Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί το iOS 12.01 που διορθώνει το πρόβλημα φόρτισης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειπα ποτε οτι δε μπορω να το αγορασω απλα δε βρισκω το λογο να δωδω τοσα λεφτα για τοσο μικρη διαφορα σε αποδοσηΤο ξαναλεω επειδη μου στελνουν ακυρα μηνυματα δεν αντιλεγω οτι ειναι καλο κινητο αλλα οχι δε πληρωνεις την τρελη αποδοση και καινοτομια αλλα το oνομα apple και οκ δεκτο καποιοι να τα γουσταρουν και να το παιρνουν αλλα οχι και να μην με σεβονται και να μου βαζουν μεσα στη συσκευασια πραγματα που ουτε κινητο 200ε δε βαζει πια και να μην φοτιζει και σωστα τετοιο κινητο το οποιο μια φορα το χρονο βγαζεις ελεγξε το σωστα.Αυτο ειναι κοροιδια και δε το δεχομαι

Επεξ/σία από mayhem32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να σας πω την αληθεια αν σκεφτουμε ποσοι πετανε χρηματα σε τσιγαρα/ποτα/καζινα πραγματα τα οποια οντως δεν προσφερουν τιποτα απολυτως αντιθετως σε καταστρεφουν δεν θα μας φανουν καθολου πολλα τα 1500 για ενα κινητο το οποιο το δουλευουμε 4 5 ωρες τη μερα και μπορει να μας βγαλει 4 5 χρονια. Απλα σκεφτειτε το. Μιλαμε για την τελευταια λεξη της τεχνολογιας. Και επειδη εχω δει ατομα να δινουν 1000αρικο στα μπουζουκια σε μια βραδια οπως και καγκουρες να κανουν 600 αλογα το αμαξι τους του 1995 απλα επειδη ειναι καγκουρες θα σας πω οτι πολυ ασχοληθηκαμε με την apple. Κραξτε ολους τους παραπανω που ανεφερα και μην ασχολειστε με την apple μεχρι και εγω βαρεθηκα μιας και δεν βγαζει και πουθενα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Όλα αυτά που λες καλά και λογικά είναι. Το θέμα όμως είναι ότι υπάρχουν καταναλωτές που δεν τους είναι πρόβλημα να διαθέσουν μεγαλύτερα ποσά από εσένα κι εμένα. Αυτά τα πράγματα πάνε αναλογικά με το εισόδημα του καθενώς.

Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που είναι διατεθειμένοι να κάνουν αιματηρές οικονομίες για να αποκτήσουν κάτι. Δεν μπορώ εγώ να τους κρίνω. Αν είναι ευχαριστημένοι με αυτό εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Αν δεν είναι, πάλι το ίδιο.

Αυτές οι συζητήσεις με το που θα ήταν καλύτερο να ξοδέψει κάποιος τα λεφτά του, δεν οδηγούν πουθενά.  

δεν αντιλεγω και μολις εγραψα πριν απο λιγο γι υτο οτι ναι δεκτο να το πληρωνεις αλλα να παιρνεις και αυτο που πληρωνεις ετσι δεν ειναι?οχι ημιμετρα α ξερεις κατι καλη οθονη καμερα αλλα οχι καλη φορτιση οχι καλa ακουστικα που ο αλλος μπορει να εχει δωσει και ενα 1000 επειδη του αρεσει η μουσικη αλλα η apple οχι mono wireless h type-c.αφου το χρυσοπληρωνω ρε αδερφε ασε με ελευθερο να βαλω και να κανω εγω οτι θελω οχι να με αναγκαζεις κι ολας το τι θα κανω με κατι που ειναι δικο μου

Επεξ/σία από mayhem32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mayhem32 είπε

δεν ειπα ποτε οτι δε μπορω να το αγορασω απλα δε βρισκω το λογο να δωδω τοσα λεφτα για τοσο μικρη διαφορα σε αποδοσηΤο ξαναλεω επιδη μου στελνουν ακυρα μηνυματα δεν αντιλεφω οτι ειναι καο κινητο αλλα οχι δε πληρωνεις την τρελη αποδοση και καινοτομια αλλα το oνομα apple καο οκ δεκτο καποιοιο να τα γουσταρουν και να το παιρνουν αλλα οχι και να μην με σεβονται και να μου βαζουν μεσα στη στσκευασια πραγματα πο ουτε κινητο 200ε δε βαζει πια .Αυτο ειναι κοροιδια και δε το δεχομαι

Εσύ δεν βρίσκεις το λόγο και είναι δεκτό. Είναι κοινώς γνωστό ότι από ανέκαθεν η Apple είναι πολύ ακριβή και δεν σου προσφέρει freebies που μπορεί να σου προσφέρουν άλλες εταιρίες.

