Προς το περιεχόμενο

Η DisplayMate λέει ότι το iPhone XS Max που ξεπερνάει κατά πολύ σε πωλήσεις το iPhone XS έχει την καλύτερη οθόνη στον κόσμο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Istros είπε

Διάβασε τα highlights για το max και δες τα αντίστοιχα του note 9

Θα βγάλω διαφορετικο συμπερασμα απο τους τυπους που εγραψαν τα συγκεκριμενα highlights; Γιατι αυτοι το συμπερασμα τους το εγραψαν στον τιτλο "Το iPhone Xs Max έχει την καλυτερη οθονη σε smartphone"

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/9/2018 στις 12:55 ΜΜ, gapart είπε

Είναι δυνατόν το "τζαμακι" της κάμερας να γρατσουνιέται σαν το γυαλί; Υποτίθεται πως είναι απ' ζαφείρι. Το είδα σε κάτι δοκιμές. Εν τω μεταξύ το ίδιο είχε γίνει θέμα και στο iphone x... Αν ισχύει είναι τραγικό απλά.

Δεν ειναι pure ζαφείρι αλλα μια μίξη που κάνουν. η μονη συσκευη με πραγματικο ζαφειρι είναι το HTC U Ultra με τα 128 γιγα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Choulio είπε

Θα βγάλω διαφορετικο συμπερασμα απο τους τυπους που εγραψαν τα συγκεκριμενα highlights; Γιατι αυτοι το συμπερασμα τους το εγραψαν στον τιτλο "Το iPhone Xs Max έχει την καλυτερη οθονη σε smartphone"

Άσε μη μπαίνεις στον κοπο,γιατί θα το χες κάνει ήδη αν ήταν, δεν θα το συζητούσαμε τόση ώρα. κάτσε με την επικεφαλίδα του άρθρου.Πατα και στο google best sreen iPhone xs max να δεις και ποσα αποτελέσματα θα βγάλει σε πόσα sec και είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Istros είπε

Άσε μη μπαίνεις στον κοπο,γιατί θα το χες κάνει ήδη αν ήταν, δεν θα το συζητούσαμε τόση ώρα. κάτσε με την επικεφαλίδα του άρθρου.Πατα και στο google best sreen iPhone xs max να δεις και ποσα αποτελέσματα θα βγάλει σε πόσα sec και είσαι κομπλέ.

Προφανως και δεν χρειαζεται να μπω στον κόπο για να μαθω ποιο smartphone ειναι αυτο με την καλυτερη οθονη οταν το γραφουν στον τιτλο. Μονο καποιος με ελλειψη λογικης θα περιμενε να βγάλει διαφορετικο συμπερασμα.

Αν προσπαθησεις λιγο ακομα μπορει να κανεις το ασπρο μαυρο

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spirostgm είπε

Δεν ειναι pure ζαφείρι αλλα μια μίξη που κάνουν. η μονη συσκευη με πραγματικο ζαφειρι είναι το HTC U Ultra με τα 128 γιγα 

Όπως το είπες η μόνη συσκευή είναι το htc ultra με τα 128 Gb που είχε τζάμια από ζαφείρι.η apple ειχε βγάλει το iphone με μουφα ζαφείρι στο τζάμι της κάμερας.γελανε ακόμα και οι πέτρες.ποιοτητα apple για άλλη μια φορα

3 λεπτά πριν, Choulio είπε

Προφανως και δεν χρειαζεται να μπω στον κόπο για να μαθω ποιο smartphone ειναι αυτο με την καλυτερη οθονη οταν το γραφουν στον τιτλο. Μονο καποιος με ελλειψη λογικης θα περιμενε να βγάλει διαφορετικο συμπερασμα

Είσαι άξιος πελάτης πίστευε και μη ερεύνα.οπως και το ζαφείρι που ανέφερε το μέλος πιο πάνω.αφου το έγραφε στα specs ποιος είσαι εσύ να αμφιβάλεις?

6 λεπτά πριν, spirostgm είπε

Δεν ειναι pure ζαφείρι αλλα μια μίξη που κάνουν. η μονη συσκευη με πραγματικο ζαφειρι είναι το HTC U Ultra με τα 128 γιγα 

Συνθετικό ζαφείρι ήταν και στο 6 χαράζονταν ενώ το ζαφείρι στο 8.απο ποιότητα apple έχουμε χορτασει.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Istros είπε

Όπως το είπες η μόνη συσκευή είναι το htc ultra με τα 128 Gb που είχε τζάμια από ζαφείρι.η apple ειχε βγάλει το iphone με μουφα ζαφείρι στο τζάμι της κάμερας.γελανε ακόμα και οι πέτρες.ποιοτητα apple για άλλη μια φορα

Είσαι άξιος πελάτης πίστευε και μη ερεύνα.οπως και το ζαφείρι που ανέφερε το μέλος πιο πάνω.αφου το έγραφε στα specs ποιος είσαι εσύ να αμφιβάλεις?

