Προς το περιεχόμενο

H Google ανακοίνωσε το νέο Pixel Stand καθώς και ανανεωμένο Chromecast


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζί με τη νέα σειρά smartphones Pixel 3, η Google ανακοίνωσε και το Pixel Stand, μία βάση για την ασύρματη φόρτιση των νέων της συσκευών.

Όμως το Pixel Stand είναι κάτι περισσότερο από μία απλή βάση ασύρματης φόρτισης, αφού μετατρέπει το κινητό σας σε μία μικρότερη έκδοση του… Home Hub, και επομένως μπορεί να απεικονίζει στην οθόνη όποιον βρίσκεται πίσω από την πόρτα της εισόδου στο σπίτι σας (εφόσον έχετε το κουδούνι Nest Hello).

Όταν επίσης η συσκευή βρίσκεται σε κατάσταση ηρεμίας, μετατρέπεται σε ψηφιακή κορνίζα ενώ λίγη ώρα πριν ξυπνήσετε, το Pixel 3 στην βάση φόρτισης «μιμείται» την ανατολή του ήλιου για δεκαπέντε περίπου λεπτά, αυξάνοντας το φως στο δωμάτιο για να σας… προετοιμάσει για την ημέρα σας.

1785584640_pixelstand.jpg.77f63aa4746d26717317ed2fe58407f9.jpg

Η συσκευή στοιχίζει €79 και μπορεί να φορτίσει το Pixel 3 ή το Pixel 3 XL σας τόσο γρήγορα όσο φόρτιζε ενσύρματα ο φορτιστής τις συσκευές της περασμένης γενιάς (10W). Το Pixel Stand μπορεί να φορτίζει οριζόντια ή κάθετα το κινητό και είναι συμβατό με Qi, οπότε μπορεί και φορτίζει οποιαδήποτε συσκευή είναι συμβατή με το πρότυπο.

Η Google πέρα από το Pixel Stand ανακοίνωσε και νέα έκδοση του Chromecast, το οποίο έχει ελαφρώς ανανεωμένη εμφάνιση και στοιχίζει όσα και ο προκάτοχός του, δηλαδή περίπου $35.

Η συσκευή που είναι διαθέσιμη σε Charcoal και Chalk, σύμφωνα με την Google είναι 15% ταχύτερη από τη περασμένη γενιά και μπορεί και λειτουργεί ως Chromecast Audio, επιτρέποντας την αναπαραγωγή μουσικής σε συγχρονισμό με άλλα Chromecasts ή ηχεία Google Home (το χαρακτηριστικό multi-room audio θα διατεθεί αργότερα μέσα στη χρονιά).

dims.jpg.35009ca4b06f32f76a99fcd1314fa6d1.jpg


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φτιάχνουν τις βάσεις όρθιες για να μας παρακολουθούν . 

Δεν θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο κινητό σπιτι μου, ειδικά σε αυτήν την βάση . 

Τις Apple είναι πιο ασφαλείς .

Επεξ/σία από panosveto12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, panosveto12 είπε

Φτιάχνουν τις βάσεις όρθιες για να μας παρακολουθούν . 

Δεν θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο κινητό σπιτι μου, ειδικά σε αυτήν την βάση . 

Τις Apple είναι πιο ασφαλείς .

Βάζε το να κοιτάει τοίχο και τσεκμεϊτ ε.υ.π.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, green gordon είπε

Βάζε το να κοιτάει τοίχο και τσεκμεϊτ ε.υ.π.

Αν κοιτάζει τοίχο η πίσω κάμερα θα με βλέπει . Έχω σκεφτεί αν την αγοράσω αυτήν την βάση να βάζω ένα μαντίλι αλλά φοβαμε μην πάρει φωτιά από την θερμοκρασία της ασύρματης φόρτισης . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosveto12 είπε

Αν κοιτάζει τοίχο η πίσω κάμερα θα με βλέπει . Έχω σκεφτεί αν την αγοράσω αυτήν την βάση να βάζω ένα μαντίλι αλλά φοβαμε μην πάρει φωτιά από την θερμοκρασία της ασύρματης φόρτισης . 

Βαλε μονοτικη ταινία και εγω αυτο εκανα στο κινητο μου με τις 4 κάμερες και πλεον το περνανε για πολυμπριζο. Ειμαι τρεντι.

2 ώρες πριν, panosveto12 είπε

Φτιάχνουν τις βάσεις όρθιες για να μας παρακολουθούν . 

Δεν θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο κινητό σπιτι μου, ειδικά σε αυτήν την βάση . 

Τις Apple είναι πιο ασφαλείς .

Υπαρχει κατι ποιο φτηνο να με παρακολουθούν και εμενα που ειμαι ενας απλος πολιτης ? 

Νιώθω μοναξια και μειονεκτικά μονο εμενα δεν παρακολουθούν :(

Οχι τιποτα αλλο ειμαι καλοντυμένος μεσα στο σπιτι.

Επεξ/σία από Agony
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Agony είπε

Βαλε μονοτικη ταινία και εγω αυτο εκανα στο κινητο μου με τις 4 κάμερες και πλεον το περνανε για πολυμπριζο. Ειμαι τρεντι.

Υπαρχει κατι ποιο φτηνο να με παρακολουθούν και εμενα που ειμαι ενας απλος πολιτης ? 

Νιώθω μοναξια και μειονεκτικά μονο εμενα δεν παρακολουθούν :(

Οχι τιποτα αλλο ειμαι καλοντυμένος μεσα στο σπιτι.

Δεν καταλαβαίνεις μας βγάζουν βίντεο όταν κάνουμε σεξ και τα ανεβάζουν στο Hub. Όποτε μπορεί να παρακολουθούν και εσένα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panosveto12 είπε

Φτιάχνουν τις βάσεις όρθιες για να μας παρακολουθούν . 

Δεν θα εμπιστευόμουν ένα τέτοιο κινητό σπιτι μου, ειδικά σε αυτήν την βάση . 

Τις Apple είναι πιο ασφαλείς .

Βάλε σεμεδάκι 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Agony είπε

Βαλε μονοτικη ταινία και εγω αυτο εκανα στο κινητο μου με τις 4 κάμερες και πλεον το περνανε για πολυμπριζο. Ειμαι τρεντι.

Υπαρχει κατι ποιο φτηνο να με παρακολουθούν και εμενα που ειμαι ενας απλος πολιτης ? 

Νιώθω μοναξια και μειονεκτικά μονο εμενα δεν παρακολουθούν :(

Οχι τιποτα αλλο ειμαι καλοντυμένος μεσα στο σπιτι.

 

Κατάλαβα... εγώ που κυκλοφορώ με την αυτή... έξω σύντομα θα με καλέσουν στο PοrnΗυb 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NorgeMan είπε

Κατάλαβα... εγώ που κυκλοφορώ με την αυτή... έξω σύντομα θα με καλέσουν στο PοrnΗυb 😀

Ελπίζω να κλείνεις τις κουρτίνες γιατί και οι γείτονες μπορεί να σε βλέπουν και αυτό είναι χειρότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...