Προς το περιεχόμενο

3% Netflix


panossar95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα αυτό από Νετφλιξ, μιας και τα καλύτερα που έχει τα έχω δει πριν βάλω.

Πρόκειται για βραζιλιάνικο, όπου η ελίτ της κοινωνίας κατοικεί σε ένα παραδεισένιο νησί, ενώ οι φτωχοί σε φαβελες φάση, με φτώχεια και τα λοιπά. Γίνεται κάτι σαν διαγωνισμός με διάφορες δοκιμασίες και μόνο το 3% μπορεί να περάσει στο νησί.

Έχω δει 3-4 επεισόδια, δειχνει ενδιαφέρον. 2 Σεζόν 18 επεισόδια, όλα στα βραζιλιάνικα, με ελληνικούς εννοείται.

Το έχει δει κάποιος όλο? Να συνεχίσω? 

Δεν έχω τρελαθεί όσο έχω δει( μέτριο ως τώρα) σαν ιστορία πριν το δω με τραβήξε αμέσως, τα επεισόδια μέχρι τώρα φαίνονται κομπλέ, και πέρα από την βασική ιδέα τρέχουν και άλλα 2-3 από πίσω, που φαίνονται ότι θα πάνε τη σειρά καλά.

 

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχισε το.

Ειχα δει τη season 1 οταν βγήκε και προσφατα είδα και τη season 2.

Η season 1 μου αρεσε περισσοτερο λόγω του πρωτότυπου σεναρίου. Μου αρεσε και η season 2 αλλά το γυρισε σε λιγο πιο τετριμμένο σενάριο. 

Πάντως σιγουρα αξίζει να το δεις. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και τις 2 σεζόν.

Όπως έγραψα και τη πρώτη φορά με τραβηξε άμεσα το στορυ της σειράς και σαν ιδέα.

Τώρα όσο αναφορά τη σειρά και αυτά που είδα, ενώ είναι αρκετά καλή, εκεί που χάνει για μένα είναι ότι φαίνεται πως έχει γυριστεί πολύ γρήγορα και πρόχειρα. Δε ξέρω, αυτήν την αίσθηση που έδωσε. Δεν ειναι τόσο προσεγμένο, ενώ και η κεντρική ιδέα και αυτά που παίζουν από πίσω είναι πάρα πολύ καλά, νομίζω ότι δεν έχω αποδοθεί σωστά. Θα συνεχίσω όταν με το καλό έχουμε και 3η σεζόν. Αν ήταν λίγο πιο προσεγμένο γενικότερα θα ήταν ακόμα καλύτερο. Δεν είναι πατάτα πάντως, βλέπεται άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...