Προς το περιεχόμενο

Samsung s9 vs Samsung s9+ vs iPhone XS


RaspuTech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώμες και απόψεις για τα κινητά του τίτλου.

Πιο θεωρείται καλύτερη επιλογή (overall);

Παραθέτω και μια σύγκριση : https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=8967&idPhone1=9318&idPhone3=8966

(Για λογαριασμό φίλου η ερώτηση... λεφτά υπάρχουν 😜)

 

ΥΓ: η μετάβαση θα γίνει από iPhone 6s!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, RaspuTech είπε

Γνώμες και απόψεις για τα κινητά του τίτλου.

Πιο θεωρείται καλύτερη επιλογή (overall);

Παραθέτω και μια σύγκριση : https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=8967&idPhone1=9318&idPhone3=8966

(Για λογαριασμό φίλου η ερώτηση... λεφτά υπάρχουν 😜)

ΥΓ: η μετάβαση θα γίνει από iPhone 6s!

Για μενα αν δεν εχεις θεμα με τα iphone απο αυτες τις επιλογες καλυτερα samsung galaxy s9+ αλλα αν σε νοιαζει πολυ η καμερα πηγαινε καλυτερα huawei p20 pro και ποιο φτηνο και καλυτερη καμερα τη  αγορας+στο μονο που κερδιζει το s9+ ειναι αναλυση οθονης και λιγο στον επεξεργαστη αλλα καμερα χανει ευκολα και ποιο φτηνο το p20 pro...Τωρα αν δεν σε νοιαζει τοσο η καμερα και θες ομαλοτητα πηγαινε σε Pure android oneplus 6 μερια μοιαζει ποιο πολυ στο smooth του iphone...Αν και πιστευω την smooth εμπειρια και οτι δεν κολλαει με τπτ του iphone δεν θα την βρεις ευκολα αλλου...αλλα υστερει σε αναλυση οθονης,καμερες,πληρωμη εφαρμογων κλπ...

Επεξ/σία από kp1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, kp1 said:

Για μενα αν δεν εχεις θεμα με τα iphone απο αυτες τις επιλογες καλυτερα samsung galaxy s9+ αλλα αν σε νοιαζει πολυ η καμερα πηγαινε καλυτερα huawei p20 pro και ποιο φτηνο και καλυτερη καμερα τη  αγορας+στο μονο που κερδιζει το s9+ ειναι αναλυση οθονης και ισως λιγο επεξεργαστη αλλα χαμερα χανει ευκολα και ποιο φτηνο το p20 pro...Τωρα αν δεν σε νοιαζει τοσο η καμερα και θες ομαλοτητα πηγαινε σε Pure android oneplus 6 μερια μοιαζει ποιο πολυ στο smooth του iphone...Αν και πιστευω την smooth εμπειρια και οτι δεν κολλαει με τπτ του iphone δεν θα την βρεις ευκολα αλλου...αλλα υστερει σε αναλυση οθονης,καμερες,πληρωμη εφαρμογων κλπ...

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια κι εγώ του λέω να κάνει την αλλαγή σε Samsung S9+ ανάμεσα στα τρία, γιατί και το Android έχει τα δικά του θετικά και περισσότερη ελευθερία κινήσεων έναντι iOS. Τώρα για το OnePlus 6t δυστυχώς αλλά δεν υπάρχει στο κατάστημα (επιδότηση συσκευής), όσον αφορά το P20 Pro με δεδομένο ότι δεν δίνει μεγάλη βαρύτητα στην κάμερα και στη διαφορά χρημάτων αξίζει περισσότερο από το S9+; Τα Samsung απ' ότι βλέπω είναι πολύ μπροστα στην οθόνη (ppi).  Τέλος έβαλα και το S9 γιατί τρομάζει λίγο με τις ίντσες προερχόμενος από iPhone 6s αλλά πιστεύω ότι δεν είναι και τρελή η διαφορά (θέμα συνήθειας λίγων ημερών θαρρώ🙄)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, RaspuTech είπε

 

(Για λογαριασμό φίλου η ερώτηση... λεφτά υπάρχουν 😜)

Note 9 😋

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note 9  η s9 + . Να δώσει τόσα λεφτά για iPhone ενώ δεν ξέρει ακριβώς ποια θα είναι η αξία του σε λίγο καιρό, αν βγει ξανά το x είναι πολύ ριψοκίνδυνο κατά την γνώμη μου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S9 plus / Note 9.

