Προς το περιεχόμενο

Η Apple ολοκληρώνει την εξαγορά του Shazam αφαιρώντας τις διαφημίσεις από την εφαρμογή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 ώρες πριν, Hetfield είπε

Σε καποιο παραλληλο συμπαν, η εταιρια των μηλο-λιγουρηδων (Xiaomi) τοποθετει διαφημισεις στις ρυθμισεις 😂

Έχεις δει διαφημισεις στο xiaoml σου?η μήπως έχεις αυτό με την κινεζική rom?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βαρεθήκατε κάποιοι, να γράφετε τα ίδια και τα ίδια για την κακή Apple που κοροϊδεύει τους καταναλωτές; 

Τώρα σας φταίνε και οι διαχειριστές;

Προσωπικά έχω διαφωνήσει ουκ ολίγες φορές με τον @Billdano. Σε τεράστιο σημείο. Ωστόσο το να βγαίνετε off topic, ή να προσπαθείτε να υποβαθμίσετε την εταιρεία ή κάποιους που την έχουν επιλέξει μέσω άσχετου άρθρου, είναι γελοίο και κρύβει απύθμενο κόμπλεξ. 

Είναι δε φασιστικό. Μόνο άποψη δεν είναι.

Ο καθένας αποφασίζει πόσα χρήματα και που θα τα ξοδέψει, δεν θα ρωτήσει κανέναν από εσάς.

Σιγά να μην σας αιτιολογήσει κιόλας γιατί προτιμά τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Ποιοι νομίζετε ότι είστε κάποιοι; Ποιος έχρισε την άποψή σας νόμο; Φτάνει, κουράσατε. Μακάρι να αρχίσει και τα permanent bans, σε όσους βγάζουν κακία για όποιον επιλέγει την Apple, διότι σκάτε γάιδαρο.

Αν πάλι κάποιοι θέλετε να κάνετε καλοπροαίρετες συγκρίσεις, τότε να τις κάνετε στο αντίστοιχο νήμα, όχι εδώ. Ειδάλλως είστε off topic.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Istros είπε

Έχεις δει διαφημισεις στο xiaoml σου?η μήπως έχεις αυτό με την κινεζική rom?

δεν έχουν πιάσει καν, απλά αντιγράφει την apple αυτό ξέρουν μόνο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@billdanos Καλά σου κάνουν εφόσον δεν μοιράζετε μπάνια να τελειώνουμε επιτέλους. Έχει καταντήσει ανυπόφορη η κατάσταση σε κάθε νήμα που αφορά την Apple απο τους διάφορους γνωστούς-αγνώστους μηλοκλέφτες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Tilemaxx said:

@billdanos Καλά σου κάνουν εφόσον δεν μοιράζετε μπάνια να τελειώνουμε επιτέλους. Έχει καταντήσει ανυπόφορη η κατάσταση σε κάθε νήμα που αφορά την Apple απο τους διάφορους γνωστούς-αγνώστους μηλοκλέφτες!

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, μη νομίζεις πως δίνω ιδιαίτερη σημασία μιας και μετά από κάνα 24ωρο δεν θυμάμαι καν ποιος με έβρισε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dinos_12345 said:

Το τι αξίζει ή όχι, μια χαρά είμαι σε θέση να το κρίνω. Δεν παπαγαλίζω κανενός την άποψη.

Το κόστος είναι ένας παράγοντας για την αγορά μιας συσκευής. Δεν θα αγόραζες Nokia 3310 με 1000 ευρώ, μην λες ότι είναι υποκειμενικό. Ξέρουμε ότι Χ χαρακτηριστικά, συνήθως κοστίζουν Υ τιμή. Ε όταν έρχεται η Samsung(ή η Apple) και δίνει Χ χαρακτηριστικά σε 2Υ τιμή, είναι γελοίο. 

Παρά πολλοί θα αγόραζαν άνετα, οποιαδήποτε συσκευή, απλά θέλουν να έρχονται και να την λένε στους Apple fans. Δεν είναι αποκλειστικά θέμα κόστους. Απλά έχει χαραχτεί στο μυαλό του Έλληνα ότι η Apple είναι το bleeding edge.

Το κρινεις για τον εαυτο σου και μονο. 

Πως ειναι δυνατον να λες αυτο

2 hours ago, Dinos_12345 said:

Δεν το λέω εγώ αυτό...

και να λες οτι δεν παπαγαλιζεις; Αυτος ακριβως ειναι ο ορισμος του παπαγαλισμου.

Το κοστος ειναι παραγοντας αλλα δεν ειναι τεχνικο χαρακτηριστικο. Period.

Πολλοι (οχι εσυ προσωπικα) σχολιαζετε μονο το κοστος γιατι σας εχει πιασει οικονομικος κομπλεξισμος ελεω κρισης. 

