Προς το περιεχόμενο

[Laptop] ASUS ROG STRIX GL703GE-GC024 17.3'' 979€ @ e-shop


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Laptop με I7-8750H και 17αρα οθόνη, που σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκεις σε τέτοια τιμή

https://www.e-shop.gr/laptop-asus-rog-strix-gl703ge-gc024-173-fhd-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-gtx1050ti-4gb-free-dos-p-PER.913918

https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/481053/toulachiston-17-0.html?keyphrase=I7-8750H&order_by=pricevat&order_dir=asc

Με μια προσθήκη SSD   και windows είναι μια χαρα.

 

Επεξ/σία από xristoslet
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, κοιτούσα προχθές για μέχρι 1000 ευρώ λαπτοπ για ένα φίλο και μάλλον αυτό είναι πολύ καλή περίπτωση. Αν έχει κανείς κάποια ένσταση παρακαλώ ενημερώστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίστοιχο μπουρδελο το είχα παρει (Asus strix i7700 1050 1tb 15,6) πέρσι

(1135 €). Μου έβγαζε απανωτά προβλήματα. Μια μεντεσεδες πίσω από την οθόνη, μια κάηκε ο σκληρός και το χειρότερο που ψάχνοντας είδα ότι το είχαν πάθει και άλλοι σε ξένα φορουμ, η υπερθέρμανση (2 φορες μάλιστα) και εν τέλη κάψιμο της μητρικής. Πήρα τα λεφτά μου πίσω και έμεινα κανα 3μηνο μέχρι να γίνει αυτό χωρίς λαπτοπ.

το είχα 15 μήνες και τους 3εις ήταν για σέρβις από τα παραπάνω προβλήματα+ άλλους 3εις που περίμενα να πιστωθω τα χρήματα. Προσωπικα δεν θα ξανά επέλεξα Asus gaming laptop παρόλο που την συμπαθώ σαν εταιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, txcellas είπε

Το αντίστοιχο μπουρδελο το είχα παρει (Asus strix i7700 1050 1tb 15,6) πέρσι

(1135 €). Μου έβγαζε απανωτά προβλήματα. Μια μεντεσεδες πίσω από την οθόνη, μια κάηκε ο σκληρός και το χειρότερο που ψάχνοντας είδα ότι το είχαν πάθει και άλλοι σε ξένα φορουμ, η υπερθέρμανση (2 φορες μάλιστα) και εν τέλη κάψιμο της μητρικής. Πήρα τα λεφτά μου πίσω και έμεινα κανα 3μηνο μέχρι να γίνει αυτό χωρίς λαπτοπ.

το είχα 15 μήνες και τους 3εις ήταν για σέρβις από τα παραπάνω προβλήματα+ άλλους 3εις που περίμενα να πιστωθω τα χρήματα. Προσωπικα δεν θα ξανά επέλεξα Asus gaming laptop παρόλο που την συμπαθώ σαν εταιρία.

ίδιο; Ποιο λες συγκεκριμένα(link); Γιατί αυτό που λες είναι 15αρι με 7700 και με απλή 1050...

Επεξ/σία από xristoslet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xristoslet είπε

ίδιο; Ποιο λες συγκεκριμένα(link); Γιατί αυτό που λες είναι 15αρι με 7700 και με απλή 1050... Ηταν και fx;

Όχι το strix ήταν (το απέσυραν κιόλας νομίζω) γιατί μια περίοδο δεν το έβγαζαν. 8gb ram ήταν εμένα. 

Και τώρα που έψαξα λίγο δεν το βρίσκω. 

1tb, 1050, 15,6 ίντσες, 1tb hdd, 8gb ram + ανεμιστήρας από την πρώτη μέρα= Καμμένο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, txcellas είπε

Όχι το strix ήταν (το απέσυραν κιόλας νομίζω) γιατί μια περίοδο δεν το έβγαζαν. 8gb ram ήταν εμένα. 

Και τώρα που έψαξα λίγο δεν το βρίσκω. 

1tb, 1050, 15,6 ίντσες, 1tb hdd, 8gb ram + ανεμιστήρας από την πρώτη μέρα= Καμμένο!!

ΟΚ, δεν νομίζω οτι μπορούμε να το συγκρίνουμε με το συγκεκριμένο laptop. Επίσης το e-shop στα λαπτοπ γράφει κι αυτό για την εγγύηση.

Εγγύηση: 2 χρόνια! Τον 1ο χρόνο παρέχεται άμεση αντικατάσταση με καινούριο και τον 2ο χρόνο δωρεάν επισκευή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Προσωπικά κάτι δεν μου κάθεται καλά με το λάπτοπ. Δεν είχα ξαναδεί αυτό τον κωδικό εδώ και 4 μήνες που ψάχνω να αγοράσω λαπτοπ.
Με μία αναζήτηση μου βγαζει αποτελέσματα από Βουλγαρία και Ρουμανία για αυτό τον κωδικό. Review ούτε για πλάκα.
Επίσης η ταχύτητα της ram είναι πολύ χαμηλή. 2133 mhz ενώ σε αυτή την κατηγορία παίζουν συνήθως στα 2666 mhz.
Αν γνωρίζει κάποιος παραπάνω λεπτομέρεις, ας μας πει.


 

8 ώρες πριν, txcellas είπε

Όχι το strix ήταν (το απέσυραν κιόλας νομίζω) γιατί μια περίοδο δεν το έβγαζαν. 8gb ram ήταν εμένα. 

Και τώρα που έψαξα λίγο δεν το βρίσκω. 

1tb, 1050, 15,6 ίντσες, 1tb hdd, 8gb ram + ανεμιστήρας από την πρώτη μέρα= Καμμένο!!

Δεν ξέρω για ποιό μοντέλο λεέι ο φίλος, αλλά από χρονιά σε χρονιά τα μοντέλα βελτιώνονται.
Συγκεκριμένα, η σειρά Strix GL7xx αλλά και τα MSI GP63/73 έχουν τις καλύτερες θερμικές συμπεριφορές σε αυτή την κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο , το eshop εχει πλουσια ιστορια σε παραεισαγωγες . Αναρωτιεμαι αν τους ζητησεις να βαλουν αλλες μνημες τι γινεται με την ''εγγυηση ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2018 στις 2:04 ΜΜ, stavrakas92 είπε

Ειναι αυτο??? 

https://www.notebookcheck.net/Asus-GL703GE-Core-i7-8750H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.302218.0.html

Αν ναι, εχει καλα σχόλια 

Το notebookcheck που παραθετετε, δοκιμασε το Asus GL703GE-ES73 δεν ειναι ακριβως το ιδιο, του eshop, δεν εχει τον ssd και εχει ips οθονη (οχι tn 120hz). Ακομα εχει 8 ram 2666 σε αγνωστα καναλια (1ή 2; το αλλο εχει 16 σε single channel). Προυποθετω οτι το eshop εχει αναρτησει σωστα χαρακτηριστικα. Ακομα κι ετσι ομως το -ES73ειναι 7% πισω σε αλλα αντιστοιχα σε multithreaded για αγνωστο λογο (πιθανως και λογω αυξησης θερμοκρασιας)

Επεξ/σία από vrekman64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...