Τώρα με το ONE UI που θα πάρει (υπάρχει ήδη η beta 2) δεν έχει να ζηλέψει κάτι από stock android.

Αν θέλει κάτι σε πιο μικρό, παίρνει το S9 το απλό. Δεν έχει τεράστιες διαφορές απ το plus.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HateMe είπε

S9 plus / Note 9.

Τώρα με το ONE UI που θα πάρει (υπάρχει ήδη η beta 2) δεν έχει να ζηλέψει κάτι από stock android.

Αν θέλει κάτι σε πιο μικρό, παίρνει το S9 το απλό. Δεν έχει τεράστιες διαφορές απ το plus.

εχει τραγικη μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vargas είπε

Note 9  η s9 + . Να δώσει τόσα λεφτά για iPhone ενώ δεν ξέρει ακριβώς ποια θα είναι η αξία του σε λίγο καιρό, αν βγει ξανά το x είναι πολύ ριψοκίνδυνο κατά την γνώμη μου

Ενω το Note 9 που εχει ηδη πεσει 300ευρω σε μερικους μηνες(Σεπτεμβριο βγηκε και εχουμε Νοεμβριο)δεν ειναι  επιφοβο ε?Χαρα που κανανε οσοι το πηραν τον πρωτο καιρο ή απο αλυσιδες στα 1000ευρω και τωρα βλεπουν σε 2μηνες περιπου να εχει πεσει 30% κατω η τιμη :)

Επισης υποψην αλλα ο συμφορουμιτης μιλαει για επιδοτηση,σκεφτειτε τα καταστηματα που δινουν επιδοτηση σε τι τιμες πουλανε τα κινητα τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vargas είπε

εχει τραγικη μπαταρια

4+ ώρες sot βγάζω καθημερινά με 4G και 40% φωτεινότητα + full ανάλυση. 

Απλά δεν έχω σαπίλες μέσα.

 

ΥΓ. Χρησιμοποιώ πολύ fb/messenger/instagram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

.............

Επισης υποψην αλλα ο συμφορουμιτης μιλαει για επιδοτηση,σκεφτειτε τα καταστηματα που δινουν επιδοτηση σε τι τιμες πουλανε τα κινητα τους.

Ένα πενηντάρικο διαφορά τιμής σε επίσημο μεταπωλητή (άρα με δυνατότητες επιδότησης, άτοκων δόσεων κλπ) δε νομίζω να αποτελεί τροχοπέδη.  Αφού το σκέφτομαι και εγώ που ποτέ μου δεν είχα σκεφτεί τη λύση των Note  :rolleyes:

 

301bf79fe08c30906873ba59f7a29fea.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι υποτιθεται περιοδος εκπτωσεων τωρα,βεβαια η τιμη του S9+ ειναι τελειως για γελια.

Πριν 1 μηνα πουλαγαν στο Vr Store στο mall το S9+ στα 589ευρω και τωρα το παρουσιαζουν σαν εκπτωση στα 790ευρω,γελανε και οι πετρες

https://www.vodafone.gr/vr-katastima/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, idefixius είπε

Ένα πενηντάρικο διαφορά τιμής σε επίσημο μεταπωλητή (άρα με δυνατότητες επιδότησης, άτοκων δόσεων κλπ) δε νομίζω να αποτελεί τροχοπέδη.  Αφού το σκέφτομαι και εγώ που ποτέ μου δεν είχα σκεφτεί τη λύση των Note  :rolleyes:

301bf79fe08c30906873ba59f7a29fea.png

https://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=17559&ref=bestprice.gr

https://www.netmobile.gr/index.php?route=product/product&product_id=1125&ref=bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, παρεπιπτόντως άρχισε να φλερτάρει και με το Huawei Mate 20 Pro (128gb) :P 

(Μακάρι να μην καταλήξει πάλι σε Apple μόνο :rolleyes:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...