Προς το περιεχόμενο

Σειρές για ύπνο


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2018 στις 6:28 ΜΜ, crom251 είπε

Εννοειται πως την καθε σειρα την εχω δει 3-4 φορες τουλαχιστον...

Πες μου κάτι, γιατί να προτιμά κάποιος να δει την ίδια σειρά 4 φορές ( και όλες τις σεζόν φαντάζομαι ε) και να μην δει καινούριες σειρές από τις χιλιάδες που υπάρχουν;

Τόσο πολύ σου άρεσαν; Και εγώ θεωρώ κάποιες σειρές πολύ αξιόλογες π.χ fargo,bb,true detective,black mirror κτλπ, αλλά δεν θα κάτσω να τις ξαναδω ενώ υπάρχουν τόσες ανεξερεύνητες ακόμα που υπάρχει η (μικρή) πιθανότητα να μου αρέσουν ακόμα παραπάνω από αυτές που έχω ήδη δει.

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vasivouzoukos είπε

Πες μου κάτι, γιατί να προτιμά κάποιος να δει την ίδια σειρά 4 φορές ( και όλες τις σεζόν φαντάζομαι ε) και να μην δει καινούριες σειρές από τις χιλιάδες που υπάρχουν;

Τόσο πολύ σου άρεσαν; Και εγώ θεωρώ κάποιες σειρές πολύ αξιόλογες π.χ fargo,bb,true detective,black mirror κτλπ, αλλά δεν θα κάτσω να τις ξαναδω ενώ υπάρχουν τόσες ανεξερεύνητες ακόμα που υπάρχει η (μικρή) πιθανότητα να μου αρέσουν ακόμα παραπάνω από αυτές που έχω ήδη δει.

Πως καθεσαι και βλεπεις οταν τρως π.χ. για ...10η φορα επεισοδιο απο τα φιλαρακια στο star ακομα και αν παιζει σε αλλο καναλι κατι που δεν εχεις δει. Ε καπως ετσι...

Οι συγκεκριμενες σειρες που ανεφερα επισης, νομιζω πως βλεπονται ανετα ξανα και ξανα (νταξει γουστα ειναι αυτα). Δεν ειναι στυλ fargo κλπ. Ιδιως μαλιστα οταν μιλαμε για πριν τον υπνο. Δεν μιλαμε για μια ασχετη φαση που θες να δεις κατι.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
48 λεπτά πριν, Asassin19nostro είπε

Breaking Bad 💤

Αν κατσω να δω breaking bad για να με παρει ο υπνος παιζει να δω 2 σεζον σερι μεχρι το πρωι με το ματι γαριδα. Τριτη σεζον ολη μεχρι αρχη πρωτης σεζον τα ειχα δει σερι ολο το βραδυ. Ωραιες εποχες και σειρα επος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, qspock είπε

TWIN PEAKS (1990-1991-2017)

Και γενικοτερα οιαδηποτε ταινια του David Lynch...

Το σιγουρο ειναι πως ειτε κοιμηθεις ειτε οχι, ακρη δε θα βγαλεις! lol

Μη δείς καμία ταινία του David Lynch. Όσοι τον προτείνουν το κάνουν γιατί τρολλάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2018 στις 5:28 ΜΜ, crom251 είπε

Αρκετα πιο παλια εβλεπα friends.

Πριν καποιο καιρο εβλεπα southpark, simpsons, futurama εναλλαξ.

Πλεον τωρα βλεπω seinfeld, how i met your mother και it's always sunny in philadelphia εναλλαξ.

Εννοειται πως την καθε σειρα την εχω δει 3-4 φορες τουλαχιστον...

Θα ηθελα να προσθεσω και κατι αλλο στο ιδιο στυλ, προσπαθησα και με μερικα βεβαια, αλλα τα βαριεμαι.

Αν υπαρχει καμια προταση και εδω, καλουδεχουμενη...

ΥΓ. Επειδη βλεπω αρκετες προτασεις απο σειρες ξενερωτες. Οταν λεμε σειρα πριν τον υπνο δεν εννοουμε την καθε αηδια και βαρετη σειρα που κυκλοφορει οπως π.χ 7th heaven κλπ.

Αυτή η λίστα είναι πάρα πολύ κοντά στη δική μου. Δεν έχω δει ακόμη It's always sunny in philadelphia, αλλά ψήθηκα μιας και μπήκε μαζί με τις άλλες.

Και εγώ αυτές θεωρώ σειρές πάντως που βλέπεις εκεί που προσπαθείς να κοιμηθείς. Big Bang Theory και Two and a Half Men παίζουν, επίσης, λόγω απλότητας (ιδιαίτερα όταν έχω κάνει πολλούς κύκλους τα υπόλοιπα), καθώς και το Scrubs τελευταία, που κάποια επεισόδια είναι λίγο πρόβλημα.

