Προς το περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ DETONATOR


zeys13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους καταρχην.λοιπον εχω μια gforce3 Ti200 και καποια εκδοση των detonator (δεν θυμαμαι πια ειμαι στην δουλεια τωρα 40....κατι ειναι νομιζω).Επισης χρησιμοποιω και το riva tuner για τρεχει η καρτα λιγο παραπανω.Λεω να κατεβασω τους καινουριους detonator 53.03 αλλα νομιζω καπου ειχε παρει το ματι μου μετα απο καποια εκδοση detonator το riva tuner δεν παιζει.Αληθευει;Και αν ναι να το αφησω ετσι οπως ειναι η αξιζουν οι καινουριοι drivers απο μονοι τους ωστε να μην χρειαζεται το riva tuner;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τρέχει λίγο παραπάνω; Overclocking εννοείς; Αν ναι αυτή η δυνατότητα τρέχει και σε μεταγενέστερους Detonator από αυτούς που υπήρχαν την ώρα που φτιάχτηκε το Riva Tuner. Εγώ χρησιμοποιώ τους 56.55 με μιά παλιότερη έκδοση του Riva Tuner και πέρα από το μύνημα στο ξεκίνημα ότι δεν γνωρίζει αυτούς τους οδηγούς, δεν βλέπω άλλο πρόβλημα. Στο κάτω κάτω πήγαινε στο http://guru3d.com/ και πάρε την τελευταία έκδοση ή εναλλακτικά το nvhardpage ή αν ενδιαφέρεσαι μόνο για Overclocking το patch coolbits.

Καλύτερη απόδοση σε κάρτες προγενέστερες της σειράς 5 (FX), μην περιμένεις. Εγώ για την Ti4200 συνεχίζω να κατεβάζω τους πιο καινούριους Detonators επειδή βελτιώνουν συνεχώς τις ρυθμίσεις (εκείνο το εικονίδιο στη γραμμή εργασιών) ...και από περιέργεια βεβαίως. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apla k mono gia to swsto na pw oti oi detonator pleon metonomastikan se forceware :lol:

apo kei k pera zeys13 egw tha sou proteina na tous katebaseis.egw se gf4 ti4200 eida diafora se sxesi me palioterous drivers(eidika autoi oi 52.16 kapsane kosmo k kosmaki! :evil: )

pisteuw oti tha sou beltiwsoun tin karta!(eidika an les oti exeis tous 40 kati....tote standar tha deis diafora eidika se paixnidia me kapoies apaitiseis!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια.Παντως ειτε detonator h forceware οι 53.03 δεν ειναι οι τελευταιοι;Στο site της nvidia αυτους εχει παντως.Μαλον θα πρεπει να μπω στο guru3d να τους κατεβασω.Καλο θα ηταν να τους κανω ενα unistall και μετα detonator destroyer για να ειμαι σιγουρος.Πριν απο λιγο καιρο δεν το ειχα γλιτωσει το παιδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έψαχνα και εγώ, υπάρχει αν προσέξεις πολύ πρόσφατο topic, όσον αφορά τους drivers, θα σε συμβούλευα να μην βάλεις τελευταίους drivers, χάνεις πολλά frames σχέση με τους 4x.xx. Συγκεκριμένα σε GeForce3 Ti200 που έχω και εγώ, μετά από δοκιμή όλων των drivers μέχρι τις αρχικές εκδόσεις των Forceware κατέληξα ότι οι πιο γρήγοροι για αυτήν την κάρτα είναι οι 43.45, δοκίμασε τους και θα δεις. Το ίδιο αποτέλεσμα έβγαλε και ένας tester σε μια σελίδα που είχα δει που είχε δοκιμάσει μεγάλο αριθμό drivers σε μία GeForce3 Ti200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...