Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριά πόρτας οδηγού


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς τα έφτυσε η κλειδαριά κ δεν ακούει στην εντολή από το χειριστήριο με αποτέλεσμα να ανοίγουν όλες οι πόρτες αυτοκινήτου εκτός του οδηγού. Ανοίγει μόνο αν μπει φυσικά το κλειδί στην πόρτα.

Αντιπροσωπεια 200€

Από διαφορα eshop με ανταλλακτικά από 100-120€

Απο ebay China 26€ - 35€.

Είναι πολύ μεγάλη η διαφορα. Τι θα μου προτείνατε να κάνω;

Κραταω αμφιβολίες για το ebay...

Μήπως δεν δουλεύει; Μήπως μου καρφώσουν κανένα τρελό ποσο για εκτελωνισμό τα ΕΛΤΑ; Ή λέτε να προχωρήσω άφοβα..;

Επεξ/σία από greekparot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πρέπει να βγει αρχικά εσωτερικά η ταπετσαρία / πλαστικά της πόρτας; Δεν το κατέχω..

έριξα σπρέι σιλικόνης επιφανειακά όσο βλέπω.. δεν ξέρω αν κατέβηκε εσωτερικά μέσα στην κλειδαριά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εξαρτημα θα αλλαξεις και βρισκεις τετοιες τιμες σε ανταλλακτικα;
Λογικα μηχανικα η κλειδαρια σου ειναι ενταξει, κατι εχει παθει ενα πραγμα που εχει στην πορτα σαν εμβολο που ελεγχεται ηλεκτρικα, τουλαχιστον καπως ετσι το ειχαμε κανει σε ενα Huyndai Getz.
Αλλα εαν δεν ανοιξεις να δεις μεσα τι προβλημα υπαρχει πως θα παρεις ανταλλακτικο;

Το σπρευ σιλικονης ειναι κυριως για πλαστικα, το Wd40 ειναι κυριως για μεταλα, δεν βλεπω τον λογο να ριξεις κατι απο τα δυο αφου μηχανικα με κλειδι εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από επαρχία όποτε δεν μπορώ να έρθω σε επαφή με τον ανωτέρω κλειδαρα..

το σπρέι σιλικόνης που έβαλα έχει έξω φωτογραφίες με κλειδαριές, μεντεσεδες κλπ Που οπως και να έχει δεν βοηθησε...

Ρωτησα φανοποιείο και μου είπε ότι είναι θέμα της κλειδαριάς. Έχει κάνει αντικατάσταση σε ίδιο μοντέλο με το ίδιο πρόβλημα σε πόρτα συνοδηγού και με την αντικατάσταση δούλεψε. Τι να πω....

ο άνθρωπος είναι κ φίλος δεν εμπορεύεται καν τέτοια ανταλλακτικά, απλά μου είπε αν θέλω να το αγοράσω κ μου το τοποθετεί αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι καταρχήν πρέπει να βρεις γνώστη που να ξέρει τα μυστικά για το πως βγαίνει η ταπετσαρία.Μπορεί να είναι κάτι απλό και να διορθωθεί με λίγο WD40 που είπε και ο orck.

To να πάρεις κάποια ανταλακτικά είσαι σίγουρος ότι θα διορθώσουν το πρόβλημα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Νομίζω ότι καταρχήν πρέπει να βρεις γνώστη που να ξέρει τα μυστικά για το πως βγαίνει η ταπετσαρία.Μπορεί να είναι κάτι απλό και να διορθωθεί με λίγο WD40 που είπε και ο orck.

To να πάρεις κάποια ανταλακτικά είσαι σίγουρος ότι θα διορθώσουν το πρόβλημα;;;

Ο γνωστος παπους εισαι; Αλλαξες avatar και δεν ειμαι σιγουρος.
Εγω ειπα ΟΧΙ σε λιπαντικα (σιλικονη-wd40), απο την στιγμη που μηχανικα με κλειδι δουλευει, αλλο μελος προτεινε wd40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, orck είπε

Ο γνωστος παπους εισαι; Αλλαξες avatar και δεν ειμαι σιγουρος.
Εγω ειπα ΟΧΙ σε λιπαντικα (σιλικονη-wd40), απο την στιγμη που μηχανικα με κλειδι δουλευει, αλλο μελος προτεινε wd40

χαχαχαχ

Ακριβώς κρύβομαι για να μη δέχομαι μπούλιγκ  kabana

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, papoys1 είπε

χαχαχαχ

Ακριβώς κρύβομαι για να μη δέχομαι μπούλιγκ  kabana

Μην μου βαζεις ιδεες ...παππου !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν ακούς την κλειδαριά να οπλιζει τότε έχει χαλάσει πιθανων το ελατήριο που οπλίζει τον Πύρο...

αν πάλι δεν ακούς τίποτα πιθανών να έχει κόληση το ηλεκτροναγνητακι...

αν αυτά που σου είπα σου φαίνονται εξωπραγματικά τότε θα πρέπει να την αντικαταστήσεις 

αλλιως την λύνεις και σε ένα μεγάλο ποσοστό επισκευάζεται με ένα ελατήρια μη η με ένα καλό καθάρισμα. 

Ps. Μιλάμε για λεπτό δουλειά και για άτομα με υπομονή και λεπτά χέρια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, greekparot είπε

Δεν θα πρέπει να βγει αρχικά εσωτερικά η ταπετσαρία / πλαστικά της πόρτας; Δεν το κατέχω..

έριξα σπρέι σιλικόνης επιφανειακά όσο βλέπω.. δεν ξέρω αν κατέβηκε εσωτερικά μέσα στην κλειδαριά..

Αν δεν το κατέχεις πάρε καμία προσφορά από κανέναν ηλεκτρολόγο.Τώρα από ebay κλειδαριά δεν θα στο πρότεινα γιατί αν σου χαλάσει γρήγορα θα πρέπει να ξαναπληρωσεις αφαιροτοποθετηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/9/2018 στις 10:10 ΠΜ, papoys1 είπε

χαχαχαχ

Ακριβώς κρύβομαι για να μη δέχομαι μπούλιγκ  kabana

 

Στις 29/9/2018 στις 11:00 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Μην μου βαζεις ιδεες ...παππου !!!!

Ειστε τα καλυτερα μελη-ανθρωποι του insomnia!!! 

Σας θεωρω παραδειγμα προς μιμηση..!!!

Αν ολοι οι Ελληνες ειχαν την δικη σας νοοτροπια-αντιληψη θα ειμασταν σαν λαος πολυ μπροστα..!!!

 

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...