Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση οθόνης σε Samsung Galaxy S6 Edge


musiccc444

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφαγε ένα καλο πέσιμο το S6 Edge και έκανε ρωγμές η οθόνη

Θέλω να αλλάξω και μπαταρία με την ευκαιρία,αλλά το κόστος στα service ξεκινάει από τα 215 ευρώ και για τα δύο(χωρίς να έχω και κάποιες κριτικές για τα συγκεκριμένα) και πάει παραπάνω στα υπόλοιπα γνωστά και μη

Μπορώ να τα αντικαταστήσω μόνος μου,βρίσκω οθόνες γύρω στα 150 ευρώ(full με frame) και μπαταρίες 10-15 ευρώ,αλλά δεν ξέρω πως θα βεβαιωθώ οτι η οθόνη που θα πάρω είναι όντως γνήσια και όχι κάποια άλλη συμβατή αμφιβόλου ποιότητας.Λένε "γνήσια" οι περισσότεροι αλλά πως θα το επιβεβαιώσω;Aρκεί/πρέπει πχ να είναι σε κουτάκι "service pack" της Samsung;

θα προτιμούσα από Ελλάδα,για να μην κάτσει καμιά στραβή με προβληματικό κομμάτι και με φάνε τα μεταφορικά και τα μπερδέματα με τις επικοινωνίες μέχρι να βρεθεί άκρη

Σκέφτηκα και την αντικατάσταση του κινητού αλλά στα 160-170 ευρώ που υπολογίζω να μου στοιχίσει η επισκευή,δεν νομίζω να παίρνω κάτι αντίστοιχο(κυρίως σε ποιότητα οθόνης και κάμερα).Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το συγκεκριμένο και αν δεν καθόταν η στραβή με το πέσιμο δεν είχα σκοπό να το αλλάξω για το επόμενο μεγάλο διάστημα.Ούτε το ίδιο μεταχειρισμένο σκέφτομαι,γιατί έχω κακή παράδοση με αγορές μεταχειρισμένων και προτιμώ το δικό μου που δουλεύει απροβλημάτιστα και θα έχει καινούργια οθόνη+μπαταρία

 

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το να είναι σε service box samsung είναι μια αρχή αλλά από εκεί και πέρα η γνήσια έρχεται μέσα σε αντιστατικα σακουλάκια . Πέραν τούτου όμως αγορίνα μου θα χρειαστείς φλατζες στεγανοποίησης μπρος πίσω και κάποια βασικά εργαλεία για να μην σπάσεις την πλάτη πχ ή για να ξεκολλήσει η μπαταρία. Το σασί είναι στραβό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν έχει κάποιο στράβωμα,δεν ήταν μεγάλο το ύψος αλλά έπεσε με την πρόσοψη και έπαθε την ζημιά η οθόνη

Για εργαλεία ξέρω τι χρειάζεται και θα βάλω νέα seal pads

Aπλά φοβάμαι μην σκάσω το 150άρι και πέσω σε καμιά μούφα οθόνη και πάει στράφι η ταλαιπωρία και τα έξοδα.Την βρίσκω σε αρκετά μαγαζιά αλλά αν και λένε οτι είναι γνήσια,δεν αναφέρουν ή έχουν φωτογραφία της συσκευασίας,για το αν είναι το service pack της Samsung

 

 

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...