Προς το περιεχόμενο

O Ryan Reynolds «ετοιμάζει» ταινία τρόμου που βασίζεται σε ένα διήγημα που είχε δημοσιευτεί στο Reddit


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Λογικό, ο τύπος έχει όλο το πακέτο.

τις κανει να γελανε. αυτο ειναι το πιο σημαντικο του χαρισμα.

το εξηγει και επιστημονικα ο μεγαλος Hitchens, γιατι το χιουμορ ειναι απο τα πιο δυνατα οπλα των ανδρων:

https://www.vanityfair.com/culture/2007/01/hitchens200701

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

τις κανει να γελανε. αυτο ειναι το πιο σημαντικο του χαρισμα.

το εξηγει και επιστημονικα ο μεγαλος Hitchens, γιατι το χιουμορ ειναι απο τα πιο δυνατα οπλα των ανδρων:

https://www.vanityfair.com/culture/2007/01/hitchens200701

Ναι αυτό είναι..Όχι ότι είναι 1.90, είναι ηθοποιός του Hollywood, είναι φέτες κλπ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι αυτό είναι..Όχι ότι είναι 1.90, είναι ηθοποιός του Hollywood, είναι φέτες κλπ..

Δεν λεει κατι κατι αυτο. Δεν παιζει μπαλα μονος του στο ΧΓ. Και αυτα τα προσοντα δεν αρκουν για τα top tier κρεατα. Xρειαζεσαι και την προσωπικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Εμφάνιση, χρήμα και φήμη, κύρος, κοινωνικό στάτους αυτό ψάχνουν οι περισσότερες "ηθοποιοί" του Χόλιγουντ αλλά και οι περισσότερες "θνητές", για αυτό και μπλέκουν με "πετυχημένους" ή ηθοποιούς με ανοδική πορεία για να ανεβάσουν και τη δικιά τους πορεία στο Χόλιγουντ. Βέβαια όταν πέφτει το κασε τους βγαίνουν και κατηγορούν για δήθεν σεξουαλικες παρενοχλήσεις, βαπτίζονται εξτριμ φεμινίστριες κλπ κλπ για να κάνουν την τελευταία καλή μπαζα καθώς πλέον η εμφάνιση αρχαίας μούμιας που έχουν δεν αντικατοπτρίζει την κάποτε θεοποίηση που λάμβαναν. 

 

Καλά κάνει και εκμεταλλεύεται ο Reynolds τη θέση του, beta δεν είναι να τρέχει πίσω απο land whales και όντα άγνωστης προέλευσης.

Το ίδιο ισχύει και στους φίλους μου, θέλω ο άλλος να συναναστρέφεται με 7άρια++ και όχι κάτι που δεν μπορώ καν να γυρίσω κεφάλι λες και είδα τον γκοτζίλα μπροστά μου. 😛

14 ώρες πριν, jp77s είπε

Το ξέρω γιατί κανείς από τους 2 δεν τα γουστάρει τα iPhone. 

Αγόρι 18+ χωρίς iPhone = δεν θεωρείται άνδρας 🦄😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, jp77s είπε

Ρε παιδιά, αν κάποιος μπει πρώτη φορά στο insomnia και διαβάσει αυτά τα σχόλια, 

σωστος.

πρεπει να δινουμε παντα την ορθη εικονα...

παμε:

"Ναι, αλλα τον εχετε δει που κουβαλαει iphone? τι ανθρωπος και ηθοποιος μπορει να ειναι αμα στηριζει apple και τα πανακριβα υπερτιμημενα σκουπιδοπροιοντα που..."

το σωσα!? α, ωραια. με ευχαριστειτε αργοτερα...

:D  :P 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, KilliK είπε

τις κανει να γελανε. αυτο ειναι το πιο σημαντικο του χαρισμα.

το εξηγει και επιστημονικα ο μεγαλος Hitchens, γιατι το χιουμορ ειναι απο τα πιο δυνατα οπλα των ανδρων:

https://www.vanityfair.com/culture/2007/01/hitchens200701

Ναι, αν είσαι εμφανίσιμος και έχεις όσα αναφέραμε παραπάνω αυτό θα σου πουν, " με κάνει να γελάω, χιουμορ" , " τι όχι, τα λεφτά, μωρέ".

