Προς το περιεχόμενο

Ο Elon Musk δήλωσε πως υπάρχει 70% πιθανότητα να μετακομίσει στον Κόκκινο πλανήτη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, cp5120 είπε

1. Paypal: Όχι ακριβώς. Καβάλησε (σ)τη δουλειά άλλων. https://en.wikipedia.org/wiki/PayPal
2. SpaceX: Ακόμη μένουν να αποδειχτούν αυτά. Είπα: Όχι αυτά που οραματίζεται αλλά αυτά που έκανε κι εσύ μιλάς για διαστημικά ταξίδια σε κάποιο μακρινό μέλλον. Όσο για τις μεταφορές στον ISS, μέχρι σήμερα έχει περισσότερες αποτυχίες παρά επιτυχίες και οι ασφαλιστικές εταιρίες πληρώνουν για τον καταστραμένο εξοπλισμό δισεκατομμυρίων από τους SpaceX.
3. Tesla: Οικονομικό είναι μόνο το Model X που, καλά περίμενε να το παραλάβεις, και  θα πάψει να είναι οικονομικό μόλις σταματήσουν οσονούπω οι επιδοτήσεις της κυβέρνησης των ΗΠΑ. Άρα είτε αξιοπρεπές και όχι οικονομικό, είτε οικονομικά και όχι αξιοπρεπές.
Ας το αφήσουμε εδώ. Αν νομίζεις ότι ο Musk αξίζει μια θέση στην ιστορία πλάι στους άλλους γίγαντες από τους Πλάτωνα, Αριστοτέλη, Γαλιλαίο, Ντα Βίντσι μέχρι τον Nikola Tesla και τον Stephen Hawking, προφανώς δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη. Κι εγώ στην αρχή ήμουν fan  μέχρι που κατάλαβα ότι το άτομο είναι fake prophet.

Αν δεν υπήρχε paypal πως θα αγοράζαμε τα καλωδιακια από το Banggood και το ebay? 

Επίσης τα όνειρα των πλουσιων για βόλτες στο διάστημα θα είχαν καταστραφεί και θα έπεφταν σε μαρασμό. 

Σε λίγο θα ανοίξει και μεσιτικό γραφείο 

 

Φως...-Νερο...-Τηλεφωνο-Οικοπεδα-Με-Δοσεις-1966.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Death_In_Paradise είπε

Επηρεάστηκε από το MARS ?

Θα εκτοξεύσει πρώτα τους 130000 δορυφόρους για το 5g βρε... Για χαζό τον έχεις? Πώς θα συνεχίζει να βρίζει ακόμα τον διασώστη στον Άρη ε??🤣

Σε άλλο σχόλιο πήγαινε 😂 miss click

Επεξ/σία από odiseas46
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα ο τύπος είναι φοβερός!  Μπορεί να του προσάψεις ότι επίθετο θες από απατεώνα μέχρι τρελό αλλά δίνει όραμα σε όλους.

Πάντως, βλέποντας τους λογαριασμούς στο συρτάρι μου, θέλω και εγώ να μετακομίσω στον Άρη και ακόμα παραπέρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, gassim said:

Tesla: H πρώτη εταιρεία που παρουσίασε οικονομικό ηλεκτρικό αξιοπρεπές αυτοκίνητο. Οι παραδοσιακές αυτοκινητοβιομηχανίες με αιώνες παράδοσης αναγκάστηκαν να ακολουθήσουν.

Το ότι το πισωγύρισμα της ηλεκτροκίνησης θα συγκαταλεγόταν μέσα στα μεγάλα «επιτεύγματα» ενός οποιουδήποτε ανθρώπου, είναι κάτι που με ξεπερνάει.

Έχεις περίεργη άποψη για το τι σημαίνει «αξιοπρεπές» πάντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακόμα πιθανότητα για να δημιουργηθεί η πρώτη αποικία, τελευταία βλέπουμε τα πολύ καλά ντοκομαντέρ του National Geographic που είναι σε στύλ ταινίας και εξηγεί τα πάντα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Anuminas είπε

Ρε μαστορα τι να κανεις στον Αρη; ειναι παντελώς εχθρικο περιβάλλον για τους ανθρώπους οποτε πρέπει να ζεις κλεισμένος. Σαν τη Γη δεν έχει.

 

Έχεις πάει τώρα τελευταία στην πλατεία Αττικής ; Πιο εχθρικά ειναι. Εκτός αυτού και εμείς δηλαδή τι κάνουμε ; 8ωρο στην δουλειά και μετά κλεισμένοι σπίτι !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα χάσει τα πάρτυ στο Χόλυγουντ...και τις guest star εμφανίσεις του....και καλώς οι κακώς οι μοντέλες δεν γουστάρουν Αρειανές πεδιάδες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...