Προς το περιεχόμενο

Aσχετος απο κινητα... βοηθηστε λιγο


kjj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια συνδεθηκα με vodaphone120. Μου στειλαν ενα μηνυμα για να μπαινω στο internet. Μαλλον μεσω gprs... γιατι οταν παω να συνδεθω μου λει profile Vd GPRS και με συνδεει με το vodaphone live. Εχω το Z600 αλλα δεν ειναι μαλλον σσυσκευη voda live.

1)Πως θα καταλαβω αν ειναι vodaphone live?

2)Χρεωνομαι extra που μπαινω με gprs? Εγω απλα τους ειπα οτι δεν μπορω να μπω στο internet και αυτοι μου στειλαν μηνυμα. Δεν μου ειπαν για extra χρεωση (εννοω στο παγιο). Αυτο που ρωταω, γιατι μαλλον σας μπερδεψα, ειναι αν απο ενα κολομηνυμα που μου στειλαν αυξανεται το παγιο μου.

3)Αν ναι, μπορω να το ακυρωσω;

4)Για το Z600 υπαρχουν site για δωρεαν downloads;

 

Παιδια σας ευχαριστω και μονο που διαβασατε τις ερωτησεις μου. Ειμαι λιγο ασχετος..το ξερω. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mallon den einai vodafone live (kai kalytera)

 

apo to site ths vodafone (http://www.vodafone.gr)

 

Ποιές είναι οι Vodafone live! συσκευές?

 


  • SHARP GX 10
    Ενσωματωμένη κάμερα
    MMS (Multimedia Messaging Service)
    Έγχρωμη οθόνη TFT 65,536 χρωμάτων
    Πολυφωνικούς ήχους κλήσης
    JAVA παιχνίδια
    Ηχογράφιση συνομηλίας
    SHARP GX 20
    Ενσωματωμένη κάμερα
    MMS (Multimedia Messaging Service)
    Έγχρωμη οθόνη TFT 65,536 χρωμάτων
    Πολυφωνικούς ήχους κλήσης
    JAVA παιχνίδια
    Ενσωματωμένο flash
    Εξωτερική έγχρωμη οθόνη
    Sony Ericsson T610
    Ενσωματωμένη κάμερα
    MMS (Multimedia Messaging Service)
    Έγχρωμη οθόνη TFT 65,536 χρώματα
    Πολυφωνικούς ήχους κλήσης
    JAVA παιχνίδια
    PANASONIC GD 87
    Ενσωματωμένη κάμερα
    MMS (Multimedia Messaging Service)
    Έγχρωμη οθόνη TFT 65,536 χρωμάτων
    Πολυφωνικούς ήχους κλήσης
    Σύνθεση μελωδίων
    NOKIA 3650
    Ενσωματωμένη κάμερα
    MMS (Multimedia Messaging Service)
    Έγχρωμη οθόνη TFT 4,096 χρώματα
    Πολυφωνικούς ήχους κλήσης
    JAVA παιχνίδια
    Δυνατότητα λήψης και αποστολής Video
    NOKIA 7650
    Ενσωματωμένη κάμερα
    MMS (Multimedia Messaging Service)
    Έγχρωμη οθόνη με 4,096 χρώματα
    Πολυφωνικούς ήχους κλήσης
    JAVA παιχνίδια
    Σύνθεση μελωδιών

 

 

gia free progs-games-wallpapers klp

 

Google.com.gr

 

http://www.google.com.gr/search?hl=el&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=z600+free+downloads&meta=

 

kai kalo tha htan na episkeyteis kai to http://www.myphone.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συνδεθηκα με vodaphone120. Μου στειλαν ενα μηνυμα για να μπαινω στο internet. Μαλλον μεσω gprs... γιατι οταν παω να συνδεθω μου λει profile Vd GPRS και με συνδεει με το vodaphone live. Εχω το Z600 αλλα δεν ειναι μαλλον σσυσκευη voda live.

1)Πως θα καταλαβω αν ειναι vodaphone live?

2)Χρεωνομαι extra που μπαινω με gprs? Εγω απλα τους ειπα οτι δεν μπορω να μπω στο internet και αυτοι μου στειλαν μηνυμα. Δεν μου ειπαν για extra χρεωση (εννοω στο παγιο). Αυτο που ρωταω' date=' γιατι μαλλον σας μπερδεψα, ειναι αν απο ενα κολομηνυμα που μου στειλαν αυξανεται το παγιο μου.

