Προς το περιεχόμενο

Service παπιού


Andmand

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Πριν 2 μηνες αγορασα μεταχειρισμενο ενα παπι κινεζικο 125cc Jialing..το οποιο ειχε κανει 24.000χλμ.

Απο τοτε του εχω αλλαξει μια φορα λαδια και εχω κανει 2χλμ.

Καθε ποτε θελει μεγαλο service? Τι περιλαμβάνει, τι πρεπει να κοιταξω? και ποσο θα κοστισει στο περιπου.

Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο σέρβις είναι στα περίπου 16χιλ στα παπιά. Επειδή είναι κινέζικο υπολόγιζε στα μισά. Εγώ θα σου πρότεινα να του αλλάζεις λάδια καθε 1500 χλμ αντι για 2000 επειδή είναι κινέζικο πάλι. Θα βρείς ένα μάστορα που ασχολείται με παπιά με όρεξη και θα κοιτάξει, φίλτρο αέρα, φίλτρο λαδιού στο βολάν (φυγοκεντρικό που πολλοί αγνοούν την ύπαρξή του βρίσκεται εκεί που είναι οι δίσκοι του συμπλέκτη), δισκάκια συμπλέκτη, αλλαγή λαδιών και τσεκ συμπίεσης κινητήρα, καθαρισμός καρμπυρατερ, τσεκ αλυσίδας-γραναζιών, φρένα (υγρά-τακάκια-ταμπούρα), διάκενα βαλβίδων, ηλεκτρολογικά. Όλα αυτά τουλάχιστον 70 ευρώ μόνο για τα εργατικά έαν δεν χρειαστείς αναλώσιμα  κ ανταλλακτικά. Μπορείς να βρείς κ πιο φθηνό μάστορα άλλα σε κάθε περίπτωση θα ζητήσεις να είσαι παρών εκεί κ να βλέπεις όταν κάνει τις εργασίες. Αν δε δεχθεί πας στον επόμενο, γιατί αρκετοί χρεώνουν εργασίες που δεν κάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...