Αν δεν είσαι, δεν σε περιτριγυρίζουν αλλες γκόμενες τότε τους είσαι αδιάφορος.

Και μια μαϊμού στο τσίρκο να κάνει κολπα το ίδιο αστεία θεωρείται για αυτές. 

Click

Η γυναικεία επιλεκτικότητα είναι ενα γεγονός τις τελευταίες 6 δεκαετίες. Και ειδικά τις τελευταίες 2, με την εισχώρηση των κοινωνικών δικτύων στη ζωή μας. Είναι άμεσα συνδεδεμένη με την εμφάνιση και τη νιότη μιας γυναίκας, όσο πιο εμφανίσιμη και νέα είναι μια γυναίκα τόσο πιο επιλεκτική μπορεί να είναι όσον αφορά τη δυνατότητα της να διαλέξει άντρες με πόρους, όσο πιο χάλια είναι εμφανισιακά μια γυναίκα, αν και μπορεί να έχει πάλι όσους περισσότερους ερωτικούς συντρόφους θέλει όταν είναι νέα χάρη στο γυναικοκεντρικο κλίμα, δε θα μπορεί να έχει πρόσβαση σε άντρες με πόρους και θα συμβιβαστεί απλά με κάποιον άντρα κατώτερων κοινωνικών στρωμάτων και θα βγάζει τη μιζέρια της πάνω του, για την αδικία και την προδιαγεγραμμένη ουτοπική ζωουλα που φαινόταν ότι θα βίωνε αργότερα στη ζωή της. Επειδή απλά είχε πολλούς άντρες στην ερωτική της λίστα. Βέβαια, υπάρχουν και εξαιρέσεις όπου ασημες γυναίκες βρίσκουν ισχυρούς άντρες, αλλά κάτι τέτοιο είναι σπάνιο.

Παρατήρησε, κανε ενα πειραμα μόνος σου.

Βγες έξω με μια φίλη ή και τη γκόμενα σου και παρατήρησε πώς σε/σας σκαναρουν οι άλλες γκόμενες και ειδικότερα αυτή. Όσο πιο πολύ εμφάνιση έχεις σαν άντρας τόσο πιο πολύ έντονα κοιτούν την άλλη και την κριτικάρουν αν έχει κι αυτή καλή εμφάνιση, συγκρίνοντας τον εαυτό τους με αυτή τη γυναίκα. Αν εισαι μόνος τότε τους είσαι αδιάφορος ή κάνουν πώς τους είσαι αδιάφορος για να μη ρίξουν την "ασπίδα" ναρκισσισμού τους. Ή αντίστοιχα μπορεί να κάνουν πώς σε κοιτάνε, να πάρουν την επιβεβαίωση τους και μετά δεν τις νοιάζει αν εσύ εισαι ο Α, Β ή το παίζεις δύσκολος. Πήραν την επιβεβαίωση τους, θα πάρουν και τα λαικ στη σημερινή σελφυ και από αύριο πάλι τα ίδια.

Όταν ασχολούνται άλλες γυναίκες μαζί σου, να σε βλέπει με άλλες, αυτό είναι που ανεβάζει την αξία σου στα μάτια μίας.
Θέλει να ανταγωνιστεί τις αλλες στο μυαλό της, εστω και υποσυνείδητα. Δε μπορείς να θαψεις ένστικτα χιλιάδων ετών εξέλιξης. 
Νομίζει ότι οι άλλες γυναίκες βρίσκουν κάτι ιδιαίτερο σε σένα.

Αλλά όχι να είσαι καληνυχτακιας και ταξιτζης και βγαίνεις συνεχώς φιλικά καφεδακια και ποτάκια, συνέχεια λαικ, σχόλια σε φώτο και τσεκ ιν όπως το υπόλοιπο αλεφουσι απο μ**νοζητιανους αρχιδοκαμπους/πυρφορους που νομίζουν οτι παίζοντας το "κακό παιδί" ή αντίστοιχα τον "λευκό ιππότη" θα κάτσει η οποιαδήποτε. 

