Προς το περιεχόμενο

Original Samsung 3.5mm AKG earphone στα 5.28€


stefanidisg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για φθηνα και καλα που συζητατε, πηρα τα Xiaomi Piston In Ear Fresh Version και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος. Και σα ποιοτητα ηχου και σαν αντοχη καλωδιου (που υποτιθεται εχει ινες κεβλαρ), το εχω πατησει πολλες φορες με την καρεκλα και εχει τραβηχτει αγαρμπα αλλες τοσες, ενω τα προηγουμενα καταστραφηκαν αυτο αντεχει.

Στα κινεζομαγαζα εχει 6 με 7 δολλαρια πολλες φορες ομως παιζει με κουπονι στα 3 ευρω

http://www.thephonograph.net/xiaomi-mi-piston-fresh-edition-review/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, nonameno12 είπε

Για φθηνα και καλα που συζητατε, πηρα τα Xiaomi Piston In Ear Fresh Version και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος. Και σα ποιοτητα ηχου και σαν αντοχη καλωδιου (που υποτιθεται εχει ινες κεβλαρ), το εχω πατησει πολλες φορες με την καρεκλα και εχει τραβηχτει αγαρμπα αλλες τοσες, ενω τα προηγουμενα καταστραφηκαν αυτο αντεχει.

Στα κινεζομαγαζα εχει 6 με 7 δολλαρια πολλες φορες ομως παιζει με κουπονι στα 3 ευρω

http://www.thephonograph.net/xiaomi-mi-piston-fresh-edition-review/

Υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε αυτό και του τίτλου καθώς τα έχω και τα δύο , εννοώ στην ποιότητα ήχου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nonameno12 είπε

Για φθηνα και καλα που συζητατε, πηρα τα Xiaomi Piston In Ear Fresh Version και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος. Και σα ποιοτητα ηχου και σαν αντοχη καλωδιου (που υποτιθεται εχει ινες κεβλαρ), το εχω πατησει πολλες φορες με την καρεκλα και εχει τραβηχτει αγαρμπα αλλες τοσες, ενω τα προηγουμενα καταστραφηκαν αυτο αντεχει.

Στα κινεζομαγαζα εχει 6 με 7 δολλαρια πολλες φορες ομως παιζει με κουπονι στα 3 ευρω

http://www.thephonograph.net/xiaomi-mi-piston-fresh-edition-review/

Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στην έκδοση fresh και basic;

Βλέπω η αντιπροσωπεία εδώ να φέρνει μόνο το basic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ειχα παρει απο e-shop μια φορα που τα ειχε βγαλει , κυριως για τρεξιμο. 

Θετικο το ντυμενο καλωδιο ΑΛΛΑ στα 2 πρωτα τρεξιματα που εκανα , εφυγαν και τα 2 καπακια που γραφουν "ΑΚG" απο τα ακουστικα. 

Δεν ξερω αν ειχα μονο εγω αυτο το θεμα ή εχει συμβει και σε αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, iCyd είπε

Τα ειχα παρει απο e-shop μια φορα που τα ειχε βγαλει , κυριως για τρεξιμο. 

Θετικο το ντυμενο καλωδιο ΑΛΛΑ στα 2 πρωτα τρεξιματα που εκανα , εφυγαν και τα 2 καπακια που γραφουν "ΑΚG" απο τα ακουστικα. 

Δεν ξερω αν ειχα μονο εγω αυτο το θεμα ή εχει συμβει και σε αλλους.

Αν ήταν τα fake πάλι καλά που δεν έλιωσαν στο 🏃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.thephonograph.net/xiaomi-mi-piston-basic-edition-review/

Στα reviews fresh & basic εχει και λινκς αγορας απο gearbest, aliexpress, amazon.it .uk .es .de κτλ

Eπισης στην πρωτη αγορα απο Aliexpress υπαρχει κουπονι για -$4 και καποιοι πωλητες εχουν Paypal

 

Επεξ/σία από nonameno12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, iCyd είπε

Τα ειχα παρει απο e-shop μια φορα που τα ειχε βγαλει , κυριως για τρεξιμο. 

Θετικο το ντυμενο καλωδιο ΑΛΛΑ στα 2 πρωτα τρεξιματα που εκανα , εφυγαν και τα 2 καπακια που γραφουν "ΑΚG" απο τα ακουστικα. 

Δεν ξερω αν ειχα μονο εγω αυτο το θεμα ή εχει συμβει και σε αλλους.

και εγώ από το eshop τα έχω πάρει και τα έχω λιώσει στο τρέξιμο. Δεν έχουν πάθει τίποτα μέχρι στιγμής και πρέπει να πω ότι είναι ίσως τα καλύτερα φτηνά ακουστικά που είχα ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, smpt είπε

και εγώ από το eshop τα έχω πάρει και τα έχω λιώσει στο τρέξιμο. Δεν έχουν πάθει τίποτα μέχρι στιγμής και πρέπει να πω ότι είναι ίσως τα καλύτερα φτηνά ακουστικά που είχα ποτέ

Αρα μαλλον τα δικα μου θα ειχαν θεμα. Δεν το εψαξα και παραπανω γιατι για 5 ευρω δεν αξιζε να φαω την ψυχη μου με το e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα απορω με οσα διαβαζω....Ειτε αυθεντικα ειτε μαιμου οταν καποιος τα πουλαει 5ε και μεσα σε αυτα ειναι και το κερδος του (αρα μιλαμε για κοστος κατασκευης κατω απο 2ε) τι περιμενετε απο θεμα ποιοτητας;

