Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft τοποθετεί quad-core CPU στο tablet Surface Pro 6 που τώρα είναι 67% ισχυρότερο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Que sera sera είπε

Τι στην ευχή χρειάζεται τόση ισχύς σε ένα  tablet?

Έχω το pro 3 με το i5 128. Τρία  χρόνια δεν έχω χρειαστεί απολύτως τίποτα παραπάνω από άποψης ισχύος και δεν προβλέπεται να χρειαστώ τώρα κοντά 

 

Γιατί πολύ απλά είναι και λάπτοπ (κυρίως λάπτοπ).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To throttling να έχουν λύσει με κάποιο τρόπο, γιατί καλό είναι το design και οι 4πύρηνοι, αλλά εγώ στο pro 3 μου με i7 έχω στην πράξη i5, και αναγκαστικά με ανεμιστήρακι στην USB το δουλεύω...ghetto style

Τέλος το after sales support της ,μετά την 2 ετία και ειδικά εκτός ΗΠΑ-Αγγλία είναι τραγικό.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγαλο αρνητικό η απουσία USB Type-C εν έτει 2018! Είναι απολύτως απαραίτητη μια τέτοια θύρα για συσκευές που υποτίθεται ότι στοχεύουν στην ευελιξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Από την στιγμή που κατέστρεψαν το tablet Mode των win 8.1 δεν βρίσκω κανένα λόγο που κάποιος να προτιμήσει μηχανάκι Windows με οθόνη αφής.... 

Omg κάνω πως δεν το διάβασα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, spikou23 είπε

128 GB μάλλον είναι πολύ λίγα για τις σύγχρονες ανάγκες. Είχα ssd στο γραφείο και γέμιζε αέρα, χωρίς να κάνω όργια στην εγκατάσταση προγραμμάτων (εννοείται καθόλου παιχνίδια, μιας και ήταν pc γραφείου). 

για internet, torrent, 4-5 προγραμματάκια μια χαρά είναι, έχω 256αρι nvme και τα 65 είναι δεσμευμένα με όλα τα windows updates ... ίσως δεν είμαι τόσο σύγχρονος 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, akatsim είπε

Ακομα USB 3 & DP? Ελεος ρε Microsoft. Ξεπετα εκαναν.

Το DP με ένα καλώδιο DP σε HDMI δε με χαλάει, ή έναν μικρό adaptor από ebay. Κι εγώ στης δουλειάς με HP έτσι παίζω, κανένα πρόβλημα. Όσον αοφρά το usb 3, θέλαμε usb c? δε λέω, καλό, στον προσωπικό που έχω κουβαλάω συνέχεια τον adaptor 8-1 (εμένα είναι το μοντέλο asus ux390ua που έχει μόνο μία(!) θύρα usb c (και για φόρτιση) όμως για να βάλω ένα απλό usb... Διόλου βολικό αυτό το τελευταίο... Προτιμώ να εχει το laptop μια θύρα για external display και μία για usb (3, c... δεν με νοιάζει) και μία θύρα για φόρτιση.

Επεξ/σία από nickolasemp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ziaba είπε

για internet, torrent, 4-5 προγραμματάκια μια χαρά είναι, έχω 256αρι nvme και τα 65 είναι δεσμευμένα με όλα τα windows updates ... ίσως δεν είμαι τόσο σύγχρονος 😎

Άμα βάλεις φουλ το office 2016, ένα lightroom για επεξεργασία φωτογραφιών και καμια 25αριά GB αρχεία δουλειάς (όχι media, αλλά 100άδες pdf, χιλιάδες αρχεία word / excel / powerpoint) drivers πολυμηχανημάτων κοκ, μένεις με 10 - 20 gb το πολύ ελεύθερα κι αν. Αν θες να βάλεις και μερικά mp3 για background μουσική, την πάτησες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2018 στις 9:20 ΜΜ, Tokyo είπε

Omg κάνω πως δεν το διάβασα.

Είσαι πολύ σχετικός βλέπω.... Το καλύτερο tablet Mode ήταν αυτό των win 8.1 με full gestures και πολύ ωραία animations.... Επίσης full screen σε ότι APP έτρεχες....οπως είναι τώρα είναι εχθρικό το περιβάλλον για χρήση αφής 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Είσαι πολύ σχετικός βλέπω.... Το καλύτερο tablet Mode ήταν αυτό των win 8.1 με full gestures και πολύ ωραία animations.... Επίσης full screen σε ότι APP έτρεχες....οπως είναι τώρα είναι εχθρικό το περιβάλλον για χρήση αφής 

Όταν είχα τablet με windows 8 και 8.1 πιθανότατα ήσουν από αυτούς που έλεγαν 7 μόνο. 

Όποτε το αν είμαι σχετικός η όχι μη το βγάζεις από την κεφαλα σου κλασσικε ελληναρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2018 στις 6:14 ΜΜ, Tokyo είπε

Όταν είχα τablet με windows 8 και 8.1 πιθανότατα ήσουν από αυτούς που έλεγαν 7 μόνο. 

Όποτε το αν είμαι σχετικός η όχι μη το βγάζεις από την κεφαλα σου κλασσικε ελληναρα

Αυτό που έλεγα πάντα είναι ότι αλλο το desktop mode και άλλο το tablet Mode....το καθένα εξυπηρετεί τον δικό του σκοπό. Επίσης ελληναρα όταν είχα υπολογιστή το 1986 το πιθανότερο ήταν να μην ζούσες... Που θα με ειρωνευτεις κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Αυτό που έλεγα πάντα είναι ότι αλλο το desktop mode και άλλο το tablet Mode....το καθένα εξυπηρετεί τον δικό του σκοπό. Επίσης ελληναρα όταν είχα υπολογιστή το 1986 το πιθανότερο ήταν να μην ζούσες... Που θα με ειρωνευτεις κιόλας 

Που κολλάει το ποτέ είχες πισι ρε νουμπα; Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα 

Όπως είναι τώρα είναι καλύτερα από το τάμπλετ μοουντ. Τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...