Προς το περιεχόμενο

HONOR 9 Lite vs XIAOMI Redmi 6 Dual 32GB


bebis4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

XIAOMI Redmi 6 Dual 32GB vs HONOR 9 Lite.

παιδες καλημερα ενιαφερομαι να αγορασω ενα απο τα δυο κινητα αλλα σιγουρα η αγορα να γινει απο γερμανο η cosmote γιατι εχω εκπωτικο

40 euro και μπρω να διαθεσω το πολυ μεχρι 150 euro. ψαχνω κινητο γρηγορο, με καλη αυτονομια, μικρό εως μετριο sar, 32 αποθηκευτικο χωρο και 2 ή 3 μνημη και να παίρνει ανααθμισεις.

Απο ερευνα που εκανα κατεληξα σε αυτα τα δυο. Στο honor με προβληματιζει οτι ειναι μοντεο 2017 και ξερω αν θα παιρνει αναβαμθισεις και για το xiaomi οτι εχει υψηλο sar 1,5 περιπου. στο σωμα απο οτι ειδα ενω το honor εχει γυρω στο 1 και σωμα και κεφαλι.

θα μου προτείνατε καποιο απο τα δυο η καποιο αλλο?

Ονειρο το https://www.germanos.gr/product/xiaomi-mi-a2-lite-64gb/20379165/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προσωπικά κριτήρια:

  • Κανενα γιατί εχουν 32GB χώρο γιατί σε 1 χρονο θα ψάχνεσαι πάλι
  • Αν επρεπε να επιλεξω, θα πηγαινα σε xiaomi γιατί εχει πολυ γερη κοινοτητα υποστηριξης και δυνατοτητα ξεκλειδώματος και custom rom, πραγμα πολύ καλό για future proof. 
  • Θα πηγαινα στο honor για το design (ειναι πιο όμορφο), τις κάμερες και οτι ειναι πιο μικρο, πιο συμμαζεμένο

Αν τωρα βάλεις και το mi a2 στη συγκριση, θα πηγαινα στο mi a2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, isay είπε

 

Αν τωρα βάλεις και το mi a2 στη συγκριση, θα πηγαινα στο mi a2. 

Και αν το πάρει από Σκρουτζάδικο θα γλιτώσει 80-90€....για να λέει ότι έχει επίσημη εγγύηση.....

1 ώρα πριν, bebis4 είπε

XIAOMI Redmi 6 Dual 32GB vs HONOR 9 Lite.

παιδες καλημερα ενιαφερομαι να αγορασω ενα απο τα δυο κινητα αλλα σιγουρα η αγορα να γινει απο γερμανο η cosmote γιατι εχω εκπωτικο

40 euro και μπρω να διαθεσω το πολυ μεχρι 150 euro. ψαχνω κινητο γρηγορο, με καλη αυτονομια, μικρό εως μετριο sar, 32 αποθηκευτικο χωρο και 2 ή 3 μνημη και να παίρνει ανααθμισεις.

Απο ερευνα που εκανα κατεληξα σε αυτα τα δυο. Στο honor με προβληματιζει οτι ειναι μοντεο 2017 και ξερω αν θα παιρνει αναβαμθισεις και για το xiaomi οτι εχει υψηλο sar 1,5 περιπου. στο σωμα απο οτι ειδα ενω το honor εχει γυρω στο 1 και σωμα και κεφαλι.

θα μου προτείνατε καποιο απο τα δυο η καποιο αλλο?

Ονειρο το https://www.germanos.gr/product/xiaomi-mi-a2-lite-64gb/20379165/

 

Για μένα πήγαινε στο Honor ,μιας και το Xiaomi έχει Helio επεξεργαστή.

Επίσης το Honor έχει καλύτερη ανάλυση , δυνατότερο επεξεργαστή.

