Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή κινητού


Alex7531

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

Μια απλή ερώτηση θα ήθελα να κάνω που η απάντηση της υπόκειται καθαρά στην προσωπική γνώμη του καθενός για αυτό και θα επιθυμούσα να πάρω πληθώρα απαντήσεων έτσι ώστε να υπάρχει μεγαλύτερο δείγμα στο οποίο θα βασιστώ για να αποφασίσω.

Κάτοχος Galaxy S9. Μου το αγοράζουν 400€. Αξίζει (σαν τιμή πώλησης εννοείται πως ναι) να το πουλήσω, και να πάω σε OnePlus 6T ??

Ευχαριστώ πολύ,

Άλεξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, aneurysm είπε

Για μένα, η απάντηση ειναι όχι. Ειναι top notch κινητο, και το νέο θα σου προσφέρει ελάχιστα παραπάνω, που ισως και δεν τα πάρεις χαμπάρι ποτε.

Το μεγαλύτερο (-) στα μάτια μου εάν τελικά το πουλήσω και πάρω το 6T είναι όταν θα βγει το s10 μετά τι μεταπωλητική αξία μπορεί να έχει το 6T (σίγουρα μικρότερη από αυτή του s9) + ότι πέρσι το public  με έφτιαξε έδωσα το s8 μου για να πάρω s9 και μου φτιάξαν ένα πακέτο που ουσιαστικά για την αναβάθμιση του κινητού έβαλα 250€ από τη τσέπη μου. Έχω δει σχεδόν όλα τα ξενόγλωσσα και ελληνικά reviews και είμαι διχασμένος πραγματικά για αυτό σκέφτηκα να ανοίξω thread εδώ να ακούσω γνώμες και άλλων ατόμων.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex7531 είπε

Καλημέρα σε όλους,

Μια απλή ερώτηση θα ήθελα να κάνω που η απάντηση της υπόκειται καθαρά στην προσωπική γνώμη του καθενός για αυτό και θα επιθυμούσα να πάρω πληθώρα απαντήσεων έτσι ώστε να υπάρχει μεγαλύτερο δείγμα στο οποίο θα βασιστώ για να αποφασίσω.

Κάτοχος Galaxy S9. Μου το αγοράζουν 400€. Αξίζει (σαν τιμή πώλησης εννοείται πως ναι) να το πουλήσω, και να πάω σε OnePlus 6T ??

Ευχαριστώ πολύ,

Άλεξ

Το 1+6Τ δεν αξίζει.

Κάθεσαι στα αυγά σου.

Μετά από 6 μήνες (περίπου) θα έχει βγει το 1+7 οπότε στην ουσία πάλι θα θεωρείται"παλιό".

Βέβαια θέλω να πιστεύω ότι θα έχει το 855.

Από την άλλη καλύτερο θεωρώ το 1+6 μιας και στην ουσία στο 1+6Τ έχουν κάνει κάποια φάουλ.

1) μεγαλύτερη οθόνη (γιατί!)

2) μικρότερο notch σε στιλ δάκρυ(πάλι notch!)

3) δακτυλικό αποτύπωμα μπροστά (σε άλλους βολεύει σε άλλους όχι)

4) είναι ποιο αργό το δακτυλικό αποτύπωμα

5) δεν έχει ξεχωριστή υποδοχή για ακουστικά (θεωρώ το μεγαλύτερο φάουλ)

6) δεν έχει πιστοποιήσει για αδιάβροχο (πάλι τα ίδια ενω μπορεί)

7) η οθόνη στην ίδια ανάλυση (δεν μπορούσε παραπάνω!)

Τα μόνα δύο θετικά που βλέπω εγώ είναι η μπαταρία που είναι μεγαλύτερη(3710)και ότι έχει Gorilla glass 6(δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λογο ακριβως θα δωσεις το S9 για το 6Τ ή για οποιοδηποτε αλλο? Προς τι η αλλαγη? Εαν αλλαζεις κινητα απλα για να αλλαξεις οπως φαινεται τοτε τι αναρωτιεσαι? Θα χανεις τζαμπα χρήματα ουτως ή αλλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...