Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Pocophone F1 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μικρή F1 πουλάει τρέλα σ' όλο τον κόσμο και ειδικά στην Ινδία.Η xiaomi είναι πρώτη σε πωλήσεις στην Ινδία λόγω pocophone.Προσφορα Xiaomi India:Αν αγοράσει κάποιος το pocophone,το πληρώνει κανονικά και όταν πάρει το pocophone F2 σε λίγο καιρό θα έχει έκπτωση ίση με το 70% της αρχικής τιμής του F1!

Επεξ/σία από Istros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να ρωτησω καποιον που το εχει ? 

Σημα wifi εχει καλο ? Ειναι αδιαβροχο ? Εχει oled οθονη ? Εχει wide camera or lazer focus ? Gorila glass ?  Ζεσταίνεται η πλατη ? Εχει δυνατο ακουστικο ? Wireless charge στο αμαξι μου δέχεται ? 

Thanks.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OnePlus 6 με 335€ τιμή black Friday! Άρα υπάρχουν ναυαρχίδες με αρκετά κάτω από τα 500€ χωρίς να κάνεις τις παραχωρήσεις του pocophone...

https://gr.gizchina.com/2018/11/23/oneplus-6-flash-sale-now-available-3324/

 

4 ώρες πριν, agnwsto είπε

Μεταξύ αυτού και του Α6+ στα 190 ευρώ, τι προτείνετε;

Το f1 με κλειστά μάτια...

Επεξ/σία από ChrisTz1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Agony είπε

Να ρωτησω καποιον που το εχει ? 

Σημα wifi εχει καλο ? Ειναι αδιαβροχο ? Εχει oled οθονη ? Εχει wide camera or lazer focus ? Gorila glass ?  Ζεσταίνεται η πλατη ? Εχει δυνατο ακουστικο ? Wireless charge στο αμαξι μου δέχεται ? 

Thanks.

Ναι, όχι, όχι, όχι, ναι, ναι όπως όλα τα κινητά στην ιστορία της ανθρωπότητας, σχετικά ναι, όχι δεν έχει wireless. Συγγνώμη να σε ρωτήσω κάτι? Ρωτάς ερωτήσεις που θα ρώταγε κάποιος για 600eur κινητό. Γνωρίζεις ότι πρόκειται για 300eur κινητό σωστά?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά της αξίζει με το παραπάνω.Μπαταρια 4000mAh, snapdargon 845,radio,quick charge 3,636 exmor,μεγάλη οθόνη ips με καλύτερη ανάλυση από XR.Τα αρνητικά ότι δεν έχει ois αλλά καμία συσκευή σ αυτά τα χρήματα δεν έχει και θα μπορούσε να είχε Android one.Δεν είναι τυχαίο που υπάρχουν τέτοιοι τίτλοι:

Xiaomi Pocophone F1 review: A $1000 phone with a $300 price tag?

Δεν υπάρχει συσκευή στα λεφτά αυτά να ανταγωνιστεί το pocophone.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ'όσο έχω δει στο δικο μου δεν έχει μεταλλικό πλαίσιο,  όπως γράφει το review.

Στις 23/11/2018 στις 11:29 ΜΜ, Agony είπε

Να ρωτησω καποιον που το εχει ? 

Σημα wifi εχει καλο ? Ειναι αδιαβροχο ? Εχει oled οθονη ? Εχει wide camera or lazer focus ? Gorila glass ?  Ζεσταίνεται η πλατη ? Εχει δυνατο ακουστικο ? Wireless charge στο αμαξι μου δέχεται ? 

Thanks.

Επίσης :

... ψήνει καφέ με 3 φουσκάλες (για καλή τύχη);  το σασί του είναι απ ανθρακονήματα; πιάνει σήμα στα ορυχεία; δέχεται μπαταρία αυτοκινήτου; αν το ρίξω σε λάβα θα λιώσει; αν το πυροβολήσω με κοντόκανη από τα 10 εκατοστά θα πάθει κάτι; μπορώ να το ανταλλάξω με ένα 3310 που έχω από το 2000 και να μου δώσουν και 200€;...

