Προς το περιεχόμενο

Αποζημιωση ΙΧ λογω κλοπης


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Σωστα, θα λαβουν υπ'οψιν την πρωτη ταξινομηση απο την αντιπροσωπεια. Ωστοσο αν αγορασεις σημερα το αμαξι 20.000 ευρω και στο κλεψουν αυριο, δυσκολα θα παρεις αποζημιωση πανω απο 18.000 ευρω κι αυτη μετα απο κανα 3μηνο.

Ετσι δεν είναι και η αγορα;

Μόλις βγεις απο την ΠΟΡΤΑ της αντιπροσωπίας και έχοντας δώσει 20κ, την επόμενη ακριβώς ημέρα δεν πιάνει ούτε 18κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 minutes ago, NikosKallithea said:

Ετσι δεν είναι και η αγορα;

Μόλις βγεις απο την ΠΟΡΤΑ της αντιπροσωπίας και έχοντας δώσει 20κ, την επόμενη ακριβώς ημέρα δεν πιάνει ούτε 18κ

Δεν καταλαβαινω τι ρωτας. Ειπα κατι διαφορετικο εγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, YourTrueLegend είπε

Δεν καταλαβαινω τι ρωτας. Ειπα κατι διαφορετικο εγω;

Το ερώτημα ηταν ρητορικό, συμφωνώ με αυτο που ανέφερες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Η interamerican δεν εχει on line υπολογισμο ασφαλιστρων ?

Η Anytime εννοείς. :)
Είναι εδώ κ χρόνια κομμάτι της Interamerican.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω ασφαλισμενο στην ΑΧΑ . Το αυτοκινητο περυσι ειχε αξια 25k και τωρα που μου ηρθε το χαρτι για την ανανεωση της ασφαλισης η νεα αξια που το ασφαλιζουν ειναι 22.5 , χωρις καποια παρεμβαση μου. Οι αλλες μεγαλες, πχ εθνικη interamerican ευρωπαικη πιστη κτλ δεν εχουν αντιστοιχο τροπο λειτουργιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dpolal είπε

Η Anytime εννοείς. :)
Είναι εδώ κ χρόνια κομμάτι της Interamerican.

Οχι την Interamerican εννοω .Η Anytime δεν κανει μικτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Iamthagod είπε

Εγω το εχω ασφαλισμενο στην ΑΧΑ . Το αυτοκινητο περυσι ειχε αξια 25k και τωρα που μου ηρθε το χαρτι για την ανανεωση της ασφαλισης η νεα αξια που το ασφαλιζουν ειναι 22.5 , χωρις καποια παρεμβαση μου. Οι αλλες μεγαλες, πχ εθνικη interamerican ευρωπαικη πιστη κτλ δεν εχουν αντιστοιχο τροπο λειτουργιας?

Εκανα μια δοκιμη σε AXA και είναι πανακριβη .Για 3μηνο που allianze κλπ ζητανε 150-160 ευρω για μικτη ζηταει 270 ευρω.

 

Δικο μου συμπερασμα : Μια καλη και ακριβη ασφαλεια μονο σε κλοπη ή ίδιες ζημιες μπορει ισως να προσφερει κατι παραπανω από μια φτηνη .

Αν σε τρακαρισμο ο υπαιτιος δεν είναι σε καλη ασφαλιστικη και δεν μετεχει σε φιλικο διακανονισμα αστα να πανε..

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Iamthagod είπε

Εγω το εχω ασφαλισμενο στην ΑΧΑ . Το αυτοκινητο περυσι ειχε αξια 25k και τωρα που μου ηρθε το χαρτι για την ανανεωση της ασφαλισης η νεα αξια που το ασφαλιζουν ειναι 22.5 , χωρις καποια παρεμβαση μου. Οι αλλες μεγαλες, πχ εθνικη interamerican ευρωπαικη πιστη κτλ δεν εχουν αντιστοιχο τροπο λειτουργιας?

Στην anytime παντος της interamerican η αλλαγη γινεται και εκει αυτοματα χωρις καμια επεμβαση απο μερος μου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, platonas είπε

Στην anytime παντος της interamerican η αλλαγη γινεται και εκει αυτοματα χωρις καμια επεμβαση απο μερος μου .

Ποια αλλαγη λες ? Η Anytime είναι της Intermarican αλλα δεν κανει μικτες και αν και από ότι ξερω μετεχει στον φιλικο δικανονισμο δεν υπαρχει στη σελιδα με τις αλες εταιρειες που μετεχουν.

 

http://www.eaee.gr/cms/sites/default/files/sap_p07.pdf

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagos789 είπε

Περιεργο μου ακουγεται,εισαι σιγουρος γι αυτο;

Φυσικα. Ηταν και ο λογος που αλλαξα ασφαλεια απο anytime σε Hellas direct.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αξια του οχηματος.

Επισης στο site της εχει να κατεβαζεις και την φιλικη δηλωση και ειχα κανει πριν 3-4 χρονια που με τρακαραν.

Για μεικτη νομιζω πλεον την προωθουν καθαρα μεσω της interamerican.

Στις 27/9/2018 στις 1:02 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Ποια αλλαγη λες ? Η Anytime είναι της Intermarican αλλα δεν κανει μικτες και αν και από ότι ξερω μετεχει στον φιλικο δικανονισμο δεν υπαρχει στη σελιδα με τις αλες εταιρειες που μετεχουν.

http://www.eaee.gr/cms/sites/default/files/sap_p07.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2018 στις 10:52 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Μου φαινονται πολύ μπερδεμένα τα πραγματα .Από Hellas direct μου ειπαν ότι εχουν ένα ευρος τιμων για αποζημισωση λογω κλοπης ΑΛΛΑ δεν σημαινει ότι αν βαλουμε το μεγιστο ή κοντα σε αυτό θα αποζημιωθούμε και για αυτό το ποσο .Εχουν συνεργαζομενη εταιρεια που ανα περιπτωση υπολογιζει το ποσο της αποζημίωσης . Όταν βαζουμε ασφαλεια κλοπης προφανως (δικο μου το...προφανως) το αυτοκινητο φωτογραφίζεται ,  μετραει και η γενικη του κατασταση , ο εξοπλισμος , τα χιλιόμετρα που εχει κανει και φυσικα η πρωτη κυκλοφορια .

Ξερει καποιος αν αυτό ισχυει και για τις άλλες ασφαλιστικες ?

Το ερωτημα είναι υποθετικο  ευτυχως αλλα ποτε δεν ξερουμε τι μπορει να συμβει σε μια ωρα .

Την προηγούμενη εβδομάδα αποζημιώθηκε λόγω κλοπής φίλος μου από την αναφερόμενη ασφαλιστική.To ποσό που πήρε ήταν το αναφερομενο ως ασφάλισμα στο συμβόλαιο πάντως.Ούτε μα ούτε μου ούτε να εκτιμήσουμε κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Bigi444444 είπε

Την προηγούμενη εβδομάδα αποζημιώθηκε λόγω κλοπής φίλος μου από την αναφερόμενη ασφαλιστική.To ποσό που πήρε ήταν το αναφερομενο ως ασφάλισμα στο συμβόλαιο πάντως.Ούτε μα ούτε μου ούτε να εκτιμήσουμε κατάσταση.

Σε ποσο καιρο πηρε τα χρηματα ? Τι αμαξι και τι ποσο ? Αμαξι αντικαταστασης του εδωσαν οπως λεει στις καλυψεις ?Ευχαριστω.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...