Προς το περιεχόμενο

O Reggie Fils-Aimé εξηγεί γιατί το RDR2 δεν θα κυκλοφορήσει στο Switch


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NEKROMA είπε

Εντάξει άμα παίρνει ο κάθε κιτρινιαρης από δύο τρία λογικό είναι,οι πωλήσεις δεν παίζουν ρόλο , κάθε κονσολα έχει τα θετικά κ τα αρνητικά της , τώρα το swithc έχει περισσότερα αρνητικά από τις άλλες δύο κονσόλες που αποτρέπουν πολύ δυτικό κόσμο να την πάρει κ περιμένουν την επόμενη έκδοση ,βλάβες πολλές στα φλορικα joy cons μικρή αυτονομία , ασθενικό chip ,μάπα οθόνη , λίγο ssd , μάπα για μάπα βάση τι άλλο να πω δεν ξέρω υπερτιμημένο κιόλας

Oσα δεν φτανει η αλεπου.

Βγηκε ο βλαχοελληναρας απο το μαντρι με τη μυρωδια απο τα γιδια να πει τον ιαπωνα κιτρινιαρη.. 
Οσο για τα αλλα που λες μαλλον ζεις στη κοσμαρα σου και δεν εχεις ιδεα που ποναει και που οχι το switch.

Αλλα πολυ θα ηθελα να μου φτιαξεις ενα switch με μαγκικα joycon, ισχυροτερο επεξεργαστη,  oled οθονη γιατι μου λες μαπα την ips, περισσοτερο ssd 128gb αυτονομια τουλαχιστον 6 ωρες σε heavy duty και να μη φτανει το 1 κιλο και βαση αλουμινιου με μπλιμπλικια και μη υπερτιμημενο και να κανει το 2017 340€ με 24% φπα κερδος πωλητη κερδος δικο σου. 
Εδω ειμαι εδω εισαι. Φτιαξτο σημερα αν θες και οχι το 17 και εγω θα το πουλησω το switch.

Αλλα μαλλον σε βλεπω να πηγαινεις πισω στο μαντρι σου.

Επεξ/σία από greed
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, greed είπε

Oσα δεν φτανει η αλεπου.

Δεν ξέρω φίλε κ τις περισσότερες πωλήσεις να έχει δεν λέει κάτι αυτό , τα είπαμε εγώ την κρίνω σαν φορητή ,μάπα μπαταρία μάπα οθόνη μάπα χειριστήρια μάπα chip ,δεν χρειάζεται να είσαι επιστήμονας και όλη μέρα στα φόρουμ για να καταλάβεις

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Δεν ξέρω φίλε κ τις περισσότερες πωλήσεις να έχει δεν λέει κάτι αυτό , τα είπαμε εγώ την κρίνω σαν φορητή ,μάπα μπαταρία μάπα οθόνη μάπα χειριστήρια μάπα chip ,δεν χρειάζεται να είσαι επιστήμονας και όλη μέρα στα φόρουμ για να καταλάβεις

καλα και εσυ μαπα μπορει να εισαι γιατι ο λογος σου και μονο μαπα ειναι. Και που εισαι και η ζωη μια μαπα ειναι. Ευκολο... ολα μαπα ειναι. Σε επεισα; 

Πεισε με εσυ και βρες μου καλυτερο switch αυτη τη στιγμη στον πλανητη αλλιως η συζητηση μαζι σου μαπα ειναι.

Επεξ/σία από greed
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, greed είπε

Oσα δεν φτανει η αλεπου.

Βγηκε ο βλαχοελληναρας απο το μαντρι με τη μυρωδια απο τα γιδια να πει τον ιαπωνα κιτρινιαρη.. 
Οσο για τα αλλα που λες μαλλον ζεις στη κοσμαρα σου και δεν εχεις ιδεα που ποναει και που οχι το switch.

