Προς το περιεχόμενο

Lenovo Y27G Curved G-Sync Monitor @299 Kωτσόβολος


giorgionats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ξερετε παντως οτι η "οθονη του @Dantε" hah αν και οντως ειναι πολυ καλο deal εχει ενα (σοβαρο) ελατωμα.

Οταν ενεργοποιεις το freesync απενεργοποιειται το overdrive οποτε δε μπορεις να εχεις και τα 2 ταυτοχρονα, και δε το εχει φτιαξει αυτο με firmware η Acer παρα τις απειρες διαμαρτυριες. Φυσικα με 144hz αν καποιον δε τον ενδιαφερει το freesync , ποσο δε μαλλον αν εχει nvidia , ειναι καταπληκτικη τιμη για IPS 2k panel 144hz.

Πλεον αυτη η οθονη θα καταργηθει και αυτο το bug δε θα διορθωθει ποτε, μιας και βγηκε η Nitro με τα ιδια specs που την αντικαθιστα ουσιαστικα. Αυτο προφανως εχει να κανει και με την τιμη της σημερα αλλα και με πιθανες εκπτωσεις της το επομενο διαστημα ή σε black friday.

Επεξ/σία από Thrylos7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχει ghosting με κλειστο το overdrive δεν εγινε και κατι...

Βεβαια δε το ξέρω αυτο. 

Θα προτιμούσα curved και εγω αλλα δε παιζει curved ips. BF τωρα,λεφτα στο χερι και αναμονη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dantε είπε

Αν δεν εχει ghosting με κλειστο το overdrive δεν εγινε και κατι...

Βεβαια δε το ξέρω αυτο. 

Θα προτιμούσα curved και εγω αλλα δε παιζει curved ips. BF τωρα,λεφτα στο χερι και αναμονη 

 

Εγω παντως θεωρω οτι ειναι αρκετα σημαντικο το overdrive εφοσον δεν εισαι σε TN panel. Αν την επαιρνα θα προτιμουσα να την εχω στο μυαλο μου σαν ενα monitor χωρις καθολου variable sync αλλα με ποιοτικο panel,  2k αναλυση και 144hz. Οταν παιζεις σε ψηλα hz το variable sync δεν εχει να σου δωσει πολλα ουτως η αλλως, αρα θα επενδυα σε μια καλη καρτα γραφικων, πχ και nvidia και θα ημουνα αρχοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, m04d18 είπε

Οι επιστροφές θα είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ από το e-lenovo έκανα παραγγελία, πήγα την πήρα την Παρασκευή το βράδυ και σήμερα το απόγευμα την επιστρέφω!!! Απλά μου φάνηκε περίεργο όταν τους ρώτησα για DOA όταν πλέον είχα διαπιστώσει τα προβλήματα και μου είπαν ότι δεν κάνουν αντικατάσταση μόνο επιστροφή χρημάτων η επισκευή! Άρα επιστροφή λέγεται αυτό, γιατί όμως δεν κάνουν αντικατάσταση δεν ξέρω.... ύποπτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/11/2018 στις 7:03 ΜΜ, Dantε είπε

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω συναντησει πουθενα stuttering/tearing.

Ακομα και οσο επαιξα με την λενοβο με κλειστο το gsync.

Πάντως εγώ περιμένω τώρα την 1070 ti μου και με διάφορες μαλακίες που γίνανε, έχω τωρα από monitor την AOC C24G1 (FHD, VA, 144Hz,1ms) που έχει μόνο freesync. 

Πόσο μεγάλη διαφορά θα δω πια σε Gsync ώστε να σκεφτώ να πουλήσω την φρέσκια AOC για να πάρω μια αντίστοιχη VA, αλλά με Gsync? Αυτό με προβληματίζει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον δεν αξιζει,διοτι για να παρεις g sync θα δωσεις αρκετα παραπανω.

Ευχαριστησου αυτην που πηρες,η καρτα δε θα εχει προβλημα να τρεξει σε αυτη την αναλυση με πανω απο 144 fps.

Εν τω μεταξυ ακομα περιμενω τα χρηματα απο το κωτσοβολο.3 βδομαδες μετα...

Αν δε τα επιστρεψουν αυτη τη βδομαδα παω για καταγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dantε είπε

Πλεον δεν αξιζει,διοτι για να παρεις g sync θα δωσεις αρκετα παραπανω.

Ευχαριστησου αυτην που πηρες,η καρτα δε θα εχει προβλημα να τρεξει σε αυτη την αναλυση με πανω απο 144 fps.

Εν τω μεταξυ ακομα περιμενω τα χρηματα απο το κωτσοβολο.3 βδομαδες μετα...

Αν δε τα επιστρεψουν αυτη τη βδομαδα παω για καταγγελια.

Αφού είσαι σπάταλος, στα κρατάνε για αποταμίευση :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.5 βδομμαδες πλεον με την συγκεκριμενη οθονη και μπορω να πω οτι καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα δεν υπαρχει. το g sync πραγματικα κανει την διαφορα τα χρωματα απλα τελεια δεν με κουραζει η οθονη οσο και να καθομαι στο pc. παντως οσοι την προαλαβαν ειναι τυχεροι οπως και εγω βεβαιως!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...