Προς το περιεχόμενο

The Haunting of Hill house netflix


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ μόλις τελείωσα το δεύτερο.

Συνεχίζει στον ίδιο αργό ρυθμό με καλλιέργεια ατμόσφαιρας κλπα ή επιταχύνεται όσο προχωράει η σαιζόν;

Πολύ προσεγμένη παραγωγή πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, john1987 είπε

Εγώ μόλις τελείωσα το δεύτερο.

Συνεχίζει στον ίδιο αργό ρυθμό με καλλιέργεια ατμόσφαιρας κλπα ή επιταχύνεται όσο προχωράει η σαιζόν;

Πολύ προσεγμένη παραγωγή πάντως.

Από το 5ο και μετά ανεβάζει γκάζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σειρα μπορει να ναι λιγο αργη και μπλα μπλα ,αλλα σε ανταποδιδει με το παραπανω.Ειδα το 7 επ αλλα 3 εχω,και το τελος ηταν ολα τα λεφτα ειμουνα στη τριχα και το βλεπα με κλειστα τα φωτα.ακολουθει την ιδια σκηνοθετικη με το Hereditary.δηλ οικο δραμα και τρομος.Για μενα οτι καλυτερο βγηκε απ το Νετφλιξ ως τωρα.Μαλιστα δε περιμενα να τρομαξω με κανα 2 σκηνες βλεπωντας παρελθον insidious canjuring   και τετια,αλλα ενταξει οταν τη βλεπεις ολη μαζεμενη σε κανει καπως αυτο ειναι το σιγουρο  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο πράγματα δε μου αρέσουν:

Οι εκτεταμένες σκηνές flashbacks με τα μικρά παιδάκια και πως αντιμετωπίζουν την κατάσταση. Υπερβολική ατμόσφαιρα παραμυθιού για τα γούστα μου.

Η στωικότητα του πατέρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, gavros10 είπε

Το 6ο συγκαταλεγεται στα καλυτερα επεισοδια τηλεοπτικων σειρων. Μολις το ειδα και εχω ενθουσιαστει με το production value

Πρώτο μου comment στο Insomnia, ever. Το 6ο ep. της σειράς είναι απο τα καλύτερα πράγματα που έχω δει ποτέ γενικώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, johnyboy είπε

εγώ είδα το πρώτο και μάλλον θα είναι και το τελευταίο γιατί με πήρε ο ύπνος. αδιάφορη μέχρι αηδίας 

Εγω ειδα τα δυο πρωτα, και στα δυο με πηρε ο υπνος! χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησε να μου αρεσει περισσοτερο η σειρα οταν καταλαβα οτι δεν ειναι τοσο horror οσο η σχεση μεταξυ των χαρακτηρων και το δραμα που τους προκαλει η παρουσια του σπιτιου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει αρκετά (είμαι στο 6ο επεισόδιο). Η σκηνή που ο πατέρας βλέπει τα παιδιά του στην παιδική τους ηλικία και περιστρέφεται η κάμερα γύρω του και τα παιδιά τα βλέπει πλέον στην πραγματική τους ζωή ως ενήλικους μου χαράκτηκε στο μυαλό. Τρομερή σκηνοθεσία!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Εμένα μου αρέσει αρκετά (είμαι στο 6ο επεισόδιο). Η σκηνή που ο πατέρας βλέπει τα παιδιά του στην παιδική τους ηλικία και περιστρέφεται η κάμερα γύρω του και τα παιδιά τα βλέπει πλέον στην πραγματική τους ζωή ως ενήλικους μου χαράκτηκε στο μυαλό. Τρομερή σκηνοθεσία!

Άμα δεν τα έχεις ήδη δει, τσέκαρε τα Gerald's Game και Hush. Και τα δυο είναι του ίδιου σκηνοθέτη και πολύ αξιόλογες δουλειές.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Άμα δεν τα έχεις ήδη δει, τσέκαρε τα Gerald's Game και Hush. Και τα δυο είναι του ίδιου σκηνοθέτη και πολύ αξιόλογες δουλειές.

Στο Gerald's Game με πήρε ο ύπνος κυριολεκτικά :lol:

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την τελείωσα κι εγώ. 

Λοιπόν θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή προσπάθεια σκηνοθετικά (αν και κούρασε το κίτρινο φίλτρο στα flashbacks) και ερμηνευτικά ήταν απλά οκ.

Θεωρώ το 5ο επεισόδιο το καλύτερο της σειράς και θα ήθελα και το φινάλε να τελειώσει κάπως έτσι με WTF στοιχείο αλλά αποφάσισαν να το κάνουν πιο δράμα και πιο ανθρώπινο τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκπληκτικο μονοπλανο στην κηδεια ηταν η αποκορυφωση κατα τη γνωμη μου, μετα στα 2 τελευταια καπου το εχασε ο σκηνοθετης, θα μπορουσε να τελιωσει πολυ καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...