Η πραγματικότητα όμως είναι λίγο πιο πολύπλοκη. Εγώ μπορεί να προτιμάω να αγοράσω μια συσκευή που πχ θα υποστηρίζεται για πολύ καιρό, από μία που μου δίνει έναν ταχυφορτιστή στο κουτί αλλά σε 2 χρόνια θα είναι εκτός υποστήριξης. Διαλέγεις και παίρνεις. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του σύμφωνα με τις προτεραιότητες που θεωρεί πιο σημαντικές. Λάθος αγορά είναι αυτή που στην πορεία καταλήγεις να μετανιώνεις που έκανες.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να σας πω την αληθεια αν σκεφτουμε ποσοι πετανε χρηματα σε τσιγαρα/ποτα/καζινα πραγματα τα οποια οντως δεν προσφερουν τιποτα απολυτως αντιθετως σε καταστρεφουν δεν θα μας φανουν καθολου πολλα τα 1500 για ενα κινητο το οποιο το δουλευουμε 4 5 ωρες τη μερα και μπορει να μας βγαλει 4 5 χρονια. Απλα σκεφτειτε το. Μιλαμε για την τελευταια λεξη της τεχνολογιας. Και επειδη εχω δει ατομα να δινουν 1000αρικο στα μπουζουκια σε μια βραδια οπως και καγκουρες να κανουν 600 αλογα το αμαξι τους του 1995 απλα επειδη ειναι καγκουρες θα σας πω οτι πολυ ασχοληθηκαμε με την apple. Κραξτε ολους τους παραπανω που ανεφερα και μην ασχολειστε με την apple μεχρι και εγω βαρεθηκα μιας και δεν βγαζει και πουθενα.

δικιο εχεις και εγω το παραχεσα αλλα παρασυρθηκα.Μεγαλυτερη αληθεια απο αυτη δεν υπαρχει

Επεξ/σία από mayhem32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mayhem32 είπε

δικιο εχεις και εγω το παραχεσα αλλα παρασυρθηκα.Μεγαλυτερη αληθεια απο αυτη δεν υπαρχει

Αν το σκεφτεις αδικα γραφουμε τα κατεβατα σε τετοιες αντιπαραθεσεις δεν εχει νοημα μιας και οπως εγραψα αλλος πληρωνει να καταστρεψει την υγεια του και δεν τον κραζουμε ετσι και κραζουμε τα παιδια που το εχουν χομπι τους. Προφανως απαραδεκτοι ειναι και αυτοι που κατηγορανε κινητα οπως το poco και νομιζουν οτι καποιοι ειναι. Εχοντας φαει 3 4 φορες ban σε τετοιες αντιπαραθεσεις απο τον paredwse δεν νομιζω να εχει νοημα να συνεχιστει ολο αυτο. Σιγουρα μπαινουν τετοια θεματα για τον τζερτζελο που γινεται με τις αντιπαραθεσεις αλλα τελικα ειναι σπαταλη χρονου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το ότι η Apple αναπτύσσει μόνη της το λειτουργικό και δεν περιμένει κανέναν δεν παύει να είναι ένα πλεονέκτημα όσο αναφορά την υποστήριξη. Φυσικά και καταλήγεις να το πληρώνεις σαν καπέλο ως καταναλωτής.

Από την άλλη, οι υπόλοιποι παίρνουν έτοιμο και δωρεάν ένα ολόκληρο λειτουργικό άλλης εταιρίας για τις συσκευές τους. Αν αναγκαζόντουσαν να το αναπτύξουν και να το υποστηρίξουν μόνοι τους, θα χρέωναν επιπλέον και αυτοί. Εδώ είναι το πλεονέκτημα όσο αναφορά την τιμή.

Ούτε εγώ θέλω να ακούω παπάτζες ότι πχ η Samsung δικαιολογείται να αφήνει τις συσκευές χιλιάρικου στα 2 χρόνια επειδή βγάζει ταυτόχρονα και άλλες 20 συσκευές του κατοστάρικου το χρόνο. 

Τα περί αρμέγματος τα ακούμε βερεσέ. Μιλάμε για πολυεθνικές είτε πρόκειται για Apple είτε για Xiaomi. Ακόμα και αν ένας κατασκευαστής αναγκάζεται να πουλήσει μια συσκευή στο κόστος δεν είναι επειδή νοιάζεται για την τσέπη του καταναλωτή. Είναι επειδή θέλει να διεισδύσει επιθετικά στην αγορά. Φυσικά αυτό μας συμφέρει εμάς ως καταναλωτές και κάνουμε τις επιλογές μας αλλά το να δώσουμε εύσημα σε κάποιον που απλώς πουλάει φθηνά είναι λίγο αφελές.