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Stitch19 είπε

Ναι, όχι, όχι, όχι, ναι, ναι όπως όλα τα κινητά στην ιστορία της ανθρωπότητας, σχετικά ναι, όχι δεν έχει wireless. Συγγνώμη να σε ρωτήσω κάτι? Ρωτάς ερωτήσεις που θα ρώταγε κάποιος για 600eur κινητό. Γνωρίζεις ότι πρόκειται για 300eur κινητό σωστά?

Ενα παλιο lg  v30 που εχω με 350 ευρο . με παλιο επεξεργαστή τα εχει ολα αυτα . Ρωταω γιατι σκεφτομαι για καινουργιο. Και φανταστηκα οτι θα εχει ολα αυτα με ενα καινουργιο επεξεργαστη. 

45 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Απ'όσο έχω δει στο δικο μου δεν έχει μεταλλικό πλαίσιο,  όπως γράφει το review.

Επίσης :

... ψήνει καφέ;  το σασί του είναι απο ανθρακονηματα; πιάνει σήμα στα ορυχεία; δέχεται μπαταρία αυτοκινητου; αν το ρίξω σε λάβα θα λιώσει; αν το.πυροβολησω με κοντοκανη απο τα 10 εκατοστά θα πάθει κάτι; μπορω να το ανταλλαξω με ενα 3310 που έχω απο το 2000 και να μου δώσουν και 200€;...

Φιλε μου χαλαρωσε αυτα που ζηταω τα θελω γιατι σκεφτομαι να αντικαταστησω 2 κινητα htc 10 και v30 που εχω. Προφανος και το v30 τα εχει ολα αυτα και υπεθεσα οτι το κινητο αυτο που ακουω τοσα καλα και ειναι νεο μοντελο θα τα εχει και αυτο.

Εγω φταιω που δεν τα εχει να.μην ρωτησω πρην παρω κατι ?

Κανεις λες και προσβαλα την εταιρεια σου. 

Επεξ/σία από Agony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Agony είπε

Ενα παλιο lg  v30 που εχω με 350 ευρο . με παλιο επεξεργαστή τα εχει ολα αυτα . Ρωταω γιατι σκεφτομαι για καινουργιο. Και φανταστηκα οτι θα εχει ολα αυτα με ενα καινουργιο επεξεργαστη. 

Το V30 είναι flagship κινητό με αρχική τιμή(τότε οταν κυκλοφορησε) τα 800eur+ και όχι τα 300eur όπως είναι το Πόκο. Δεν υπαρχει καμια λογική να θες ολοκαίνουργιο κινητό του 2018 να έχει όλα αυτά στα 300eur.

Επεξ/σία από Stitch19
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stitch19 είπε

Το V30 είναι flagship κινητό με αρχική τιμή τα 800eur+ και όχι τα 300eur όπως είναι το Πόκο. Δεν υπαρχει καμια λογική να θες ολοκαίνουργιο κινητό του 2018 να έχει όλα αυτά στα 300eur.

Για αυτο ρωταω λοιπον . για να μαθω οποτε . η πρεπει για να εχει αυτα τα χαρακτηριστικα να παρω 1 χρονο πρην μοντελο η να τα σκασω και να παρω του 2018. 

Οριστε τοσο δυσκολο ηταν? 

Υπαρχει καποιο μοντελο με αυτα τα χαρακτηριστικα στα 500 ευρο τουλαχιστον ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Istros είπε

Η μικρή F1 πουλάει τρέλα σ' όλο τον κόσμο και ειδικά στην Ινδία.Η xiaomi είναι πρώτη σε πωλήσεις στην Ινδία λόγω pocophone.Προσφορα Xiaomi India:Αν αγοράσει κάποιος το pocophone,το πληρώνει κανονικά και όταν πάρει το pocophone F2 σε λίγο καιρό θα έχει έκπτωση ίση με το 70% της αρχικής τιμής του F1!

αληθεια τωρα? ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Agony είπε

Ενα παλιο lg  v30 που εχω με 350 ευρο . με παλιο επεξεργαστή τα εχει ολα αυτα . Ρωταω γιατι σκεφτομαι για καινουργιο. Και φανταστηκα οτι θα εχει ολα αυτα με ενα καινουργιο επεξεργαστη. 