Οι γυναίκες υποσυνείδητα θέλουν να "ζευγαρώσουν" με τα πιο "δυνατά" αρσενικά. Όχι σε δύναμη, και εμφάνιση. Αν έχεις χρήμα, οκ σχετικά εμφάνιση, κύρος, είσαι γνωστός ή έχεις μεγάλο κοινωνικό στάτους, κύκλο σε πλησιάζουν απο μόνες τους για να διευρύνουν το δικό τους κύκλο, γιατί γνωρίζουν ότι κάπου εκεί έξω υπάρχει ακομα μεγαλύτερο ψάρι. Έτσι κι αλλιώς ψάχνουν τον μεγαλύτερο προμηθευτή λόγω του υπεργαμικου ενστικτου τους. 

Επίσης είναι, πάντοτε ήταν ανταγωνιστικές εκ φύσεως, για αυτό και μισούν η μία την άλλη και μπροστά το παίζουν φιλεναδες και όλες για μια και άλλες τετοιες πα*αριες. Ουσιαστικά όλες για τη πάρτη τους για έξτρα προνόμια και ειδική μεταχείριση. 

Όπως κάποτε μου είχε πει γνωστή [ το έχω επιβεβαιώσει και απο άλλες ] " εγω θέλω τον αντρα εκείνο που μαζευόταν τριγύρω του σμήνος γυναικών καθώς θεωρώ ότι κάτι διαφορετικό έχει αυτός ο άντρας  και αθέμιτα ηθελα να τις ανταγωνιστώ "

Αυτά προς το παρόν.

Επεξ/σία από 7nisiotis
spoiler tag. blue pillers warning
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Δεν ξέρω με ποιες άλλες τα χε, αλλά πιο πάνω απ αυτόν τον έρωτα, δεν τις βάζω 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αποτέλεσμα εικόνας για blake lively

Και φυσικα στηριζουμε μπλεικ!Γυναικαρα με τα ολα της!

Υ.Γ Ολοι πιστευω εχουμε βαψει τοιχους για παρτι της ! : Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Ναι, αν είσαι εμφανίσιμος και έχεις όσα αναφέραμε παραπάνω αυτό θα σου πουν, " με κάνει να γελάω, χιουμορ" , " τι όχι, τα λεφτά, μωρέ".

μην υποτιμας τις γυναικες. η βιολογια θα τις κανει να εστιασουν σε αυτον που εχει το χρημα και την κοινωνικη θεση, αλλα δεν σημαινει οτι θαναι και ευτυχισμενες. και εκει αρχιζει να παιζει ρολο  η προσωπικοτητα του αντρα και αυτο που τους προσφερει και τις κανουν να νιωθουν ..γυναικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την προσωπικότητα την έχουν γραμμένη.  Ούτε ίσα είμαστε ούτε αγαπάνε το ίδιο. Βασικά μόνο ο άντρας νιώθει πραγματικά. Η γυναίκα νομίζει ότι νιώθει αγάπη για έναν άντρα αλλά ουσιαστικά "αγαπάει" αυτά που τις προσφέρεις, το χρήμα σου, το ποιος είσαι κλπ. Υλιστικά άτομα καθαρα με ρηχή πλέον προσωπικότητα. 

4 ώρες πριν, KilliK είπε

μην υποτιμας τις γυναικες. η βιολογια θα τις κανει να εστιασουν σε αυτον που εχει το χρημα και την κοινωνικη θεση, αλλα δεν σημαινει οτι θαναι και ευτυχισμενες. και εκει αρχιζει να παιζει ρολο  η προσωπικοτητα του αντρα και αυτο που τους προσφερει και τις κανουν να νιωθουν ..γυναικες.

Φιλε, πολλοι νομιζαν οτι βρηκαν την αβγαλτη, την παρθενα κλπ, και τελικα βρεθηκαν να μεγαλωνουν παιδια αλλουνου. Μαζεμενες στην εποχη μας δεν υπαρχουν εκτος και αν βρεις καμια απο κανα χωριο, ξεχασμένο πέρα, με άλλες αρχές, που αν πάρει χαμπάρι τι παίζει άνετα θα ξεκινήσει κι αυτή το ανελέητο γλέντι.