Το πλεονέκτημα όσο αφορά την τιμή δεν δικιολογεί την τιμή του iphone , αφελές δεν είναι να δώσεις τα εύσημα σε κάποιον που σου έδωσε κινητάρες στα 150-200 ευρώ αλλά να ακούς βερεσέ τα περι αρμέγματος όταν αποδεδειγμένα μια εταιρεία βγάζει πιο πολλά απο όλους κατασκευαστές smartphone με το 1/10 των πωλήσεων αυτό είναι αφέλεια.

όταν σου κόβει τα ακουστικά και πρέπει να δώσεις δεν ξέρω και γω πόσα για τα δικά της, αντίστοιχα για τον φορτιστή , κάνουν και τόσα λεφτά τα κινητά της και πάλι αδικιολόγιτα , εφαρμόζει τόσε τακτικές αρμέγματος ε εσύ είσαι ο αφελής που τα ακούς και βερεσέ και κάθεσαι και την πληρώνεις και όλοι οι άλλου που τόσα χρόνια ένα μποικοτάζ δεν της κάνανε στις πωλήσεις για κανα εξάμηνο να ρίξει τις τιμές λίγο και κάθεστε και την ενισχύετε, η κάθε άλλη εταιρεία που θα το κάνει αυτό θα πάει στον απόπατο της αγοράς για αυτό και δεν ζητάνε τρελά ποσά για τις συσκευές τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Comic maniak είπε

Ενω το να δινεις 1800€ για μια μουφα ειναι καλυτερο.

Χιλιες φορες Samsung, Vivo και Oneplus παρα Crapple.

Και κοψτε το αστειο για τα κινεζικα κινητα. Μια χαρα ειναι. Και τα iPhone σας τα φτιαχουν ανηλικα χαμηλομισθα παιδακια που δουλευουν 14 ωρες την ημερα στην Κινα. Το ηξερες αυτο ομως;

Trollo-σχόλιο κάργα έτσι?

Θυμησέ μου που φτιάχνει η Samsung τα κινητά της?

Περι ανήλικων 14-ωρα κτλ. τα θεωρώ τουλάχιστον αστεία να μην πώ τίποτα άλλο.

Πάντως με την λογική κάποιον εδώ μέσα ,ένα hugo boss κουστούμι δεν είναι hugo boss μιας και φτιάχνεται στην κίνα.Ούτε τα adidas κτλ.

Εκμετάλευση υπάρχει παντού,στο χερι της κάθε κυβέρνησης είναι και στους νόμους που έχουν να μην υπάρχει εκμετάλευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

24 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν δεν μου αρέσει κάτι δεν το αγοράζω. Για να το αγοράσω πάει να πει πως μου αρέσει σε τέτοιο βαθμό που μπορώ να δώσω τα χρήματα που μου ζητάει ο κατασκευαστής. 

Θελω στο smartphone και στο tablet να χρησιμοποιώ μόνο iOS γιατί δεν θέλω να βλέπω το Android. Και στο iOS δεν υπάρχει ανταγωνισμός. 

δεκτο και σεβαστο αλλα μπορεις να απαιτησεις κατι καλυτερο και οικονομικοτερο απο αυτο που σου προσσφερουν γιατι και εσυ ξερεις οτι η τιμη ειναι υπερβολικα υψηλη αυτη ειναι η διαφωνια μου και απο τη στιγμη που οπως λες οτι  αυτο σου αρεσει και το παιρνεις σεβασου ρε apple το πελατη και δωστου ολες τις δυνατοτητες και τα καλουδια μην kaneiς γυφτιες

Επεξ/σία από mayhem32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως το συγκεκριμενο προβλημα παρουσιαστηκε και σε παλιοτερα μοντελα απο τα xs και xs max

Επεξ/σία από paris_chav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Hetfield είπε

Για αυτο και την αγαπαμε ❤️ 

Αλλα που να καταλαβετε εσεις οι κινεζοι μπατιρηδες.

