Προς το περιεχόμενο

Αποστολή pc μέσω ΕΛΤΑ?


Erik Woker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά κατά πάσα πιθανότητα δεν εμπίπτει εδώ η συγκεκριμένη απορία αλλά δεν ξέρω που να την κατατάξω. Αν υπάρχει κάποιος admin να με διορθώσει θα το εκτιμούσα. 

Το ζήτημα είναι το εξής. Βρίσκομαι στο εξωτερικό και θέλω να μου στείλουν το pc πακέτο με την οθόνη από Ελλάδα. Το έχει επιχειρήσει κάνεις? Έχει κάποιος να προτείνει την ιδανικότερη λύση (εκτός του πάρε στήσε pc εκεί)? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απο ολα δεν νομιζω πως τα ΕΛΤΑ θα παραδοσουν ενα τοσο μεγαλο πακετο εκει που βρισκεσαι.

Ειχα παει να στειλω πριν πολλα χρονια ενα full tower σε ενα φιλο Θεσσαλονικη μεσω ΕΛΤΑ και δεν το δεχοντουσαν λογο μεγεθους και βαρους (οποτε φανταζομαι για εξωτερικο ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα).

Βεβαια παει μια 7ετια απο τοτε οποτε ισως πλεον τα πραγματα να εχουν αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giorgoskav είπε

ελαβα πριν μια εβδομαδα με απλα ελτα δεμα απο επαρχια νησι , ενα tower  18 κιλα οποτε ναι εχεις μεινει λιγο πισω.

Ισως να εχω μεινει πισω η ισως απλα να "σπανε" λιγο τους κανονες στα υποκαταστηματα της επαρχιας.

Οπως και να εχει το μονο σιγουρο ειναι να ρωτησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, giorgoskav είπε

ελαβα πριν μια εβδομαδα με απλα ελτα δεμα απο επαρχια νησι , ενα tower  18 κιλα οποτε ναι εχεις μεινει λιγο πισω.

Σε πόσα κομμάτια σου ήρθε; Όσες φορές έχω πάει ΕΛΤΑ μόνο μπάλα που δεν παίζουν με τα δέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μην το δοκιμασεις γιατι εγω ειχα στειλει ετσι PC και μου το κανανε αχρηστο παρολο που το ειχα τυλιξει καλα σε δυο κουτες . Και δεν σε καλυβει τιποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το στείλεις αλλα θέλει το κάθε εξάρτημα δική του συσκευασία και να μην είναι τίποτα μέσα στον πύργο. Ολα αυτά με ρισκο να σου τα κανουν κομμάτια και να κλαίς το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σας ευχαριστώ πολύ όλους! Από ότι καταλαβαίνω είναι θέμα τύχης λίγο ή πολύ το αν θα φτάσει ολόκληρο ή σε lego. Προσωπικά σκεφτόμουν να λυθεί το pc και το κάθε κομμάτι hardware να τυλιχθει ξεχωριστά. Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο από όλα είναι η οθόνη διότι δεν έχω το κουτί της. Την είχα πάρει second hand από φίλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...