Προς το περιεχόμενο

Αγορά από gearbest και βοήθεια με track


greeknax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα αγόρασα ένα xiaomi mi 8 lite από το gearbest με μεθόδο αποστολής priority line. Το tracking number είναι CYxxxxxxxxxDE και logistics company: EUEXPHQRDHK. Η παραγγελία έγινε 5 Νοεμβρίου. Δεν το περιμένω ακόμα καθώς ξέρω ότι κάνουν συνήθως 20 μέρες ( άλλες παραγγελίες από banggood) απλά σε σχέση με το banggood και με άλλη παραγγελία σε gearbest τα χουν στείλει από Ολλανδία αλλά αυτό από Γερμανία. Αυτά που ήρθαν από Ολλανδία όλα είχαν συνεχείς ενημέρωση στο tracking number. Αυτό που έχω τίποτα μόνο αυτό: 

7/11/18 6:47 μ.μ. - The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Επεξ/σία από greeknax
Λάθος τίτλος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω να έχει τελωνειο καθώς παντού γράφουν ότι με αυτό τον τρόπο δεν υπάρχει θέμα. Υπομονή όπως το πες αν και θα θελα να γράψουν καμία ενημέρωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να σου γινει κτήμα, οτι οταν ψωνιζεις απο το gearbest θα εχεις αγχος απο πριν καν πατησεις την παραγγελια, μεχρι μηνες μετά που θα την παραλάβεις στα χέρια σου. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως γνωστόν  εκτός την 1000% ασφαλή αποστολή με priority direct mail του banggood, δεν υπάρχει καμία άλλη αποδεδειγμένα ότι είναι 1000% ασφαλής και να είσαι ήσυχος οτι δεν θα περάσει τελωνείο.

Όταν περνεις από gearbest τρέμεις μέχρι να έρθει όπως λέει ο isay μην πάει και περάσει τελωνείο,η μην πέσεις σε σκάρτο κομμάτι γιατί μετά ετοιμάσου για μεγάλα τρεξίματα μέχρι να βγάλεις άκρη με αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2018 στις 6:07 ΠΜ, stelios18120 είπε

Ως γνωστόν  εκτός την 1000% ασφαλή αποστολή με priority direct mail του banggood, δεν υπάρχει καμία άλλη αποδεδειγμένα ότι είναι 1000% ασφαλής και να είσαι ήσυχος οτι δεν θα περάσει τελωνείο.

Όταν περνεις από gearbest τρέμεις μέχρι να έρθει όπως λέει ο isay μην πάει και περάσει τελωνείο,η μην πέσεις σε σκάρτο κομμάτι γιατί μετά ετοιμάσου για μεγάλα τρεξίματα μέχρι να βγάλεις άκρη με αυτούς.

Έτσι ακριβώς!!!

Όπως έγραψα και σε άλλο μήνυμα, εγώ την πάτησα και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα...

Αγόρασα το Xiaomi Mi Pad 4 με 151€ μαζί με την ασφάλεια του gearbest και EU Priority Line και μου ήρθε σήμερα επιστολή του ταχυδοεμίου να προσκομίσω την απόδειξη αγοράς για εκτελωνισμό! 

Αν τους την στείλω την απόδειξη, έχετε εμπειρία τί θα με χρεώσουν;

Αλλιώς σκέφτομαι μήπως ζητήσω από το gearbest να μου επιστρέψει τα χρήματά μου αν το δεχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έβαλες ασφαλεια,λογικά θα πληρώσεις το τελωνείο ότι σου βγει,και μετά θα τους στείλεις να στα βάλουν στον λογαριασμό σου.

 

Καλά ξεμπερδεματα με αυτους,είναι από τους λόγους που δεν αγοράζω ποτέ από εκεί πράγματα άνω των 22€ ( εκτός και αν έχουν κάτι από ευρωπαϊκή αποθήκη,τότε προχωράω άφοβα)

 

Σου βγάζουν την πίστη για να απαντήσουν σε αυτό που θέλεις κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gan970 είπε

Έχω ανοίξει ticket. Για να δω τι θα βγει... :(

Εισαι σιγουρος οτι ηταν με Priority line?

Με τι εταιρια ηταν?

Εμενα ηρθε παραγγελια 190 ευρω με priority line μεσω DHL Paket σε 20 ημερες,χωρις τελωνειο και μου τα εφερε η dhl courier σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες με EU Priority Line από gearbest είναι δύσκολο έως απίθανο να περάσει τελωνείο. Επίσης η ασφάλεια του gearbest δεν έχει σχέση με το τελωνείο. Gan970 πες μας ακριβώς τι shipping method σου εμφανίζει στη μέθοδο αποστολής και με ποια εταιρεία ήρθε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να δω τι θα γίνει...

Η τελευταία ενημέρωση από το tracking είναι:

2018-11-07 08:40:00 Lomeway E-commerce Co,We've received your order details, but have not yet received your parcel.

Πιστεύω αυτή την εβδομάδα να ξεκαθαρίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...