Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών ( Rx 590 )


af8artos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους :)

 

θα ήθελα την βοήθεια σας . 

Χθες πούλησα την κάρτα μου  ( Sapphire Rx 480 4gb ) και είμαι σε αναζήτηση κάποιας καινούριας σε σχετικά προσιτό κόστος .

τελικά σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά της Sapphire Rx 590 8GB Special Edition  . ( To συστημα μου ειναι στημένο πάνω σε amd ryzen 5 1600 , 16gb και freensynch 29 ultrawide monitor)

http://sapphirenitro.sapphiretech.com/en/590-SE.html

είναι σοφη επιλογή ? 

την συγκεκριμενη καρτα την βρίσκω απο το αγγλικό amazon στις 249 λίρες οπου με την μετατροπη μέσω του amazon παει στα 311 ευρω. Αν επιλεξω να πληρωσω σε λιρες μου βγαζει 266 (299 ευρώ ...δεν ξερω αν η eurobank Μου βαλει καποιο καπελο μετα) . 

Επισης απο το amazon.de  υπαρχει τιμη σε ευρω στα 289 + μεταφορικά ( δεν τσεκαρα ποσα ειναι) 

ποιος τροπος και απο που με συμφερει να την αγορασω ? 

ευχαριστω προκαταβολικα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κι εγω απο rx480 πηγα σε 2070 ,τωρα σου φαινεται σοβαρη αναβαθμιση αυτο που πας να κανεις? Η ιδια καρτα ειναι απλα τσιτωμενη..

Οτιδηποτε λιγοτερο απο 1070ti/vega56 δεν εχει νοημα

Επεξ/σία από 3DJIN
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pc δεν ειναι η κυρια πλατφόρμα που παιζω games καθως εχω και Ps4 pro και Xbox one X και Nintendo Switch οποτε δεν θελω να χωσω 500-600 ευρω για καρτα γραφικων. 

Απλά θελω να φυγω απο την 480 με τα 4gb και να παω σε αξιοπρεπη καρτα των 8gb δινοντας ελαχιστα χρηματα παραπανω απο αυτα που πουλησα την 480...αρα ειναι μονοδρομος να παω σε 580/90 καθως οπως ειπα το συστημα ειναι στημενο μονο για amd με freesynch προδιαγραφες εως και το Monitor. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...