Απο περιεργεια τα πηρα απο ενα φιλο που εχει S9 και αν και δεν θα πω υπερβολες του τυπου ειναι για πεταμα (καθως ο περισσοτερος κοσμος ζητημα να εχει ακουσει μουσικη απο ψειρες περα απο αυτες που βαζουν με τα κινητα) θα πω απλα πως απο τα καμια 30αρια in-ear που εχω δοκιμασει στην ζωη μου (δυστυχως οσα ερχονται με κινητα τα αφηνω στα κουτια τους οποτε δεν μπορω να συγκρινω) ειναι τα χειροτερα μαζι με κατι της Philips που εχω εδω και 10 χρονια κοντα.

Απο εκει και περα μιλαμε για ακουστικα που κοστιζουν οσο ενα σαντουιτς η 2 σουβλακια, μην περιμενετε κατι σοβαρο ειτε μαιμουδες ειτε αυθεντικα.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που γράφεις.  Προσωπικά όλα αυτά τα ακουστικά τα θεωρώ αναλώσιμα Και ξέρω ότι έχουν ημερομηνία λήξης.  

Και λόγο της χρήσης που τους κάνω, τα αλλάζω κάθε 4 με 6 μήνες.  Απλά αυτά έχουν κρατήσει σχεδόν 8 μήνες χωρίς να βγάλουν κιχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Salvation81 said:

Πραγματικα απορω με οσα διαβαζω....Ειτε αυθεντικα ειτε μαιμου οταν καποιος τα πουλαει 5ε και μεσα σε αυτα ειναι και το κερδος του (αρα μιλαμε για κοστος κατασκευης κατω απο 2ε) τι περιμενετε απο θεμα ποιοτητας;

Απο περιεργεια τα πηρα απο ενα φιλο που εχει S9 και αν και δεν θα πω υπερβολες του τυπου ειναι για πεταμα (καθως ο περισσοτερος κοσμος ζητημα να εχει ακουσει μουσικη απο ψειρες περα απο αυτες που βαζουν με τα κινητα) θα πω απλα πως απο τα καμια 30αρια in-ear που εχω δοκιμασει στην ζωη μου (δυστυχως οσα ερχονται με κινητα τα αφηνω στα κουτια τους οποτε δεν μπορω να συγκρινω) ειναι τα χειροτερα μαζι με κατι της Philips που εχω εδω και 10 χρονια κοντα.

Απο εκει και περα μιλαμε για ακουστικα που κοστιζουν οσο ενα σαντουιτς η 2 σουβλακια, μην περιμενετε κατι σοβαρο ειτε μαιμουδες ειτε αυθεντικα.

Συμφωνώ. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ στο LG G6 τα AKG που είχε το κουτί από Note 8. Πριν από αυτά είχα τα Lg quad αγορασμένα από e-shop που τα δούλευα με ένα Lumia 950XL. Στο μεσοδιάστημα είχα το HTC 10, με ξεχωριστό amplifier στην θύρα ακουστικών και ακουστικά πολύ καλής ποιότητας (του κουτιού). 

Σαν κατάταξη θα έβαζα πρώτα του HTC, μετά τα LG και τελευταία τα AKG. Για κάποιο λόγο δεν έχουν σχεδόν καθόλου μπάσο (έχω βάλει το eartip που πρέπει για να ταιριάζει στα αυτιά μου). Για το όνομα που έχουν και για αυτό που τα διαφημίζουν δεν πιστεύω πως είναι καλύτερα από κάποια xiaomi (έχω αγοράσει τα xiaomi piston in ear με το περίεργο σχήμα) στα ίδια λεφτά από Κίνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, stefanidisg είπε

Μόλις παρέλαβα, και μπορώ να πω πως είναι τα γνήσια, λάθος που χτύπησα μόνο δύο. Βάση διασταυρούμενη με πληροφορίες στο ίντερνετ.

15416649942995643197872311422686.jpg

τετοια συσκευασια δεν ειχε ουτε στα eshop που τα πειρα 10 ευρω τοτε παλι καλα που πηρα κι εγω ενα με 90 λεπτα και περιμενω να ερθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 90 λεπτά δεν ξέρω αν είναι γνήσια, γιατί αυτά έχουν 5,28 , τόσα είχα δώσει για αυτή την προσφορά.

Η φωτογραφία είναι για τους τόσους αμφισβητειες σχετικά με την γνησιότητα, και για την μουφα που λέγανε και καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Με 90 λεπτά δεν ξέρω αν είναι γνήσια, γιατί αυτά έχουν 5,28 , τόσα είχα δώσει για αυτή την προσφορά.

Η φωτογραφία είναι για τους τόσους αμφισβητειες σχετικά με την γνησιότητα, και για την μουφα που λέγανε και καλή τύχη.

Επειδή έχουν συσκευασία στην σημαίνει ότι είναι και γνήσια(χωρίς να το αμφισβητώ). Το λέω γιατί υπάρχουν άπειροι μαϊμού samsung φορτιστές με συσκευασία σε πακιστανομαγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...