Συνθετικό ζαφείρι ήταν και στο 6 χαράζονταν ενώ το ζαφείρι στο 8.απο ποιότητα apple έχουμε χορτασει.

Εγω ξερω πολυ καλα οτι το ζαφειρι ηταν συνθετικο χαραζε οπως το γυαλι και το χρησιμοποιησε για marketing. Δεν εχω κανενα προβλημα να το πω. Εσύ μπορεις να πεις οτι αυτη τη στιγμη το Xs Max έχει την καλυτερη οθόνη σε smartphone;  Ή φοβάσαι μη παθεις καμια αλλεργικη αντίδραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2018 στις 11:01 ΠΜ, Istros είπε

Το θέμα είναι σε ποιο XS Max έκαναν το Test, σ' αυτό με οθόνη LG η σ αυτό με οθόνη Samsung?Όταν το αγοράσεις πως θα ξέρει ποιο πήρες?

Αφού όλα τα Xs και Xs Max με LG δεν είναι ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Choulio είπε

Εγω ξερω πολυ καλα οτι το ζαφειρι ηταν συνθετικο χαραζε οπως το γυαλι και το χρησιμοποιησε για marketing. Δεν εχω κανενα προβλημα να το πω. Εσύ μπορεις να πεις οτι αυτη τη στιγμη το Xs Max έχει την καλυτερη οθόνη σε smartphone;  Ή φοβάσαι μη παθεις καμια αλλεργικη αντίδραση;

Δεν παθαίνω αλλεργικη αντίδραση μόνο στη βλακεία έχω αλλεργία.Δεν διαφωνώ σ αυτό που λένε.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Istros η λεξη Apple πρεπει να εχει διεγερτικη επιδραση πανω σου. Δε μπορω να εξηγησω διαφορετικα τον οιστρο στον οποιο βρισκεσαι σε καθε θεμα της Apple 😂 Πληρωνεσαι με την ωρα ή εχεις flat rates? 😂 Η αφοσιωση σου στο να πολεμας την κακια Apple και να αγωνιζεσαι για το ευρυτερο καλο, μιας και προσπαθεις να επαναφερεις στο σωστο δρομο τα ποιμνια που ξεστρατησαν, συναγωνιζεται την αφοσιωση και των πιο φανατικων οπαδων της Apple. Να το κοιταξεις αυτο.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, DaemonLord92 said:

Πληρωνεσαι με την ωρα ή εχεις flat rates?

Αν δεν πληρώνεται ή έχει πολλά λεφτά και δεν ξέρει πώς να περάσει την ώρα του ή με κάποιον τρόπο έχει άπειρο χρόνο. Εγώ για λιγότερο από 1500 το μήνα πάντως δεν θα το έκανα.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Istros είπε

Αν όσες φορές κάναμε like αλλάζαμε και άποψη!από την πρώτη στιγμή λέω ότι η οθόνη του note 9 είναι καλύτερη από του max σχεδον σε όλα.και επίμενω!ζήσε το ονειρο

 

57 λεπτά πριν, Choulio είπε

Εγω ξερω πολυ καλα οτι το ζαφειρι ηταν συνθετικο χαραζε οπως το γυαλι και το χρησιμοποιησε για marketing. Δεν εχω κανενα προβλημα να το πω. Εσύ μπορεις να πεις οτι αυτη τη στιγμη το Xs Max έχει την καλυτερη οθόνη σε smartphone;  Ή φοβάσαι μη παθεις καμια αλλεργικη αντίδραση;

33 λεπτά πριν, Istros είπε

Δεν παθαίνω αλλεργικη αντίδραση μόνο στη βλακεία έχω αλλεργία.Δεν διαφωνώ σ αυτό που λένε.

No comment .... 😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, DaemonLord92 είπε

Ρε Istros η λεξη Apple πρεπει να εχει διεγερτικη επιδραση πανω σου. Δε μπορω να εξηγησω διαφορετικα τον οιστρο στον οποιο βρισκεσαι σε καθε θεμα της Apple 😂 Πληρωνεσαι με την ωρα ή εχεις flat rates? 😂 Η αφοσιωση σου στο να πολεμας την κακια Apple και να αγωνιζεσαι για το ευρυτερο καλο, μιας και προσπαθεις να επαναφερεις στο σωστο δρομο τα ποιμνια που ξεστρατησαν, συναγωνιζεται την αφοσιωση και των πιο φανατικων οπαδων της Apple. Να το κοιταξεις αυτο.

