Προς το περιεχόμενο

Προσοχη στις πωλησεις καρτων γραφικων


forgotten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον πουλησα μια 1070 aero oc  καρτα ενος μηνα σε ατομο  εκτος φορουμ ,η καρτα δοκιμαστηκε σε παιχνιδια οπως witcher 3 και firestrike ,χωρις κανενα προβλημα η artifact 

3 μερες μετα επικοινωνα μαζι μου ο τυπος που του την πουλησα *να σημειωθει οτι την εδωσα πιο κατω απο την αγορα γιατι βρηκα 1080ti σε καλη τιμη

αναφερει artifacts και screen tearing, η καρτα εχει εγγυηση αλλα για να μην ανακατευθω περαιτερω δεχομαι την επιστροφη της,την παραλαμβανω και ανακαλυπτω οτι  ο τυπος της εκανε custom bios mod και πηγε στραβα( καταφρα και την εφερα στο εργοστασιακο bios_) αλλα δεν δουλευει πλεον σε κανενα παιχνιδι . Aναγκαστικα παει για rma , ο τυπος κανονικα δεν απαντα κανενα τηλεφωνο σαν να μην τρεχει τπτ.

Προσοχη εαν ειναι να πουλησετε κατι και ειστε σιγουροι για την λειτουργεια κρατηστε βιντεο με τνη ομαλη λειτουργια καθως και serial number ,και προς θεου αποφυγετε ατομα που κανουν τους εξυπνους ,δυστυχως επρεπε να καταλαβω οτι κατι πηγαινε στραβα οταν ξεκινησε με τσαμπουκα να θελει να την επιστρεψει.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, giorgoskav είπε

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ομως οτι ειναι εκτος φορουμ αρα δεν ειχε αξιολογησεις εκτος αν ηταν γνωστος γνωστου και παλι ομως ειναι επιφοβο

δυστυχως δεν ηταν παρα ενας παντελως αγνωστος που απο οτι φαινεται  ειχε και το θρασος να θελει και τα ρεστα για την ....... που εκανε ,αναγκαστικα πλεον θα φυλαω βιντεο κλπ με καλη λειτουργια για να αποφυγω τυπους σαν αυτον....

Επεξ/σία από forgotten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, forgotten είπε

δυστυχως δεν ηταν παρα ενας παντελως αγνωστος που απο οτι φαινεται  ειχε και το θρασος να θελει και τα ρεστα για την ....... που εκανε ,αναγκαστικα πλεον θα φυλαω βιντεο κλπ με καλη λειτουργια για να αποφυγω τυπους σαν αυτον....

Προφανώς, εγώ κρατάω screenshots και φωτογραφίες απο αποτελέσματα πχ 3Dmark06 κτλ. Την είχα πατήσει γιατί ένας απο εδώ (που είναι ακόμα μέλος και μπορώ να δώσω το όνομά του σε πμ) πήρε μια άριστη 4870Χ2 και την επέστρεψε γιατί δεν την σήκωνε το τροφοδοτικό του. Ο μλκας την είχε ψήσει γιατί νόμιζε ότι είχε πρόβλημα και έσβηνε στο "500άρι" τροφοδοτικό του (που δεν είχε ούτε 180 βαττ στην 12άρα).

Προφανώς μετά απο αυτό το σοκ η κάρτα έβγαζε γραμμές κτλ, ενώ εκείνος δεν είπε τίποτα τέτοιο.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το τροφοδοτικό το έχω συναντήσει και εγώ. Συνήθως αφού στείλω βίντεο με την κάρτα να δουλεύει άψογα δεν μου απαντάνε καν μετά, δεν ξέρω γιατί. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...