Προς το περιεχόμενο

Windows 10 October 2018 Update: Το χρονικό ενός φιάσκου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι δεν έχετε win10 χάνετε . Στείλτε για πλάκα μια έκδοση πρόσφατη πχ Σεπτεμβρίου και δείτε ποσά ,μα πόσα gigabytes έχει γράψει 

4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

 Να εβγαζαν και κανα service pack γιατι προχθες που τα εβαλα σε φιλο μου εσπασαν τα νευρα με τα update :lol:

Μα εννοείται ότι θα τα κατεβάσεις από Ίντερνετ στην τελευταία ενημερωμένη έκδοση και περνάς μετά το κλειδί σου . 

Απλά προσοχή να περάσεις την ίδια έκδοση ,πχ home , premium και επίσης νομίζω μόνο η enterprise δίνει δυνατότητα να αλλάξεις εύκολα το περιβάλλον σε Ελληνικά ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ το άρθρο αναφέρει "... τελικά γεμάτη προβλήματα" τελικά διαβάζω μόνο για ένα πρόβλημα για την διαγραφή ή την απώλεια αρχείων που και αυτό αποκαταστάθηκε. 

Ποια είναι τα υπόλοιπα προβλήματα; Ή καθυστέρηση; η αναβολή; οι προγραμματιστες; Για τους απλούς χρήστες δεν σημαίνουν τίποτα αυτά. 

Έχεις και τους haters που έμειναν στην εποχή του χαλκού και των Windows 95, να τρολαρουν το μεγαλύτερο λειτουργικό στο κόσμο. 

Ναι κύριοι, σε όλα τα μεγάλα project όλες οι εταιρίες κάνουν λάθη, όλες δεν υπολογίζουν κάποια πράγματα από την αρχή και όλες λίγο πολύ ζημίωσαν κάποιους πελάτες τους. Όλες όμως έμαθαν από τα λάθη τους, γι αυτό και πρωτοπορούν. 

  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα καλα με το windows update δεν υπαρχει θεμα? εμενα παντως μου λεει οτι ειμαι στη τελευταια εκδοση (1803) ακομα και αν του πω να κανει αναζητηση για ενημερωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nhzt είπε

Ενώ το άρθρο αναφέρει "... τελικά γεμάτη προβλήματα" τελικά διαβάζω μόνο για ένα πρόβλημα για την διαγραφή ή την απώλεια αρχείων που και αυτό αποκαταστάθηκε. 

Το σημαντικότερο πράγμα μέσα σε έναν υπολογιστή είναι τα αρχεία. Απεκατέστησε η Microsoft το bug Που το δημιουργούσε αυτό. Αυτή την στιγμή όμως μπορεί να υπάρχουν χιλιάδες χρήστες οι οποίοι κλαίνε γιατί έχασαν σημαντικά αρχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nhzt είπε

Ενώ το άρθρο αναφέρει "... τελικά γεμάτη προβλήματα" τελικά διαβάζω μόνο για ένα πρόβλημα για την διαγραφή ή την απώλεια αρχείων που και αυτό αποκαταστάθηκε. 

Ναι κύριοι, σε όλα τα μεγάλα project όλες οι εταιρίες κάνουν λάθη, όλες δεν υπολογίζουν κάποια πράγματα από την αρχή και όλες λίγο πολύ ζημίωσαν κάποιους πελάτες τους. Όλες όμως έμαθαν από τα λάθη τους, γι αυτό και πρωτοπορούν. 

Το insomnia έχει γίνει Mac Rumors τελευταία, με clickbait τίτλους. Και εγώ έχω περάσει τα 1809 πάνω από 1803 που έτρεχε από την 1703 χωρίς format. Κανένα πρόβλημα, μόνο τα settings στο csgo και μία custom ανάλυση στο Nvidia panel μου, έχασα.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

αν καταλαβα καλα με το windows update δεν υπαρχει θεμα? εμενα παντως μου λεει οτι ειμαι στη τελευταια εκδοση (1803) ακομα και αν του πω να κανει αναζητηση για ενημερωση. 

Γιατί άραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zko είπε

...WIN 10LTSB και κανένα πρόβλημα....το έβαλα σε όλα τα υπολογιστάκια και τέλος τα προβλήματα με περίεργες αναβαθμίσεις.....

 

Εβαλα πρόσφατα του Σεπτεμβρίου για να παίξω ένα παιχνίδι . Δυστυχώς ψόφησαν στα updates και αυτά .

Και για κάποιους που θα ξεκινήσουν τις ατάκες βάλτε dos , 98 , xp κτλ ,είναι απλό 

Εγω δε θεωρώ φυσιολογικό το να κάνει 100ωρες τον έλεγχο για ενημερώσεις , την προετοιμασία της ενημέρωσης , την εγκατάσταση της και μετά την τελική εγκατάσταση (της εγκαταστάσεως , ώ εγκατάσταση !)

Αν τα κάνει μπαμ , ας κάνει ενημερώσεις κάθε δευτερόλεπτο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Εβαλα πρόσφατα του Σεπτεμβρίου για να παίξω ένα παιχνίδι . Δυστυχώς ψόφησαν στα updates και αυτά .

Και για κάποιους που θα ξεκινήσουν τις ατάκες βάλτε dos , 98 , xp κτλ ,είναι απλό 

Εγω δε θεωρώ φυσιολογικό το να κάνει 100ωρες τον έλεγχο για ενημερώσεις , την προετοιμασία της ενημέρωσης , την εγκατάσταση της και μετά την τελική εγκατάσταση (της εγκαταστάσεως , ώ εγκατάσταση !)

Αν τα κάνει μπαμ , ας κάνει ενημερώσεις κάθε δευτερόλεπτο .....

Με καλό internet, μια χαρά γρήγορα κάνουν τα 10άρια ενημερώσεις. Αρχικά έχει slow speeds για 10 λεπτά max (μετά από format) αλλά μετά πιάνει φουλ ταχύτητα. Εμένα με VDSL έτσι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dinos_12345 είπε

Με καλό internet, μια χαρά γρήγορα κάνουν τα 10άρια ενημερώσεις. Αρχικά έχει slow speeds για 10 λεπτά max (μετά από format) αλλά μετά πιάνει φουλ ταχύτητα. Εμένα με VDSL έτσι έγινε.

Με vdsl είπες,  να υποθέσω ssd ,ryzen ή i7 και >8G Ram έτσι ? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω δεν έχουν προγραμματιστές οκ... να πω δεν έχουν πολλούς beta testers οκ.  Απ όλα έχετε. Τελικά μόνο φανφάρες σε κάθε update. Και την πληρώνει ο τελικός  χρήστης κάθε φορά. Πάλι καλα που δουλεύει η επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση να λέμε... Κάπου έχει καταντήσει κουραστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...