Να σαι καλα :D 

Ακομα το χαιρομαι το iphone 6S, ειναι ακριβως οπως το πηρα day 1. Γρηγορο και ομορφο ❤️ 

Εμείς είμαστε οι Κινέζοι μπατιρηδες και συ ο premium με το Iphone 6s?😂

35 λεπτά πριν, paris_chav είπε

παντως το συγκεκριμενο προβλημα παρουσιαστηκε και σε παλιοτερα μοντελα απο τα xs και xs max

Και σε ipad,iPod και σε ασύρματη φόρτισηΜετά μιλάμε για ποιοτικό λειτουργικό.Ευτυχως έβγαλε αναβάθμιση λόγω Xs,XS max, αλλιώς ακόμα με τους οδηγούς θα ήσασταν και με το καλωδιο στο χερι

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Istros είπε

 

Και σε ipad,iPod και σε ασύρματη φόρτισηΜετά μιλάμε για ποιοτικό λειτουργικό.Ευτυχως έβγαλε αναβάθμιση λόγω Xs,XS max, αλλιώς ακόμα με τους οδηγούς θα ήσασταν και με το καλωδιο στο χερι

Μα δεν ειπε κανεις οτι υπαρχει το τελειο λογισμικο ή το τελειο κινητο.

Και επισης δεν ηταν το τοσο τραγικο προβλημα. Αν το εβαζες στην πριζα ξεκλειδωτο, μετα φορτιζε κι ας κλειδωνε. Απλα δεν φορτιζε αν εμπαινε εξαρχης κλειδωμενο. Θελω να σου πω οτι οκ, ειναι κατι που μπορεις να κανεις υπομονη μεχρι να λυθει. 

Και δεν το εκανε μονο για να προμοταρει τα καινουργια της μοντελα.

Αλλιως δεν υπηρχε λογος να βγαλει λογισμικο (ios 12) που να "πετανε" μοντελα 5ετιας (5s). 

Εχοντας ενα σχετικα παλιο μοντελο (6s plus) μπορω να σου πω οτι η διαφορα στην ταχυτητα και την αποκριση απ το ios 11 στο ios 12 ειναι πολυ σημαντικη.

Αν ηθελε να με κανει να παω σε ενα απ τα καινουργια της μοντελα δεν θα συνεβαινε αυτο. Αντιθετα θα εβρισκε τροπο να το κανει να "σερνεται".

Για να μην κουραζω αλλο, μιλας με καποιον που επειδη ετυχε να εχει iphone δεν σημαινει οτι δε βλεπει τα στραβα της apple ή του λογισμικου.

Ομως δεν μπορω να δεχτω τη λογικη πολλων εδω μεσα πως ο,τι κανει η apple ειναι λαθος και ευθυνεται για ολα τα στραβα του κοσμου και σε καθε ειδηση που την αφορα πρεπει να παμε να γραψουμε για να δειξουμε το μισος μας.

Ουτε τελεια ειναι ουτε τοσο "στραβη" οσο θελετε να την παρουσιαζετε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Hetfield είπε

Μαθε μπαλιτσα.

Πριν 5 χρονια ακριβως βγηκε το iphone 5s, το οποιο κοστιζε 599$ και οχι 1,5 χιλιαρικο.

Ακομα παιρνει updates, οποτε σταματα να κανεις τον κινεζο.

 

Ένα 32ρι 5s στην Ελλάδα είχε τιμή εκκίνησης τα 860 ευρώ. Δηλαδή 900 ευρώ περίπου σε σημερινά λεφτά.

Ακόμα παίρνει updates με μειωμένη λειτουργικότητα μεν. Και μάλιστα το iOS 12 είναι ένα καλό update. Με το 11ρι σερνόταν.

 

Βέβαια τότε τα άξιζε και με το παραπάνω με τον τότε ανταγωνισμό αλλά εν έτη 2018 είναι για γέλια, οπότε σταματα να κάνεις τον κινεζο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στην Apple για τα αντανακλαστικά της. Παλιά έγραφε κανονικότατα τον κόσμο...

ΥΓ: Σταματήστε βρε με το iphone5s... τι νόημα έχουν τα updates σε μια μπακαντελα σαν αυτό? και η google θα μπορούσε να το κάνει... γιατί δεν καταλαβαίνετε ότι είναι καθαρά μαρκετινγκ...

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/10/2018 στις 9:48 ΜΜ, AggelosTz είπε

Αν τους κολλάνε ένσημα πιο το πρόβλημα σου ;

Δηλαδή το μόνο πρόβλημα είναι τα ένσημα;

Να στο θέσω αλλιως, λαϊκά αλλά και σικάτα για να μην αποκλειστούμε - κάνε τους συνειρμούς για το τι ακριβώς εννοώ...

...Αν μπω στο σπίτι σου από τη μια και βγω από την άλλη, αλλά σου κολήσω ένσημα στο ενδιάμεσο, θα είσαι εντάξει;

Επεξ/σία από ChownTuen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...