Προς το περιεχόμενο

30 εκατομμύρια αναζητήσεις σε μία ημέρα για το DuckDuckGo


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Αμα χρησιμοποιείς το duckduckgo στο google chrome εισαι καλυμενος;

Εχω βαρεθει να ψαχνω κατι στο google και μετα να γεμιζει διαφημισεις του προιοντος που εψαχνα στο facebook κλπ.

Επισης κατι που εχω παρατηρήσει κι αν σας ακουγεται τρελο,πολλες φορες συζηταω για κατι,ας πουμε σκυλοτροφες,και μετα απο λιγο μολις μπω στο facebook η instagram που πεταει διαφημισεις για σκυλοτροφες!Το εχω παρατηρησει πολλες φορες!

Crazy.....

σε εμένα συμβαίνει κάτι πολύ χειρότερο έχω το κινητό στο τραπέζι χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ , δηλαδή κλειστό WiFi και δεδομένα. και μιλούσαμε για γατοτροφες.το βράδυ όταν άνοιξα το κινητό στο ίντερνετ μπήκα σε μια σελίδα για Livescore άσχετο με το γεγονός και μου πέταξε διαφημίσεις για γατοτροφες. και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό🤪... και σε άλλα πράγματα που μιλάμε το έχω πιάσει να βγάζει πάλι διαφημίσεις σχετικά με αυτά που λέμε . γιατί μετά αν πω ότι μας βλέπουν από της κάμερες του κινητού οπότε θέλουν χωρίς να το καταλάβουμε θα με πείτε τρελό 😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, spectaculator είπε

Netscape και Altavista. Τα θυμάται κανείς.

(βασικά τέσσερα-πέντε sites είχαν ενδιαφέρον τότε και οι μηχανές αναζήτησης περίσσευαν)

Θυμάμαι και τη Lycos!

Επεξ/σία από pcnw
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Αμα χρησιμοποιείς το duckduckgo στο google chrome εισαι καλυμενος; 

Εχω βαρεθει να ψαχνω κατι στο google και μετα να γεμιζει διαφημισεις του προιοντος που εψαχνα στο facebook κλπ. 

Επισης κατι που εχω παρατηρήσει κι αν σας ακουγεται τρελο,πολλες φορες συζηταω για κατι,ας πουμε σκυλοτροφες,και μετα απο λιγο μολις μπω στο facebook η instagram που πεταει διαφημισεις για σκυλοτροφες!Το εχω παρατηρησει πολλες φορες! 

Crazy.....

οχι στο chrome δεν μπορείς να κανεις κάτι εκεί δεν έχει σημασία που είσαι και τι ψάχνεις όλα καταγράφονται και στέλνονται στην google για διαφημιστικούς (κύριος λογούς) ( νόμιμα μάλιστα)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, what_if είπε

δεν χρειαζεται να ξεβολευτεις ,οριζεις το duck duck go κυρια μηχανη αναζητησης 

κ βαζεις αυτο το προσθετο για να ψαχνεις με ενα κλικ οπου θες συμπεριβαλομενης κ της google

https://chrome.google.com/webstore/detail/selection-search/gipnlpdeieaidmmeaichnddnmjmcakoe

δεν χρειάζεται addon.

 

αν βάλεις μπροστά από κάθε τι που θες να ψάξεις το !g θα κάνει την αναζήτηση μέσω google search

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Αμα χρησιμοποιείς το duckduckgo στο google chrome εισαι καλυμενος;

Εχω βαρεθει να ψαχνω κατι στο google και μετα να γεμιζει διαφημισεις του προιοντος που εψαχνα στο facebook κλπ.

Επισης κατι που εχω παρατηρήσει κι αν σας ακουγεται τρελο,πολλες φορες συζηταω για κατι,ας πουμε σκυλοτροφες,και μετα απο λιγο μολις μπω στο facebook η instagram που πεταει διαφημισεις για σκυλοτροφες!Το εχω παρατηρησει πολλες φορες!

Crazy.....

Γιατί ο κόσμος δεν έχει καταλάβει σε τι βάθος γίνεται το tracking για το οποίο κάποιοι "γραφικοί"/"τεχνοφοβικοί"/κτλ μιλάμε εδώ και χρόνια..

Επεξ/σία από jmirko15
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ρε google αμα δεν χρησιμοποιουσες τα δεδομενα να μας βομβαρδιζεις με διαφημισεις και ακομα και το μικροφωνο απο τα κινητα πιστευω, θα ησουν μια και μοναδικη..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Αμα χρησιμοποιείς το duckduckgo στο google chrome εισαι καλυμενος;

Εχω βαρεθει να ψαχνω κατι στο google και μετα να γεμιζει διαφημισεις του προιοντος που εψαχνα στο facebook κλπ.

Επισης κατι που εχω παρατηρήσει κι αν σας ακουγεται τρελο,πολλες φορες συζηταω για κατι,ας πουμε σκυλοτροφες,και μετα απο λιγο μολις μπω στο facebook η instagram που πεταει διαφημισεις για σκυλοτροφες!Το εχω παρατηρησει πολλες φορες!

Crazy.....

συμβαινει οντως, ακριβως το ιδιο και σε μενα, μιλουσαμε με την γυναικα μου για τις πλαστελινες PlayDoh  για τον πιτσιρικα και μεσα σε 10 λεπτα ειχαμε ad για τις συγκεκριμενες πλαστελινες, πλεον καλυπτω και τις καμερες στο κινητο !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να παρακολουθουν τα μικροφωνα ειναι παρα πολυ σοβαρο και απορώ πως το εχουν αφησει ετσι τοσο καιρο.Μια αναζητηση που εκανα στο internet το αναφερουν πολλοι.Και που ξερουμε αν δεν παρακολουθουν και τις καμερες..;

Επεξ/σία από parlapipas25
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Επισης κατι που εχω παρατηρήσει κι αν σας ακουγεται τρελο,πολλες φορες συζηταω για κατι,ας πουμε σκυλοτροφες,και μετα απο λιγο μολις μπω στο facebook η instagram που πεταει διαφημισεις για σκυλοτροφες!Το εχω παρατηρησει πολλες φορες!

συζήτα για κομπίνες και αριθμούς προπο, και πες μου αποτελέσματα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Αμα χρησιμοποιείς το duckduckgo στο google chrome εισαι καλυμενος;

Εχω βαρεθει να ψαχνω κατι στο google και μετα να γεμιζει διαφημισεις του προιοντος που εψαχνα στο facebook κλπ.

Επισης κατι που εχω παρατηρήσει κι αν σας ακουγεται τρελο,πολλες φορες συζηταω για κατι,ας πουμε σκυλοτροφες,και μετα απο λιγο μολις μπω στο facebook η instagram που πεταει διαφημισεις για σκυλοτροφες!Το εχω παρατηρησει πολλες φορες!

Crazy.....

https://www.quora.com/If-I-use-DuckDuckGo-within-the-Chrome-browser-are-my-searches-still-being-tracked

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι αψογη μηχανη αναζητησης. Εχω γλυτωσει απο το geo location της google (εδω στα ξενα) που βλεπει που εισαι και μετατρεπει τα παντα στη τοπικη γλωσσα και δεν τα αφηνει αγγλικα και ενα σωρο αλλες googlo-βλακειες. Μαζι με Brave browser η Firefox + uBlock + uMatrix  (+ Linuxακι για εμας τους περιεργους) εχω βρει την ηρεμια μου. Μακαρι να υπαρχουν γενικα εναλλακτικες και να τους δινω και donation για να παραμεινουν καθαρες.

Επεξ/σία από conium
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...