Κάντε μόνοι σας πειράματα, δείτε και παρατηρήστε. 

Όλα όσα γράφω τα έχω τεσταρει μόνος και με φίλους/ γνωστές αλλά και σε σχέσεις που εχω κάνει. Είναι πανευκολο να καταλάβεις τη γυναικεία φύση και ψυχοπαθολογία αν δεις τα μοτίβα που υποσυνείδητα παρουσιάζουν ολες. Αργά ή γρήγορα, λίγο ή περισσότερο. 

Πράγματα τα οποία οι περισσότεροι κάνουν πώς δε βλέπουν ή εθελοτυφλουν για να μη τους χαρακτηρίσει ο χψ φίλος ή η κοινωνία ενώ βράζουμε όλοι στο ίδιο καζάνι και άλλοι/άλλες χαίρονται με το κόπο / τις καταπιεσμένες ορμές σου ενώ ο ίδιος συνεχίζεις να παραμένεις ίδιος [ θέλεις να θεωρείσαι κάποιος και ξεχωριστός ] σε αυτή τη "φυτεία".

Αν οι περισσότεροι απο μας είχαμε υψηλότερα στανταρ και σεβομασταν τα παντελόνια μας θα ζούσαμε σε έναν καλύτερο, όχι ουτοπικό, αλλά αμιγώς καλύτερο κόσμο.

Κλάμα και λύπηση για τα άτομα που θεωρούν ότι το να κυνηγάς γκόμενες είναι επίτευγμα ακόμα και εάν αυτές είναι σκουπιδιαρικα.

Αυτά. Ο καθένας επιλέγει τι θέλει να είναι.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ναι, αν είσαι εμφανίσιμος και έχεις όσα αναφέραμε παραπάνω αυτό θα σου πουν, " με κάνει να γελάω, χιουμορ" , " τι όχι, τα λεφτά, μωρέ".

Αν δεν είσαι, δεν σε περιτριγυρίζουν αλλες γκόμενες τότε τους είσαι αδιάφορος.

Και μια μαϊμού στο τσίρκο να κάνει κολπα το ίδιο αστεία θεωρείται για αυτές. 

Η γυναικεία επιλεκτικότητα είναι ενα γεγονός τις τελευταίες 6 δεκαετίες. Και ειδικά τις τελευταίες 2, με την εισχώρηση των κοινωνικών δικτύων στη ζωή μας. Είναι άμεσα συνδεδεμένη με την εμφάνιση και τη νιότη μιας γυναίκας, όσο πιο εμφανίσιμη και νέα είναι μια γυναίκα τόσο πιο επιλεκτική μπορεί να είναι όσον αφορά τη δυνατότητα της να διαλέξει άντρες με πόρους, όσο πιο χάλια είναι εμφανισιακά μια γυναίκα, αν και μπορεί να έχει πάλι όσους περισσότερους ερωτικούς συντρόφους θέλει όταν είναι νέα χάρη στο γυναικοκεντρικο κλίμα, δε θα μπορεί να έχει πρόσβαση σε άντρες με πόρους και θα συμβιβαστεί απλά με κάποιον άντρα κατώτερων κοινωνικών στρωμάτων και θα βγάζει τη μιζέρια της πάνω του, για την αδικία και την προδιαγεγραμμένη ουτοπική ζωουλα που φαινόταν ότι θα βίωνε αργότερα στη ζωή της. Επειδή απλά είχε πολλούς άντρες στην ερωτική της λίστα. Βέβαια, υπάρχουν και εξαιρέσεις όπου ασημες γυναίκες βρίσκουν ισχυρούς άντρες, αλλά κάτι τέτοιο είναι σπάνιο.

Παρατήρησε, κανε ενα πειραμα μόνος σου.

