Προς το περιεχόμενο

Ακριβό σέρβις σε αντιπροσωπεία jeep


kostakis81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ρε παιδία έχω ένα renegade και μου ζητάνε για ετήσιο service 400 ευρώ

Τι στο καλό πoλlα δεν είναι ??

Επεξ/σία από kostakis81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμ jeep renegade αγορασες, ήθελες τιμές ανταλλακτικών κορεάτικου; 

Το αν ειναι πολλα, εξαρτάται ΤΙ θα σου κάνουν στο σερβις γιατί το σκέτο ετήσιο δε λεει τιποτα, αλλα για renegade μαλλον ειναι καλα.. Απο εκει και πέρα αν εισαι εκτός εργοστασιακής εγγύησης, ανετα μπορεις να κανεις service και σε αλλα συνεργεία, οποτε ρωτάς γνώμες και πράτεις. 

Θυμήθηκα την ατάκα του Φουστάνου στους μεν δεν στο Κωνσταντινου & Ελένης που ειχε Porsche

-Μόνο το "μπαμπα μην τρέχεις" εχει 30.000 (δραχμές) 

Επεξ/σία από isay
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1400 cc ειναι ρε παιδια 

αλλου μου ειπαν 200 

μιλαμε για λαδια φιλτρα(αερος,καμπινασ) μπουζι και υγρα φρενων 

προσπαθω να καταλαβω που οφειλεται η διαφορα των 200 

που θελουν οι μουστουριδες τηαντιπροσωπιας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostakis81 είπε

1400 cc ειναι ρε παιδια 

αλλου μου ειπαν 200 

μιλαμε για λαδια φιλτρα(αερος,καμπινασ) μπουζι και υγρα φρενων 

προσπαθω να καταλαβω που οφειλεται η διαφορα των 200 

που θελουν οι μουστουριδες τηαντιπροσωπιας 

Σε μια ελευθερη αγορα οσα θελει μπορει να ζητησει ο καθενας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αλλο που το βαζεισ? δεν σε αφηνουν να βλεπεισ το τι κανουν στο αυτοκινητο σου ,

αλαζουν λαδια και μπουζι η απλα πληρωνεις?

και βαζουν τα ιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το κανεις οπου θες service και να ισχυει η εγγυηση με την προυποθεση να τοποθετηθουν εφαμιλλα ή και καλυτερα ανταλλακτικα με φπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υγρά φρένων δε χρειάζεται να αλλάξεις, εκτός αν υπάρχει πρόβλημα. Και ναι είναι πολλά τα 200.

Για εμένα Πάνε σε ένα συνοικιακο συνεργείο που εμπιστεύεσαι και ρώτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mylo είπε

Υγρά φρένων δε χρειάζεται να αλλάξεις, εκτός αν υπάρχει πρόβλημα. Και ναι είναι πολλά τα 200.

Για εμένα Πάνε σε ένα συνοικιακο συνεργείο που εμπιστεύεσαι και ρώτα. 

400 ζητανε στην επισημη 

200 σε συνεργειο εξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, isay είπε

Εμ jeep renegade αγορασες, ήθελες τιμές ανταλλακτικών κορεάτικου; 

Το αν ειναι πολλα, εξαρτάται ΤΙ θα σου κάνουν στο σερβις γιατί το σκέτο ετήσιο δε λεει τιποτα, αλλα για renegade fiat  μαλλον ειναι καλα.. Απο εκει και πέρα αν εισαι εκτός εργοστασιακής εγγύησης, ανετα μπορεις να κανεις service και σε αλλα συνεργεία, οποτε ρωτάς γνώμες και πράτεις. 

Θυμήθηκα την ατάκα του φουστάνου στους μεν δεν poy ειχε Porsche

-Μόνο το "μπαμπα μην τρέχεις" εχει 30.000 (δραχμές) 

(fixed)..αστειεύομαι προφανώς..

προς ts ...πήγαινε το ανθρωπε μου σε μη εξουσιοδοτημενο...τι μπλεκεις με αντιπροσωπειες...χρεωνουν δίχως αυριο...

και σε ισχύ να είναι η εγγύηση μην αγχώνεσαι...Ο ευρωπαϊκός κανονισμός 461 επιτρέπει σ’ έναν ιδιοκτήτη αυτοκινήτου να επισκευάσει το αυτοκίνητό του κατά τη διάρκεια της εγγύησης και σε ένα μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο, χωρίς να χάνει τα πλεονεκτήματα της εγγύησής του, με την προϋπόθεση ότι αυτό το συνεργείο θα κάνει χρήση γνήσιων ανταλλακτικών πρώτης τοποθέτησης ή ανταλλακτικά “after market” εφάμιλλα των γνησίων και όπως προβλέπεται από τις πιστοποιήσεις αυτών

Επεξ/σία από pananton
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρές τα σε εμπορίου υπάρχουν ανάλογες ποιότητες αναλόγως πόσα θές να δώσεις και το λάδι κινητήρα να τηρεί τις προδιαγραφές που δίνει ο κατασκευαστής και πήγαινε σε εξωτερικό συνεργείο. Εννοείται να σου υπογράψει και το βιβλίο συντήρησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοί οι ευρωπαϊκοί κανονισμοί αλλά αλλιώς θα σε αντιμετωπίσουν σε ένα πρόβλημα αν έχεις κάνει τα σέρβις εκεί και αλλιώς αν τα κανείς στο μαστρομητσο της γειτονιάς.Εγω όσο υπάρχει εγγύηση πάω σε εξουσιοδοτημένο.

Ts τα 400 που σου ζητάνε για τις συγκεκριμένες εργασίες μου ακούγονται παρά πολλά,πάρε τηλέφωνο και κανέναν άλλον εξουσιοδοτημένο.

Επεξ/σία από moure
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, moure είπε

Καλοί οι ευρωπαϊκοί κανονισμοί αλλά αλλιώς θα σε αντιμετωπίσουν σε ένα πρόβλημα αν έχεις κάνει τα σέρβις εκεί και αλλιώς αν τα κανείς στο μαστρομητσο της γειτονιάς.Εγω όσο υπάρχει εγγύηση πάω σε εξουσιοδοτημένο.

Σε αυτό θα διαφωνήσω. 

Σε εμένα όσο είχα εγγύηση το πήγαινα σε επίσημο συνεργείο . Το αμάξι είχε ανάκληση για αερόσακους όπως και για 2 αισθητήρες. 

Δέν με ενημέρωσαν ποτέ . Δέν το γνώριζα αφού μετά απο 13 χρόνια το βρήκα τυχαία , πήγα το αμάξι στην επίσημη αντιπροσωπεία , υποτίθεται για αντικατάσταση και η δικαιολογία τους ήταν οτι πρέπει να με είχαν ενημερώσει απο το επίσημο δίκτυο.

Παρόλο που απευθύνθηκα στο συνήγορο του καταναλωτη άκρη δέν βρέθηκε.

Άρα η άποψη μου είναι οτι βρίσκεις κάποιο έμπιστο συνεργείο που γνωρίζει απο τη μάρκα που έχεις και πάς βάσει των διαστημάτων συντήρησης που προτείνει ο κατασκευαστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...