Βασική προϋπόθεση πάντως για μένα είναι να έχω ξαναδεί τη σειρά (αν δύο φορές, ακόμη καλύτερα), και κάτι ακόμη: να μην με ενδιαφέρει ιδιαίτερα τι θα συμβεί.

Σε αυτά τα πλαίσια, κάποια στιγμή κοιμόμουν και με το Lost.

Σε αντίστοιχο ανάλαφρο στιλ με τα πρώτα, μου αρέσουν επίσης πολύ τα Frasier και Parks and Recreations. Αλλά δεν τις ξέρω πολύ καλά ακόμη, και αντί να κοιμάμαι θα γελάω με τις ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Manuel είπε

Και εγώ αυτές θεωρώ σειρές πάντως που βλέπεις εκεί που προσπαθείς να κοιμηθείς. Big Bang Theory και Two and a Half Men παίζουν, επίσης, λόγω απλότητας (ιδιαίτερα όταν έχω κάνει πολλούς κύκλους τα υπόλοιπα), καθώς και το Scrubs τελευταία, που κάποια επεισόδια είναι λίγο πρόβλημα. 

Σε αντίστοιχο ανάλαφρο στιλ με τα πρώτα, μου αρέσουν επίσης πολύ τα Frasier και Parks and Recreations. Αλλά δεν τις ξέρω πολύ καλά ακόμη, και αντί να κοιμάμαι θα γελάω με τις ώρες.

Scrubs κατεβαζω τωρα γιατι χρειαζεται μια αλλαγη πλεον.

Big Bang Theory το ειχα δει και αυτο καποια στιγμη. Καλουτσικο ηταν για πριν τον υπνο, αλλα οχι τοσο ωστε να το βαλω ξανα. Απο ενα σημειο και μετα πεφτει παρα πολυ. Εφαγε σβησιμο.

Parks and recreation επισης το ειχα δει.  Δεν μου αρεσε αυτο.

Two and a half men ενω το εβλεπα ευχαριστα οταν το πετύχαινα στο star και μου αρεσε, δεν μπηκα ποτε στη διαδικασια να το κατεβασω.

Και frasier επισης οτι εχω δει στην τηλεοραση. Το εβλεπα αν το πετυχαινα καμια φορα, χωρις να με ενθουσιασει και ιδιαιτερα βεβαια...

Επεξ/σία από crom251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, crom251 είπε

Scrubs κατεβαζω τωρα γιατι χρειαζεται μια αλλαγη πλεον.

Big Bang Theory το ειχα δει και αυτο καποια στιγμη. Καλουτσικο ηταν για πριν τον υπνο, αλλα οχι τοσο ωστε να το βαλω ξανα. Απο ενα σημειο και μετα πεφτει παρα πολυ. Εφαγε σβησιμο.

Parks and recreation επισης το ειχα δει.  Δεν μου αρεσε αυτο.

Two and a half men ενω το εβλεπα ευχαριστα οταν το πετύχαινα στο star και μου αρεσε, δεν μπηκα ποτε στη διαδικασια να το κατεβασω.

Και frasier επισης οτι εχω δει στην τηλεοραση. Το εβλεπα αν το πετυχαινα καμια φορα, χωρις να με ενθουσιασει και ιδιαιτερα βεβαια...

To Parks and recreation να το δεις η πρωτη σεζον ειναι λιγο αργη και οχι τοσο καλη αλλα ανεβαινει κατακορυφα στις επομενες. Δες και community.Το scrubs αν βρηκες υποτιλους για καμια HD εκδοση πες μου γιατι σε sd δεν βλεπετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, crom251 είπε

Scrubs κατεβαζω τωρα γιατι χρειαζεται μια αλλαγη πλεον.

Big Bang Theory το ειχα δει και αυτο καποια στιγμη. Καλουτσικο ηταν για πριν τον υπνο, αλλα οχι τοσο ωστε να το βαλω ξανα. Απο ενα σημειο και μετα πεφτει παρα πολυ. Εφαγε σβησιμο.

Parks and recreation επισης το ειχα δει.  Δεν μου αρεσε αυτο.

Two and a half men ενω το εβλεπα ευχαριστα οταν το πετύχαινα στο star και μου αρεσε, δεν μπηκα ποτε στη διαδικασια να το κατεβασω.

Και frasier επισης οτι εχω δει στην τηλεοραση. Το εβλεπα αν το πετυχαινα καμια φορα, χωρις να με ενθουσιασει και ιδιαιτερα βεβαια...

Πήδα την πρώτη σεζόν του Parks and Recreations. Κι εγώ παραλίγο να τη σταματήσω (βασικά έβλεπα ένα επεισόδιο κάθε βδομάδα, μέχρι που έφτασα στη 2η σεζόν και μπήκα σε Mode 6 επεισόδια τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...