Βγες έξω με μια φίλη ή και τη γκόμενα σου και παρατήρησε πώς σε/σας σκαναρουν οι άλλες γκόμενες και ειδικότερα αυτή. Όσο πιο πολύ εμφάνιση έχεις σαν άντρας τόσο πιο πολύ έντονα κοιτούν την άλλη και την κριτικάρουν αν έχει κι αυτή καλή εμφάνιση, συγκρίνοντας τον εαυτό τους με αυτή τη γυναίκα. Αν εισαι μόνος τότε τους είσαι αδιάφορος ή κάνουν πώς τους είσαι αδιάφορος για να μη ρίξουν την "ασπίδα" ναρκισσισμού τους. Ή αντίστοιχα μπορεί να κάνουν πώς σε κοιτάνε, να πάρουν την επιβεβαίωση τους και μετά δεν τις νοιάζει αν εσύ εισαι ο Α, Β ή το παίζεις δύσκολος. Πήραν την επιβεβαίωση τους, θα πάρουν και τα λαικ στη σημερινή σελφυ και από αύριο πάλι τα ίδια.

Όταν ασχολούνται άλλες γυναίκες μαζί σου, να σε βλέπει με άλλες, αυτό είναι που ανεβάζει την αξία σου στα μάτια μίας.
Θέλει να ανταγωνιστεί τις αλλες στο μυαλό της, εστω και υποσυνείδητα. Δε μπορείς να θαψεις ένστικτα χιλιάδων ετών εξέλιξης. 
Νομίζει ότι οι άλλες γυναίκες βρίσκουν κάτι ιδιαίτερο σε σένα.

Αλλά όχι να είσαι καληνυχτακιας και ταξιτζης και βγαίνεις συνεχώς φιλικά καφεδακια και ποτάκια, συνέχεια λαικ, σχόλια σε φώτο και τσεκ ιν όπως το υπόλοιπο αλεφουσι απο μ**νοζητιανους αρχιδοκαμπους/πυρφορους που νομίζουν οτι παίζοντας το "κακό παιδί" ή αντίστοιχα τον "λευκό ιππότη" θα κάτσει η οποιαδήποτε. 

Οι γυναίκες υποσυνείδητα θέλουν να "ζευγαρώσουν" με τα πιο "δυνατά" αρσενικά. Όχι σε δύναμη, και εμφάνιση. Αν έχεις χρήμα, οκ σχετικά εμφάνιση, κύρος, είσαι γνωστός ή έχεις μεγάλο κοινωνικό στάτους, κύκλο σε πλησιάζουν απο μόνες τους για να διευρύνουν το δικό τους κύκλο, γιατί γνωρίζουν ότι κάπου εκεί έξω υπάρχει ακομα μεγαλύτερο ψάρι. Έτσι κι αλλιώς ψάχνουν τον μεγαλύτερο προμηθευτή λόγω του υπεργαμικου ενστικτου τους. 

Επίσης είναι, πάντοτε ήταν ανταγωνιστικές εκ φύσεως, για αυτό και μισούν η μία την άλλη και μπροστά το παίζουν φιλεναδες και όλες για μια και άλλες τετοιες πα*αριες. Ουσιαστικά όλες για τη πάρτη τους για έξτρα προνόμια και ειδική μεταχείριση. 

Όπως κάποτε μου είχε πει γνωστή [ το έχω επιβεβαιώσει και απο άλλες ] " εγω θέλω τον αντρα εκείνο που μαζευόταν τριγύρω του σμήνος γυναικών καθώς θεωρώ ότι κάτι διαφορετικό έχει αυτός ο άντρας  και αθέμιτα ηθελα να τις ανταγωνιστώ "

 

Αυτά προς το παρόν.

Το διαβασε κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kallair είπε

Το διαβασε κανεις;

Και να τα διαβάσει κανείς, να μη τα διαβάσει δε με νοιάζει. 

Truth, denial, acceptance, self-destruction. "Red" awareness is a heavy price to pay for many men. But so is ignorance. < Το συγκεκριμένο απόσπασμα απο βιβλίο που δε θυμάμαι τίτλο >

Εγώ ακολουθώ το δικό μου δρόμο και ξέρω πολύ καλά πώς λειτουργούν και οι μεν και οι δε. 

Δεν είναι έτσι κι αλλιώς προορισμένοι όλοι να είναι πραγματικοί ηγέτες της ζωής τους. Δεν είμαι εδώ για να κάνω το δάσκαλο σε κανέναν. Όπως όλοι βρισκόμαστε σε μια κατάσταση μάθησης μέχρι να πάμε κάτω απο το χώμα είμαι και γω αδερφέ. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...