3)Αν ναι, μπορω να το ακυρωσω;

4)Για το Z600 υπαρχουν site για δωρεαν downloads;

 

Παιδια σας ευχαριστω και μονο που διαβασατε τις ερωτησεις μου. Ειμαι λιγο ασχετος..το ξερω. :lol:[/quote']

 

2)Den echis epipleon pagio. Otan tha sindeese me to live chreonese 0.01 E/Kb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mallon anti gia tis rithmiseis gia to aplo wap sou esteilan tis rithmiseis pou se bazoun stin selida tou vodafone live. Pagio parapano den exeis. Ean thes pigene edw : http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001010703&vars=1200000000

Gia na baleis tis rithmiseis xeirokinita kai na epilexeis esi to APN pou thes.

Genikotera, psaxou perissotero mesa stin selida tis vodafone.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[

2)Den echis epipleon pagio. Otan tha sindeese me to live chreonese 0.01 E/Kb.

 

Aρα με το live η χρεωση ειναι πιο φθηνη στο wap (γιατι χωρις live ειναι 0,025/kb).

Eπομενως, θα συνεχισω με αυτεσ τις ρυθμισεις. Η' μηπως κατι δεν το πιανω καλα απο αυτα που λετε; :lol:

Και κατι αλλο... αλλα μην βαρατε... Το wap ειναι το ιδιο σαν να λεμε internet; Αν οχι, πως μπαινω στο internet και πως στο wap μεσω κινητου;

Ποιες οι διαφορες τους; Στην χρεωση; Εννοω βλεπω οτι χρεωνομαι ανα kb αρα μπορω να σερφαρω οσο θελω χωρις να πληρωσω και χρεωνομαι μονο οταν κατεβαζω; Και επισης αν το vodaphone live χρεωνει περισσοτερο απο τα αλλα site πως μπορω να αλλαξω homepage;(αραγε η αλλαγη homepage σημαινει και αλλαγη στην χρεωση;)

 

Παιδια σας ευχα;ριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας μεχρι τωρα. Εσεις μπορει να γελατε με τις ερωτησεις μου ομως εγω σας λεω δεν εχω ιδεα απο κινητα (ειχα ενα ericsson προπολεμικο μεχρι τωρα χωρις wap και ιστοριες) και δεν θελω να με σκισουν τον κολο.

Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai to wap einai kapoies selides alla se diaforetiki morfi grammenes gia na ginonte antiliptes apo ta kinita. Gia na sindetheis sto wap exeis 2 tropous, eitai na kanei klisi to kinito sou san modem se kapoio noumer 69...... pou apadaei pali modem, eite mesw toy gprs. Sthn prwti periptosi i taxitita einai 9600 enw stin deuteri ftaneis taxitites mexri kai 54 ean thimame kala Kb/s, analoga me ta posa kanalia exei to kinto sou gia upload kai download, to kathe kanali einai peripou sta 11Kb/s (den thimame kala tis times tis taxititas)

Ta poio kainourgia kai akriba kinita exoun mesa kai ensomatwmeno browser gia kanonikes http selides, tis opoies pali mporeis na tis deis eite mesw kapoias kliseis se 69.... modem noumero eite mesw gprs.

Alli diafora metaxi aplou aplou wap kai gprs einai i xronoxrewsi sto prwto (otan kaneis klisi sto modem) kai ogkoxrewsi sto deutero.

Auta... ean den ta eipa ola i den ta eipa swsta mporei na me simplorwsei kapoios.

:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toso to GPRS oso ke to LIVE echun idies rithmisis. Afto pu alazi ti chreosi ine i tarifa pu su vazun. Otan energopiis aplo GPRS su vazun tarifa pu su chreoni to wap 0.025, otan su vazun LIVE su vazun tarifa pu chreoni 0.01 (to idio gia to LIVE CLUB ke LIVE CLUB LIGHT, gia osus ta echun). I tarifa alazi mono apo to diktio ke ochi apo to kinito. Mporis na valis afova opia selida thes, i chreosi den alazi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...