Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πολιτικής για το Netflix που θα κυκλοφορεί μερικές ταινίες του πρώτα στους κινηματογράφους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, music_lover είπε

Άλλαξε το "ραπανάκια" με το τζαμπατζήδες και είσαι μέσα.

Αρα δηλαδή μιας και είσαι music lover, να υποθεσω οτι όλη την μουσική που έχεις κατεβασμένη(λογικά gb) απο το ιντερνετ, την έχεις αγορασμένη 1 προς 1 mp3 ε?🤣

Και ουτε καν εχεις κατεβάσει ποτέ κάποια ταινία η΄ προγραμματάκι κ.ο.κ...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Άλλο το εξ ολοκλήρου τζαμπατζης και αλλο να δίνεις 3 ευρώ το μήνα για αυτά που σου προσφέρει το Netflix εσένα μάλλον σου αρέσει όταν βλέπεις μια ταινία να κοιτάς το κυκλακι στην μέση της οθόνης όταν παγώνει η εικόνα και να περιμεεεεενεις.. 😁 😁 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο να κρίνουμε τους άλλους και να τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι...

Μην τρελαινεστε...Ολοι λιγο ή πολυ, όπου μπορουμε θα κοιτάξουμε να γλιτωσουμε κατι... Αυτο λεω...

Και το κυκλακι δεν το βλεπω ποτέ, γιατι αν γουσταρω την ταινια θα την δω στο σινεμα η΄αν δεν κατσει η φαση κτλ κτλ θα την κατεβασω μετα απο 1-2 μηνες και θα την δω...

Αρα κυκλακια δεν υπαρχουν στην εξίσωση...🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Αρα δηλαδή μιας και είσαι music lover, να υποθεσω οτι όλη την μουσική που έχεις κατεβασμένη(λογικά gb) απο το ιντερνετ, την έχεις αγορασμένη 1 προς 1 mp3 ε?🤣

Και ουτε καν εχεις κατεβάσει ποτέ κάποια ταινία η΄ προγραμματάκι κ.ο.κ...

Το music_lover είναι απλά ένα username, δεν ακούω μουσική, άκουγα μουσική πριν καμιά 10αριά χρόνια, πλέον μόνο αθλητικά ραδιόφωνα, στο pc μου δεν υπάρχουν mp3, αν θέλω μουσική υπάρχει το youtube, τα βρίσκεις όλα δωρεάν εκεί τη σήμερον ημέρα. Επίσης πληρώνω συνδρομή στο Spotify κατά καιρούς αν με πιάσει καμιά ακουστική τρέλα.

Έχω συνεταιρικό netflix και δίνω 6 ευρώ τον μήνα για το πρόγραμμα 4K HDR. Πριν βάλω netflix όντως έψαχνα καμιά ταινία σε torrent αλλά με τον λιγοστό ελεύθερο χρόνο για θέαση ταινιών με καλύπτει απόλυτα το netflix, εδώ καλά καλά δεν προλαβαίνω να δω τις σειρές του, έχω γεμίσει την watch list και λέω πότε θα βρω χρόνο να τα δω..

Κυρίως όμως είμαι cinephile παρά audiophile.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Το music_lover είναι απλά ένα username, δεν ακούω μουσική, άκουγα μουσική πριν καμιά 10αριά χρόνια, πλέον μόνο αθλητικά ραδιόφωνα, στο pc μου δεν υπάρχουν mp3, αν θέλω μουσική υπάρχει το youtube, τα βρίσκεις όλα δωρεάν εκεί τη σήμερον ημέρα. Επίσης πληρώνω συνδρομή στο Spotify κατά καιρούς αν με πιάσει καμιά ακουστική τρέλα.

Έχω συνεταιρικό netfilx και δίνω 6 ευρώ τον μήνα για το πρόγραμμα 4K HDR. Πριν βάλω netflix όντως έψαχνα καμιά ταινία σε torrent αλλά με τον λιγοστό ελεύθερο χρόνο για θέαση ταινιών με καλύπτει απόλυτα το netflix, εδώ καλά καλά δεν προλαβαίνω να δω τις σειρές του, έχω γεμίσει την watch list και λέω πότε θα βρω χρόνο να τα δω..

Κυρίως είμαι cinephile παρά audiophile.

Σωστο σε βρισκω, απλα νομιζω καταλαβες γιατι το εγραψα αυτο και εξηγω και παρα κατω μετα.. Καλη συνεχεια φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ZELOMOTH είπε

Σωστο σε βρισκω, απλα νομιζω καταλαβες γιατι το εγραψα αυτο και εξηγω και παρα κατω μετα.. Καλη συνεχεια φιλε μου

Ναι βρε, σε έπιασα, απλά θυμώνω με όσους κράζουν (όχι εσένα,προφανώς) χωρίς να το έχουν λες και 6 ευρώ τον μήνα είναι κανένα σοβαρό πόσο.

