Προς το περιεχόμενο

Macbook 2018 DOA....


Yiannis87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράφω γιατί δυστυχώς χθες παρέλαβα ένα macbook 2018 ΒΤΟ και σήμερα που το άνοιξα πριν κάνω boot παρατήρησα ένα scratch στο lid...

Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία? Τι πρέπει να κάνω?

Το επιστρέφω ως DOA και μου φέρνουν καινούριο σφραγισμένο?  Ή κάνουν "service" / δίνουν άλλο refubrished (αν και αυτό που πήρα μοιάζει με refubrished..)

Δεν το έχω κάνει σετάρισμα και επίσης όταν μπαίνω στο check coverage της apple μου εμφανίζει να επιβεβαιώσω την ημερομηνία αγοράς (είναι αγορασμένο χθες από κατάστημα του επίσημου ελληνικου εισαγωγέα)

IMG_4298.jpg.fb0bf1c33994d97104055d6fb08a07f9.jpg

 

 

IMG_4299.jpg.8453d6d5c2dae00aea121dce72c689e7.jpg

 

Επεξ/σία από Yiannis87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Yiannis87 είπε

Γράφω γιατί δυστυχώς χθες παρέλαβα ένα macbook 2018 ΒΤΟ και σήμερα που το άνοιξα πριν κάνω boot παρατήρησα ένα scratch στο lid...

Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία? Τι πρέπει να κάνω?

Το επιστρέφω ως DOA και μου φέρνουν καινούριο σφραγισμένο?  Ή κάνουν "service" / δίνουν άλλο refubrished (αν και αυτό που πήρα μοιάζει με refubrished..)

Δεν το έχω κάνει σετάρισμα και επίσης όταν μπαίνω στο check coverage της apple μου εμφανίζει να επιβεβαιώσω την ημερομηνία αγοράς (είναι αγορασμένο χθες από κατάστημα του επίσημου ελληνικου εισαγωγέα)

IMG_4298.jpg.fb0bf1c33994d97104055d6fb08a07f9.jpg

IMG_4299.jpg.8453d6d5c2dae00aea121dce72c689e7.jpg

DOA δεν είναι καθώς DOA=Dead On Arrival.

Όσον αφορά το θέμα service, σου έχουν απαντήσει αρκετοί στο άλλο thread.

Όσον αφορά την ημερομηνία αγοράς, δε τρέχει τίποτα. Απλά το δηλώνεις εσύ βάσει της ημερομηνίας που αναγράφεται στην απόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...