Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S9 & Μνήμη


kon1to

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται να αγοράσω το Samsung Galaxy S9 και απ’ οτι ειδα στις προδιαγραφές του, έχει μνήμη 64Gb και δέχεται επέκταση με microSD.
 
Δεν γνωρίζω βέβαια πόση είναι η “πραγματική” μνήμη, δηλαδή πόσο χώρο καταλαμβάνει το λογισμικό κτλ.
 
Σκοπεύω να κάνω “απλή” χρήση του τηλεφώνου και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα με καλύψει η υπάρχουσα μνήμη ή θα χρειαστεί να πάρω κάρτα μνήμης και αν ναι τι μεγέθους.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωταγες για κανενα κινητο των 70-100€ να πω καλα κανεις και ρωτας, αλλα το S9 ειναι η φετινη ναυαρχιδα της Samsung, αν ειχε και αυτη προβλημα σε απλη (ή και πολυ εντονη) χρηση θα ειχαμε προβλημα... Στο θεμα του χωρου, αν δεν σκοπευεις να αποθηκεύεις αρκετες εικονες και βιντεο στο κινητο δε θα χρειαστει καν να παρεις microsd -μιας και τα 64GB ειναι ενα πολυ καλο μεγεθος-, αλλιως παιρνεις μια αναλογα με τις αναγκες σου.

Επεξ/σία από asmilon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kon1to είπε
Πρόκειται να αγοράσω το Samsung Galaxy S9 και απ’ οτι ειδα στις προδιαγραφές του, έχει μνήμη 64Gb και δέχεται επέκταση με microSD.
 
Δεν γνωρίζω βέβαια πόση είναι η “πραγματική” μνήμη, δηλαδή πόσο χώρο καταλαμβάνει το λογισμικό κτλ.
 
Σκοπεύω να κάνω “απλή” χρήση του τηλεφώνου και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα με καλύψει η υπάρχουσα μνήμη ή θα χρειαστεί να πάρω κάρτα μνήμης και αν ναι τι μεγέθους.
Χωρητικότητα
64 GB (Χωρητικότητα μαζί με το λειτουργικό σύστημα (ανάλογα με τον κατασκευαστή και την έκδοση της ROM): 57-63 GB)

Κάπου εκεί είναι στο 57αρη.

Σκέψου εγώ που έχω 128gb και είχε 121gb.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, asmilon είπε

Να ρωταγες για κανενα κινητο των 70-100€ να πω καλα κανεις και ρωτας, αλλα το S9 ειναι η φετινη ναυαρχιδα της Samsung, αν ειχε και αυτη προβλημα σε απλη (ή και πολυ εντονη) χρηση θα ειχαμε προβλημα... Στο θεμα του χωρου, αν δεν σκοπευεις να αποθηκεύεις αρκετες εικονες και βιντεο στο κινητο δε θα χρειαστει καν να παρεις microsd -μιας και τα 64GB ειναι ενα πολυ καλο μεγεθος-, αλλιως παιρνεις μια αναλογα με τις αναγκες σου.

ισως δεν το διατυπωσα σωστα, αλλα αυτο που εννοούσα ειναι, με την βασική χρήση που σκοπεύω να κάνω, θα ειμαι οκ με τα 64Gb ή οχι;

θελω να δω τα πιθανα έξοδα, καθώς με το καλημερα για μια θηκη και ενα τζαμακι ηδη μαζεύονται αρκετά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...