Φιλε μου χαλαρωσε αυτα που ζηταω τα θελω γιατι σκεφτομαι να αντικαταστησω 2 κινητα htc 10 και v30 που εχω. Προφανος και το v30 τα εχει ολα αυτα και υπεθεσα οτι το κινητο αυτο που ακουω τοσα καλα και ειναι νεο μοντελο θα τα εχει και αυτο.

Εγω φταιω που δεν τα εχει να.μην ρωτησω πρην παρω κατι ?

Κανεις λες και προσβαλα την εταιρεια σου. 

 

Να μη το παρεις χαλια ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρό μου έστειλαν μύνημα στην παλαιά μου συσκευή για να αγοράσω S9 με 100€ έκπτωση στην τελική τιμή. 

Όταν πήγα στο κατάστημα και είδα τελική τιμή με όλα τα παρελκόμενα έπαθα εγκεφαλικό πρώτου βαθμού.

Πάνω από τα διπλά τα λεφτά του Mi 8!. Για λίγο καλύτερες κάμερες και λίγο μεγαλύτερη οθόνη;!. 

Όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα η Σιαομάρα σε ταχύτητα το πάτησε χάμου άνευ λύπης...

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Leo360 είπε

Δε βρίσκω κανέναν λόγο να πάει κάποιος σε Poco και όχι σε Mi8.

Δηλαδή οκ, βλέπουμε ένα κινητό κοντά στα 300€ και επειδή έχει SD845 μιλάμε για "το απόλυτο VFM";; Όχι, απλά όχι, υστερεί τόσο σε ΟΛΑ τα υπόλοιπα (πέραν της μπαταρίας, που είναι τέρας, η μέρα τελείωνε με 40% περίπου όσο το είχα), που δε θα το πρότεινα για κανέναν λόγο.

Κατά τα άλλα: άθλιες (ναι, άθλιες, ακόμα και σε σύγκριση με το Mi A2 της κοπέλας μου) κάμερες, οθόνη κάτω του μετρίου, ηχείο ναι μεν stereo αλλά κακής ποιοτητας, ποιότητα από... Άλλη εποχή!

Μην ξεχνάμε, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, ότι με λίγα παραπάνω πας σε Mi8, που είναι άλλη κατηγορία... Οπότε συγνώμη σε όσους επιμένουν για το απόλυτο VFM, αλλά ήδη υπάρχει και λέγεται Mi8...

Έχεις μείνει πολύ πίσω έχει ήδη  πάρει το port του pixel 3 και μόνο αθλιες δεν είναι ...

4 ώρες πριν, Stitch19 είπε

Ναι, όχι, όχι, όχι, ναι, ναι όπως όλα τα κινητά στην ιστορία της ανθρωπότητας, σχετικά ναι, όχι δεν έχει wireless. Συγγνώμη να σε ρωτήσω κάτι? Ρωτάς ερωτήσεις που θα ρώταγε κάποιος για 600eur κινητό. Γνωρίζεις ότι πρόκειται για 300eur κινητό σωστά?

Μια διόρθωση είναι splashproof όπως κ το mi 6

5 ώρες πριν, ChrisTz1 είπε

OnePlus 6 με 335€ τιμή black Friday! Άρα υπάρχουν ναυαρχίδες με αρκετά κάτω από τα 500€ χωρίς να κάνεις τις παραχωρήσεις του pocophone...

https://gr.gizchina.com/2018/11/23/oneplus-6-flash-sale-now-available-3324/

Το f1 με κλειστά μάτια...

Ναι με μπαταρία της πλάκας όμως σε σχέση με το f1 . Κ η μπαταρία είναι μια πολύ σημαντική παράμετρος σε ένα κινητό σήμερα

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, manik1974 είπε

"Αν νιώθετε ότι μπορείτε να αντέξετε με τα αρνητικά του λειτουργικού του συστήματος και τις… παραξενιές της Xiaomi....."

Ως κάτοχος xiaomi εδώ και 2 χρόνια, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι το αρνητικό έχει. ίσα ίσα που είναι πλήρες και η παραμετροποίησή του είναι απίστευτη.

Όσο αφορά το Pocophone, θα μιλήσουν οι πωλήσεις (και σ αυτό)

Έκανα μετάβαση πριν από κάνα εξάμηνο από redmi note 3 pro σε mi a1 .ψαχνω να το σπρώξω.το android one είναι απαράδεκτο

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...