Το οτι δεν μπορειτε (ή δεν θελετε) να αγορασετε ενα προιον, δεν σημαινει οτι το προιον ειναι αχρηστο.

 

ΥΓ: Billdanos, αναμενω την ειδηση για 10.000 προπαραγγελιες του νεου iphone στην Ελλαδα που εσπασε ολα τα ρεκορ! Εκει ποσα σχολια-flames να πιασουμε αραγε, 300; Εχω παχυνει απο το πολυ ποπ-κορν :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Musixmuch μάγκες!

Όχι μονο αναγνωρίζει το τραγούδι αλλα σου δίνει και τους στίχους, τους συγχρονίζει σαν karaoke την ώρα που παίζει το κομμάτι και τους διαβάζεις ταυτόχρονα την ώρα που παίζει το κομμάτι πχ στο αμάξι και άμα γουστάρεις σου βγάζει και μετάφραση σε καθε στιχακι απο κάτω.

Απλά μαγικο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, Hetfield said:

 

ΥΓ: Billdanos, αναμενω την ειδηση για 10.000 προπαραγγελιες του νεου iphone στην Ελλαδα που εσπασε ολα τα ρεκορ! Εκει ποσα σχολια-flames να πιασουμε αραγε, 300; Εχω παχυνει απο το πολυ ποπ-κορν :P 

Θα πάρω χάπια πριν βγει public! 😛 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Θα πάρω χάπια πριν βγει public! 😛 

Αν πάρεις χάπια για αυτήν την είδηση τότε για το ότι "η οθόνη του iphone Xs Max είναι η καλύτερη βάση του displaymate" τι θα κάνεις?

Επεξ/σία από ahill2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, logistoulis είπε

δεν έχουν πιάσει καν, απλά αντιγράφει την apple αυτό ξέρουν μόνο 

Εδώ είσαι και εδώ είμαι. Θα τους γλεντήσει όλους η Xiaomi σε 1-2 χρονάκια. Ειδικά άμα της βγει και το business model 100% εκεί να δεις γλέντια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να επιστρεψουμε στο θεμα, μολις εκανε update το shazam στο android μου. Συνεχιζει να μου δινει επιλογες Google Music και Spotify. Για διαφημισεις δεν ξερω γιατι οπως ειπα το εχω αγορασει εδω και καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Beerloah είπε

Είναι δε φασιστικό. Μόνο άποψη δεν είναι.

Μακάρι να αρχίσει και τα permanent bans, σε όσους βγάζουν κακία για όποιον επιλέγει την Apple, διότι σκάτε γάιδαρο.

OMEGALUL

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Beerloah είπε

Δεν βαρεθήκατε κάποιοι, να γράφετε τα ίδια και τα ίδια για την κακή Apple που κοροϊδεύει τους καταναλωτές; 

Τώρα σας φταίνε και οι διαχειριστές;

Προσωπικά έχω διαφωνήσει ουκ ολίγες φορές με τον @Billdano. Σε τεράστιο σημείο. Ωστόσο το να βγαίνετε off topic, ή να προσπαθείτε να υποβαθμίσετε την εταιρεία ή κάποιους που την έχουν επιλέξει μέσω άσχετου άρθρου, είναι γελοίο και κρύβει απύθμενο κόμπλεξ. 

Είναι δε φασιστικό. Μόνο άποψη δεν είναι.

Ο καθένας αποφασίζει πόσα χρήματα και που θα τα ξοδέψει, δεν θα ρωτήσει κανέναν από εσάς.

Σιγά να μην σας αιτιολογήσει κιόλας γιατί προτιμά τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Ποιοι νομίζετε ότι είστε κάποιοι; Ποιος έχρισε την άποψή σας νόμο; Φτάνει, κουράσατε. Μακάρι να αρχίσει και τα permanent bans, σε όσους βγάζουν κακία για όποιον επιλέγει την Apple, διότι σκάτε γάιδαρο.

Αν πάλι κάποιοι θέλετε να κάνετε καλοπροαίρετες συγκρίσεις, τότε να τις κάνετε στο αντίστοιχο νήμα, όχι εδώ. Ειδάλλως είστε off topic.

 

1 ώρα πριν, Tilemaxx είπε

@billdanos Καλά σου κάνουν εφόσον δεν μοιράζετε μπάνια να τελειώνουμε επιτέλους. Έχει καταντήσει ανυπόφορη η κατάσταση σε κάθε νήμα που αφορά την Apple απο τους διάφορους γνωστούς-αγνώστους μηλοκλέφτες!

Συμφωνω απολυτα και θα προσθετα πως γραφικοι ηταν  παντα  ,πλεον ομως εχουν καταντησει και κουραστικοι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...