2 καφέδες λιγότερους πίνεις και βλέπεις όλο τον μήνα ένα σωρό ταινίες και σειρές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω nf με τρεις φίλους περισσότερο για σειρές επειδή παρακολουθώ πολλές και έχει πολλές από αυτές που βλέπω. Έχω δει όμως και αξιόλογες ταινίες, όχι πρωτοκλασάτες αλλά που βλέπονται ευχάριστα. Αν κάποιος βέβαια θέλει να βλέπει ότι κυκλοφορεί στον κινηματογράφο πριν ακόμα παιχτεί στην μεγάλη οθόνη (α.κ.α. hdrip του κώλου ή korsub κτλ) τότε το nf δεν του κάνει φυσικά.

Όσο για την κίνηση του για τον κινηματογράφο, εγώ βλέπω να φέγγει στον ορίζοντα η disney συνδρομητική (με marvel studios) και θα γίνει μεγάλος χαμός, συν το amazon που πάει πολύ καλά, οπότε πρέπει να ανέβει το nf στις ταινίες του αν θέλει να παραμείνει στο παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2018 στις 10:47 ΠΜ, Hal9000 είπε

Χαρακτηριστικό παράδειγμα η απόφαση του Φεστιβάλ των Κανών να δημιουργήσει έναν νέο κανόνα μέσω του οποίου το Netflix δεν μπορούσε να συμμετάσχει με κάποια ταινία του στο διαγωνισμό.

 

 

Eιδες αν προεχει..η τεχνη ? 😆

Απο κει και περα..σκασιλα μας.Αν γουσταρουμε την βλεπουμε στο σινεμα, στο netflix η σε blu ray disc.Σιγα μην χολοσκασουμε για τις κοντρες στουντιαδων, αιθουσαρχιαδων, διανομεων , συνδρομηταδων και...κριτικων Τεχνης.Δεν ειμαστε και τοσο ανυπομονοι πια,εγω δηλαδη 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι απαραιτητα ολες οι ταινιες θα προβαλλονται πρωτα στον κινηματογραφο. Καποιες μπορει να πηγαιννουν απευθειας στο streaming.

Απ την αλλη ολα τα μεγαλα studio θελουν το καθενα να φτιαξει την δικη του υπηρεσια για streaming. Φαινεται λογικο να θελει να μπει στο παιχνιδι και το Netflix, ανεβαζοντας την ποιοτητα και το budget που θα μπορει να διαθεσει για μια παραγωγη, λογω των εσοδων απο τις αιθουσες για να προλαβει να εχει μια ευκαιρια να ειναι ανταγωνιστικο ισως.

Μονο η Disney να ξεκινησει την δικη της υπηρεσια και να βγουν προφανως οι ταινιες αυτης και των θυγατρικων της απο το Netflix, τι θα γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2018 στις 1:23 ΜΜ, Agony είπε

Και εγω θα κανω μια αλλαγή πολιτικής θα βλεπω απο ( αλλού;) ταινιες πρωτα και μετα θα πληρωνω ( αν περισσεύουν) τα 12 ευρο.

Δεν μας τα λες καλα Netflix  σε στηρίζω πληρώνοντας τοσους μηνες ενώ ολοι οι αλλοι με κορόιδευαν βλεποντας δωρεαν.... Προκαλείς να με πας και εμενα στο δωρεάν.

Υπάρχει τρόπος να δεις 'δωρεάν' σε υψηλή ανάλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kilias είπε

Υπάρχει τρόπος να δεις 'δωρεάν' σε υψηλή ανάλυση?

Αν εννοείτε στο netflix να εχεις hd και να δεις δωρεαν 4Κ οχι δεν μπορεις . πρεπει να πληρώσεις 12 ευρο.

Αν εννοειτε εκτος netflix παράνομα ναι υπαρχει μεγαλη ποικηλια σε 4K HDR και SDR ταινιες, σε παρα πολλά site. Προσωπικά βλεπω μόνο 4K SDR ( δεν μου αρέσει το HDR λόγο shadows) calibrated σε ultrawide αναγκαστικά εκτος netflix.

Ασε που το 4Κ στο netflix ειναι τοσο συμπιεσμενο που ουδε μια σχεση εχει με το original rip που ειναι απο 45 εως 70 gb

Επεξ/σία από Agony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...