 

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σκεφτομαι τα 64 γιατι πολυ αναβαθμιση πεφτει σε λειτουργικο και εφαρμογες αλλα ποιο σε αυτην την τιμη;

επιπλεον σχετικα με την εγγυηση προτιμω να εχουν επισημη για καλυτερο after sale μιας και το καθε σκροτζομαγαζο δεν ξερω αν θα μπορεσει να με καλυψει σε επιπεδο ανταλλακτικων και πως θα αξιολογησει την τιμη. Αν και πολλες φορες εκτος εγγυησης σε εργαστηρια που εχω παει στη θεσσαλονικη ειναι αψογοι τεχνιτες και σε καλες τιμες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι λίγα τα λεφτά και υπάρχουν συγκεκριμένα.

 

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, TolisT1985 είπε

Honor 9 lite.

Γιατί είναι huawei,είναι πανέμορφο σε μπλε.

Τα xiaomi είναι τα skoda της κινητής.....:-)

Κάνεις λάθος.

Εάν ο ts δεν έλεγε συγκεκριμένο κατάστημα τότε σε αυτά τα λεφτά υπήρχε περίπτωση να πάρει Xiaomi καλύτερο από το Honor.

Εξάλλου μην ξεχνάς ότι η Huawei έχει κάνει πολλές "πατάτες" τώρα τελευταία με πρώτη και καλύτερη στο Mate 20 pro με το πρόβλημα στην οθόνη.

Θα μου πεις τώρα σε όλα τα κινητά συμβαίνουν.

Εντάξει να το δεχτώ.

Αλλά το να κλείνει το site που η ίδια το έδωσε για ξεκλείδωμα bootloader  να μην μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd και να μην δέχεται ορισμένες εφαρμογές αυτό είναι λογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, saruman123 είπε

Κάνεις λάθος.

Εάν ο ts δεν έλεγε συγκεκριμένο κατάστημα τότε σε αυτά τα λεφτά υπήρχε περίπτωση να πάρει Xiaomi καλύτερο από το Honor.

Εξάλλου μην ξεχνάς ότι η Huawei έχει κάνει πολλές "πατάτες" τώρα τελευταία με πρώτη και καλύτερη στο Mate 20 pro με το πρόβλημα στην οθόνη.

Θα μου πεις τώρα σε όλα τα κινητά συμβαίνουν.

Εντάξει να το δεχτώ.

Αλλά το να κλείνει το site που η ίδια το έδωσε για ξεκλείδωμα bootloader  να μην μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd και να μην δέχεται ορισμένες εφαρμογές αυτό είναι λογικό?

Το λέω εν μέρη χιουμοριστικά. :-)

Έχω το P8 (3ram) 3η χρόνια και δεν μου έχει κάνει κιχ.

Μπαταρία 1 μέρα βαριά χρήση λες και είναι καινουργια.

Τούμπες αρκετές (θήκη σιλικόνης τεμπερεντ Γκλας) δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Μέχρι να μου λιώσει θα το κρατήσω.

Το honor 9 lite το θέλω για την γυναίκα γιατί το είδα από κοντά και είναι πολύ ομορφο,το μπλε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TolisT1985 είπε

Το λέω εν μέρη χιουμοριστικά. :-)

Έχω το P8 (3ram) 3η χρόνια και δεν μου έχει κάνει κιχ.

Μπαταρία 1 μέρα βαριά χρήση λες και είναι καινουργια.

Τούμπες αρκετές (θήκη σιλικόνης τεμπερεντ Γκλας) δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Μέχρι να μου λιώσει θα το κρατήσω.

Το honor 9 lite το θέλω για την γυναίκα γιατί το είδα από κοντά και είναι πολύ ομορφο,το μπλε.

Καλά οι γυναίκες είναι και λίγο "άντε γειά".

Άμα τις κολλήσουν κάτι καλύτερα να μην μιλήσεις.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, bebis4 είπε

Δηλαδη στο honor 9 lite δεν μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd?

Εκτός από  root ξέρω πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...