Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Τηλεόραση 49-50" στην BF


shadowmann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά 

Σκέφτομαι μετά από 7 χρόνια με μια Samsung 40" που είχα πάρει ( μοντέλο δεν θυμάμαι θα ενημερώσω όταν πάω σπίτι ) να κάνω μια αλλαγή .

Κοιταω κάτι σε 49-50" , ανάλυση 4k ? , να έχει σωστό media player,Netflix, τουλάχιστον 2 hdmi με 3 να είναι το ιδανικό, οπτική ίνα .

Προαιρετικά PVR,sat,steamlink,wifi.

Γενικά παίζει αρκετές ώρες την ημέρα , κυρίως ταινίες αλλά και για χαλαρο gaming χωρίς να μας δεσμεύει ιδιαίτερα μιας και έχω το pc.

Budget λέω κάπου στα 700+-

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowmann είπε

Το android TV είναι σταθερό η θα έχω θεματακια?

Γενικά σαν ποιότητα εικόνας κτλ ισχύουν τα ίδια?

Αξίζει να ανέβω 200 ευρώ ?

σταθερο ειναι χωρις θεματα.Σαν ποιοτητα εικονας ειναι ενα βημα πριν τις OLED. δεν θα δεις αυτη την εικονα αλλα μετα απο την 9005-q8 πας σε OLED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexakos89 είπε

σταθερο ειναι χωρις θεματα.Σαν ποιοτητα εικονας ειναι ενα βημα πριν τις OLED. δεν θα δεις αυτη την εικονα αλλα μετα απο την 9005-q8 πας σε OLED

Η διαφορά σε όλο το πακέτο αλλά φυσικά πιο πολύ στο θέμα εικόνας ειναι τέτοια που δικαιολογεί τα έξτρα λεφτά σε σύγκριση με τις υπόλοιπες που έχω βάλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω προλάβει να βρω όλα τα κόλπα και να δω ταινίες κτλ μόνο από νετφλιξ είδα μια και κυρίως αυτές τις μέρες παίζει τα κλασικά κανάλια.

Με το λίγο λοιπόν που εχω δει έχει τρομερή εικόνα πολύ καλό ήχο θα έλεγα για τα ενσωματωμένα ηχεία που έχει για καθημερινή χρήση ,το android καλό αν και περίμενα να έχει περισσότερες δυνατότητες,κατασκευή πάρα πολύ καλή και στιβαρή όπως και το τηλεχειριστήριο.

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα πώς να αλλάξω το format τις οθόνης στο νετφλιξ για παράδειγμα για να είναι full screen σε όσα έχουν μαύρες μπάρες και γενικά δεν έχω πειράξει ιδιαίτερα τις ρυθμίσεις για την εικόνα κτλ.

Στα κανάλια πάντως που φοβόμουν ότι θα είναι χάλια λόγο ανάλυσης δεν είναι στα HD εννοείται.

Σε 4k content σκοτώνει .

Η γωνία θέασης δεν είναι τραγική όπως διάβαζα σε μερικά φόρουμ .

Θέλω να κάτσω να δω και μια ταινία με γρήγορες σκηνές /κινήσεις να δω τι γίνεται.

Γενικά για κάποια από Samsung η lg πήγαινα αλλά όταν τις είδα από κοντά δεν είχαν καμία σχέση και κατέληξα στο τσακ σε αυτήν .

 

Θα ενημερώσω για οτιδήποτε άλλο δω η βρω .

Ευπρόσδεκτη όποια πληροφορία βρείτε είτε σε ρυθμίσεις η γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowmann είπε

Δεν έχω προλάβει να βρω όλα τα κόλπα και να δω ταινίες κτλ μόνο από νετφλιξ είδα μια και κυρίως αυτές τις μέρες παίζει τα κλασικά κανάλια.

Με το λίγο λοιπόν που εχω δει έχει τρομερή εικόνα πολύ καλό ήχο θα έλεγα για τα ενσωματωμένα ηχεία που έχει για καθημερινή χρήση ,το android καλό αν και περίμενα να έχει περισσότερες δυνατότητες,κατασκευή πάρα πολύ καλή και στιβαρή όπως και το τηλεχειριστήριο.

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα πώς να αλλάξω το format τις οθόνης στο νετφλιξ για παράδειγμα για να είναι full screen σε όσα έχουν μαύρες μπάρες και γενικά δεν έχω πειράξει ιδιαίτερα τις ρυθμίσεις για την εικόνα κτλ.

Στα κανάλια πάντως που φοβόμουν ότι θα είναι χάλια λόγο ανάλυσης δεν είναι στα HD εννοείται.

Σε 4k content σκοτώνει .

Η γωνία θέασης δεν είναι τραγική όπως διάβαζα σε μερικά φόρουμ .

Θέλω να κάτσω να δω και μια ταινία με γρήγορες σκηνές /κινήσεις να δω τι γίνεται.

Γενικά για κάποια από Samsung η lg πήγαινα αλλά όταν τις είδα από κοντά δεν είχαν καμία σχέση και κατέληξα στο τσακ σε αυτήν .

Θα ενημερώσω για οτιδήποτε άλλο δω η βρω .

Ευπρόσδεκτη όποια πληροφορία βρείτε είτε σε ρυθμίσεις η γενικά.

ειναι τρομερη τηλεοραση και οι sony εχουν το καλυτερο upscaling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι για τις μαύρες μπάρες στο νετφλιξ?

Μπορω να κάνω Mirroring την οθόνη του κινητού η του tablet στην τηλεόραση?

Επίσης εχει κάποια εφαρμογή η τηλεόραση για το κινητό ?

Edit: το πρόγραμμα είναι το video & tv sideview

Επεξ/σία από shadowmann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...