Εγώ στα specs αναφερθηκα.αυτο για τα πρόβατα εσύ το λες εγώ δεν είπα τίποτα τετοιο

12 λεπτά πριν, ahill2 είπε

No comment .... 😑

Δεν αμφιβάλω για το αποτέλεσμα του review.Απο κει και πέρα η οθόνη του samsung είναι σχεδον σε ολα ανώτερη από αυτή του max.

41 λεπτά πριν, DaemonLord92 είπε

Ρε Istros η λεξη Apple πρεπει να εχει διεγερτικη επιδραση πανω σου. Δε μπορω να εξηγησω διαφορετικα τον οιστρο στον οποιο βρισκεσαι σε καθε θεμα της Apple 😂 Πληρωνεσαι με την ωρα ή εχεις flat rates? 😂 Η αφοσιωση σου στο να πολεμας την κακια Apple και να αγωνιζεσαι για το ευρυτερο καλο, μιας και προσπαθεις να επαναφερεις στο σωστο δρομο τα ποιμνια που ξεστρατησαν, συναγωνιζεται την αφοσιωση και των πιο φανατικων οπαδων της Apple. Να το κοιταξεις αυτο.

Εγώ στην κακία apple αναφέρομαι.εσυ γιατί τη υπερασπίζεσαι?όταν σου πουλάει συνθετικό γυαλί για ζαφείρι τι θες να πω μπράβο?εσένα δεν σε ενοχλεί όταν σε κοροϊδεύει σαν καταναλωτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Istros είπε

Δεν αμφιβάλω για το αποτέλεσμα του review.Απο κει και πέρα η οθόνη του samsung είναι σχεδον σε ολα ανώτερη από αυτή του max.

Δεν αμφιβάλεις ότι η οθονη του iphone xs max είναι καλύτερη του Samsung note 9(σύμφωνα με το displaymate) ,αλλά η οθόνη του note 9 είναι καλύτερη ,αλλά δεν αμφιβάλεις... 

Μετά απο αυτό μου έφυγε κάθε ίχνος αμφιβολίας.

Επεξ/σία από ahill2
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ahill2 είπε

Δεν αμφιβάλεις ότι η οθονη του iphone xs max είναι καλύτερη του Samsung note 9(σύμφωνα με το displaymate) ,αλλά η οθόνη του note 9 είναι καλύτερη ,αλλά δεν αμφιβάλεις... 

Μετά απο αυτό μου έφυγε κάθε ίχνος αμφιβολίας.

Ξαναδιάβασε τα από την αρχή ίσως κάτι πιασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Istros είπε

Ξαναδιάβασε τα από την αρχή ίσως κάτι πιασεις.

Εγώ στην κακία apple αναφέρομαι.εσυ γιατί τη υπερασπίζεσαι?όταν σου πουλάει συνθετικό γυαλί για ζαφείρι τι θες να πω μπράβο?εσένα δεν σε ενοχλεί όταν σε κοροϊδεύει σαν καταναλωτή?

Εισαι άπιαστος εσύ...

Να σου απαντήσω για την κακιά apple?

Καταρχάς να αναφέρω ότι οι τιμές τον iphone Χ-Χs-max-Xr ειναι τραγικές.

Τώρα σχετικά με το συνθετικό ζαφείρι,η apple το είχε αναφέρει τότε που το πρωτοέβαλε στο iphone 5 ή 5s θα σε γελάσω και ο λόγος χρήσης ήταν γιατί είναι ποιό διαυγές και τραβάς καθαρότερες φωτό (δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει) ,δεν ξέρω αν θυμάσαι αλλά στο πρώτο iphone που χρησιμοποιήθηκε είχαμε και κάτι μωβ όταν τραβαγες φωτο στον ήλιο κτλ. και είχε γίνει ολόκληρο θέμα τότε.

Οπότε το συνθετικό ζαφείρι δεν είναι κάτι καινούργιο που η apple υιοθετησε στο iphone x-Xs και ναι εδώ και χρόνια όσοι ασχολούνται με iphone ξέρουν ότι δεν έχει την ανθεκτικότητα απο καθαρό ζαφείρι.

Επεξ/σία από ahill2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...