Προς το περιεχόμενο

(banggood) ASUS ZenFone 3 Zoom 138euro [ΤΕΛΟΣ]


naxioths1979

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω και εγώ από την προσφορά του Banggood 2 βδομάδες περίπου.

Απλά υπέροχο σε όλα και ο sd625 είναι αρκετός για να κάνεις οτιδήποτε εκτός βαρύ gaming πράγμα που δεν με ενδιαφέρει.

Στα χρήματα αυτά είναι τοπ αγορά. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προερχομαι απο moto e4(πολυ βασικο smartphone) να προxωρησω σε αγορα; Θα δω ουσιαστικη διαφορα φανταζομαι. Η οθονη αξιζει; (καταλαβαινω οτι  δεν ειναι amoled επιπεδου samsung).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερομαι για αγορα , στο χερι πως καθεται ? Εχω ενα nubia m2 το οποιο δεν με πολυ βολευει στο κρατημα , προτιμω περισσοτερο το mi8. Απ' οτι ειδα ειναι περιπου στις ιδιες διαστασεις αλλα ψιλο ειναι curved οπως τα samsung s ισχυει τιποτα τετοιο ? Με ενδιαφερει κυριως αν βολευει να το κρατας στο χερι και δεν εχει πολυ μεγαλο πλατος. Επισης , η καμερες τι λενε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, adi32 είπε

Το έχω κι εγώ και είναι σούπερ το κινητό. 

Εβαλα διάφορα παιχνίδια και παίζουν μια χαρά. 

Για πείτε ένα βαρύ να δοκιμάσουμε 

Το "βαρύ" πήγαινε σε αυτούς που κυνηγάνε τα frames και την όσο πιο smooth εμπειρία στα παιχνίδια και πιθανόν να βγουν και να κράξουν τη παλαιότητα του chipset, όπως γίνεται σχεδόν πάντα.

Φυσικά και παίζει τα πάντα. 

Ο SD625 είναι ο πιο πολυφορεμένος cpu τα τελευταία χρόνια και αυτό δεν είναι τυχαίο, τα πάει μια χαρά και έχει και χαμηλή κατανάλωση που σε συνδυασμό με την μεγάλη μπαταρία δίνει στο κινητό μεγάλη αυτονομία.

Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα νεότερα κινητά και για να προλάβω κάποιους σχετικά με τα μεγάλα bezel αυτά είναι γούστα βέβαια, όμως το κινητό είναι όμορφο και premium κατασκευή που την καταλαβαίνεις και στο χέρι αλλά και οπτικά. Επίσης πέρα από την amoled οθόνη έχει και gorilla glass 5.

H κάμερά του είναι πολύ καλή με πολλές ρυθμίσεις που δεν βρίσκεις εύκολα σε κινητά και ακριβότερα. Για την μπαταρία τι να πει κανείς, 5000 mah.

Έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλα τα τοπ κινητά και μπορώ να συγκρίνω. Αυτή τη στιγμή έχω παράλληλα και ταχύτερα chipset.

 Το κινητό είναι αστέρι και στα 140 ευρώ είναι κλέψιμο για όλα όσα προσφέρει. Θα το κρατήσω κάμποσο καιρό ενώ άλλα ακριβότερα θα φύγουν συντομότερα όπως γίνεται πάντα. 

Είναι φοβερό value for money που δεν αξίζει να το δώσεις ή σκοτώσεις. ;) 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιο είναι σε μέγεθος. Οπότε αν δε σε βολεύει το δικό σου δε θα βολεύει κι αυτό. 

Απο φώτο σούπερ 

Δες εδώ 

https://www.google.com/search?q=asus+zenfone+3+zoom+flickr&oq=Asus+ZenFone+3+Zoom+fl&aqs=chrome.1.69i57j35i39j0l2.9242j0j7&client=ms-android-asus&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

1 ώρα πριν, PrimoStore είπε

ενδιαφερομαι για αγορα , στο χερι πως καθεται ? Εχω ενα nubia m2 το οποιο δεν με πολυ βολευει στο κρατημα , προτιμω περισσοτερο το mi8. Απ' οτι ειδα ειναι περιπου στις ιδιες διαστασεις αλλα ψιλο ειναι curved οπως τα samsung s ισχυει τιποτα τετοιο ? Με ενδιαφερει κυριως αν βολευει να το κρατας στο χερι και δεν εχει πολυ μεγαλο πλατος. Επισης , η καμερες τι λενε ?

 

13 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Είναι φοβερό value for money που δεν αξίζει να το δώσεις ή σκοτώσεις

Μα δεν υπάρχει σήμερα άλλο κινητό που να τα έχει όλα αυτά 

 Και amoled και 5000 μπαταρία και καλές κάμερες με OIS και sd και ραδιόφωνο και.... 

Εμενα μου κάνει μεγάλη εντύπωση το λειτουργικό που κάτι παραπάνω από υπερπλήρες ομαλότητο, με παραμετροποίηση θέματα κλπ. 

Για όσους είχαν πρόβλημα με το poweramp και τον ήχο στα ακουστικά μετά την αναβάθμιση σε oreo έχω βρει τη λύση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2018 στις 5:33 ΠΜ, JOHN ONLY είπε

Από ότι κατάλαβα δεν είναι η ευρωπαϊκή έκδοση. Από την "μαμά" έρχεται με android 6. Αναβάθμιση που ήδη έχει βγει σε oreo θα μπει σχετικά εύκολα μέσω ota ή κάποιον άλλο τρόπο χωρίς ρίσκο; play store εννοείται θα έχει με την Ρόμ που θα έρθει; Ευχαριστώ.

Πήρε update σε Oreo σχεδόν άμεσα ή την ίδια μέρα ή την επομένη, δεν θυμάμαι τώρα. 

Play store φυσικά και έχει. Μην ψάχνετε ψεγάδι δεν υπάρχει κάτι στα χρήματα αυτά, είναι λαχείο. 

Ίσως για κάποιους να θεωρείται ψεγάδι η έλλειψη της 800άρας μπάντας. Μόνο αυτό.

Δεκτό αλλά εμένα και πολλούς άλλους που έχουν πάρει κινητά χωρίς B20 κατά καιρούς δεν μας ενοχλεί ούτε αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα από την έλλειψη αυτής.

To 4G δουλεύει απρόσκοπτα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, adi32 είπε

Μύθος είναι η 800αρα. 

Αντε σε κανένα χωριό να μην έχεις 4g. 

Σιγα τα λάχανα 

εάν ήταν μύθος δεν θα την έβαζαν σχεδόν παντού πλέον όλες οι εταιρίες κινητής και σε ΄΄μεγαλύτερες ποσότητες΄΄ από την 3 και την 7. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραγγειλα και εγω, ελπιζω να εχω τις ιδιες θετικες εντυπωσεις που εχετε και εσεις(αν και δεν νομιζω να ειναι ιδιαιτερα δυσκολο σε σχεση με το moto e4 που εχω τωρα).

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό όπως αναφέρθηκε είναι μπόμπα, στα 138 ευρώ πάρτε το αν μπορείτε με κλειστά μάτια. 

Επίσης για όσους μπορούν λίγο παραπάνω υπάρχει και άλλο ένα διαμαντάκι στα 183€ τελική με priority με τον κωδικό b28f30.

Το xiaomi mi note 3 στην τούμπανη έκδοση 6/128gb επίσης από Banggood με SD 660 αλλά ips panel και camera επιπέδου S7. 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Note-3-5_5-Inch-Facial-Recognition-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-660-Octa-Core-Smartphone-p-1198883.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...