Προς το περιεχόμενο

Το Xiaomi Mi Mix 3 έρχεται με full screen slider, 10GB μνήμη και υποστήριξη 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, dali13gr είπε

Συμφωνώ, αν και σε αυτά τα λεφτά θα φτάσει το Global edition σε κανέναν χρόνο. Τότε σκέφτομαι να το χτυπήσω αν και η έλλειψη IP67/68 με προβληματίζει πλέον. Άρχισε η ηλικία που σιγά - σιγά αρχίζουν και γίνονται όλο και συχνότερα ζημιές :P

μην το λες ....απλα η xiaomi δεν θελει να μπλεξει με τις εγγυησεις ....παντως σε σχετικα βιντεο στο youtube δειχνουν το πρωτο mi mix 2 σε τεσταρισμα σε νερο και δεν μπορεις να πεις οτι δεν εχει αδιαβροχοποιηση καθολου  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, georgetsl είπε

μην το λες ....απλα η xiaomi δεν θελει να μπλεξει με τις εγγυησεις ....παντως σε σχετικα βιντεο στο youtube δειχνουν το πρωτο mi mix 2 σε τεσταρισμα σε νερο και δεν μπορεις να πεις οτι δεν εχει αδιαβροχοποιηση καθολου  

 

Δεν υπάρχει λογική σε αυτό που λες... Όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει αδιαβροχοποίηση, δεν παίζει η Xiaomi να μην προσφέρει για να μην μπλέξει με εγγυήσεις. Βέβαια, το πρόβλημα είναι στο συρόμενο μηχανισμό που δύσκολα αδιαβροχοποιείται αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Προσωπικά, προτιμώ notch ή bezel με αδιαβροχοποίηση παρά full display χωρίς.

Επεξ/σία από dali13gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dali13gr είπε

Δεν υπάρχει λογική σε αυτό που λες... Όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει αδιαβροχοποίηση, δεν παίζει η Xiaomi να μην προσφέρει για να μην μπλέξει με εγγυήσεις. Βέβαια, το πρόβλημα είναι στο συρόμενο μηχανισμό που δύσκολα αδιαβροχοποιείται αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Προσωπικά, προτιμώ notch ή bezel με αδιαβροχοποίηση παρά full display χωρίς.

προσωπικα με ενδιαφερει η αποψη τιμης σε σχεση με τα χαρακτηριστικα ,απο το βιντεακι που εβαλα ενα mi mix 2 σε περιπτωση που πεσει ενα ποτηρι νερο επανω του δε θα τα παιξει καθολου παρολο που η εταιρια δεν υποστηριζει επισημα αδιαβροχοποιηση ,παραταυτα αντεχει το "πιτσιλισμα" χωρις κανενα θεμα ....προσωπικα ποτε δε θα επαιρνα κινητο των 600+ ευρω που ειναι και αδιαβροχο για να το βουταω στη θαλασσα να βγαζω φωτο ως χαρακτηριστικο και εν γενει ποτε δε θα βουτουσα ενα αδιαβροχο κινητο στο νερο ,μεχρι spashproof για εμενα ειναι οκ για περιπτωση βροχης ή ατυχηματος με το υγρο στοιχειο εντελως τυχαια  .....εαν με 450-500 ευρω ομως μπορω να παρω ενα σμαρτφον το οποιο ειναι στα ιδια επιπεδα  και καλυτερο με αλλα που κοστιζουν 1000+ ευρω και το μονο που λειπει ειναι η αδιαβροχοποιηση ,το θεωρω μηδαμινο λογο για να μην το αγορασω .....ουτε θα κατσω στην βροχη να μιλησω με καποιον και να βρεχομαι  ,ουτε το καλοκαιρι μπαινω στη θαλασσα και κραταω μαζι μου το κινητο .....το mi mix 2 επειδη το εχω ,και νερο εχει πεσει καταλαθος ,και καφες, και νερο βροχινο εχει φαει ,και ολα καλα μεχρι ωρας για ενα κινητο που παρθηκε 380 ευρω οταν καποιο αλλο αντιστοιχο στα κυβικα του κοστιζε 700+ ευρω  !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου, ούτε εγώ αναφέρομαι σε υποβρύχια χρήση αλλά ό,τι αναφέρεις εσύ. Απλά νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια να ξέρω ότι έχει αυτή τη δυνατότητα και ότι αν πέσει ένα ποτήρι νερό επάνω, δεν θα μπορεί το service να μου πει ότι έχει υγρασία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 hours ago, dali13gr said:

Μαζί σου, ούτε εγώ αναφέρομαι σε υποβρύχια χρήση αλλά ό,τι αναφέρεις εσύ. Απλά νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια να ξέρω ότι έχει αυτή τη δυνατότητα και ότι αν πέσει ένα ποτήρι νερό επάνω, δεν θα μπορεί το service να μου πει ότι έχει υγρασία. 

Μα γι'αυτό είναι πιο "φθηνά" αυτά, για να μπορείς να τα αλλάζεις εύκολα κάθε φορά που καταστρέφονται! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...