Αλλα πολυ θα ηθελα να μου φτιαξεις ενα switch με μαγκικα joycon, ισχυροτερο επεξεργαστη,  oled οθονη γιατι μου λες μαπα την ips, περισσοτερο ssd 128gb αυτονομια τουλαχιστον 6 ωρες σε heavy duty και να μη φτανει το 1 κιλο και βαση αλουμινιου με μπλιμπλικια και μη υπερτιμημενο και να κανει το 2017 340€ με 24% φπα κερδος πωλητη κερδος δικο σου. 
Εδω ειμαι εδω εισαι. Φτιαξτο σημερα αν θες και οχι το 17 και εγω θα το πουλησω το switch.

Αλλα μαλλον σε βλεπω να πηγαινεις πισω στο μαντρι σου.

Βρε αρρωστακι κινεζικο θέλει πολύ μυαλό να αφαιρέσεις την βάση και τα χαζό joy cons και να βάλεις oled και μεγαλύτερη μπαταρία ,πόσο πρόβατο μπορεί να είσαι...

Και το ps4-xbox ,έχουν άσχημα τα είπαμε αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NEKROMA είπε

Βρε αρρωστακι κινεζικο θέλει πολύ μυαλό να αφαιρέσεις την βάση και τα χαζό joy cons και να βάλεις oled και μεγαλύτερη μπαταρία ,πόσο πρόβατο μπορεί να είσαι...

Και το ps4-xbox ,έχουν άσχημα τα είπαμε αυτά 

 

Το Nintendo Imagination πόσο κοστολογείται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NEKROMA είπε

Βρε αρρωστακι κινεζικο θέλει πολύ μυαλό να αφαιρέσεις την βάση και τα χαζό joy cons και να βάλεις oled και μεγαλύτερη μπαταρία ,πόσο πρόβατο μπορεί να είσαι...

Και το ps4-xbox ,έχουν άσχημα τα είπαμε αυτά 

Βασικα αφου αφαιρεις τα joycon γιατι να βαλεις oled? κινητο θα φτιαξεις; 
Για πες μου κινητο των 350€ με oled 6 ιντσων σε δυναμη switch. 
Δεν σου βαζω το κοστος joycon charger dock. 

Αμα το βρεις απαντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greed είπε

Βασικα αφου αφαιρεις τα joycon γιατι να βαλεις oled? κινητο θα φτιαξεις; 
Για πες μου κινητο των 350€ με oled 6 ιντσων σε δυναμη switch. 
Δεν σου βαζω το κοστος joycon charger dock. 

Αμα το βρεις απαντα. 

Δεν ασχολούμαι άλλο φίλε , πάρε τρία - τέσσερα switch να βοηθήσεις την nitendo

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, greed είπε

Βασικα αφου αφαιρεις τα joycon γιατι να βαλεις oled? κινητο θα φτιαξεις; 
Για πες μου κινητο των 350€ με oled 6 ιντσων σε δυναμη switch. 
Δεν σου βαζω το κοστος joycon charger dock. 

Αμα το βρεις απαντα. 

 

Είναι άσχετοι. Εντελώς. Και για εμένα κακώς ασχολείσαι. Ο μόνος ανταγωνισμός για το switch δεν είναι τα "gaming" smartphones της κακιάς ώρας με τα κιτς rgb χρώματα και wonna be joycons, για να παίξεις flappy-happy τι σκατά bird που πηδάει, κάτι που είδαμε με το Nvidia Shield ήδη, αλλά τα φορητά steam machines τύπου GPD WIN τα οποία δεν είδα να αναφέρει κανείς και λογικό μιας και αυτά προσπάθησαν να κάνουν capture με τις τραγικές επιδόσεις τους την indy αγορά και απέτυχαν οικτρά.

 

Στο μεταξύ άλλο το αγοραστικό κοινό των μεν - άλλο του Switch. Το μεν δεν πληρώνει τίποτα, το άλλο κόλλησε (GPD WIN) στο Direct X με τραγικές επιδόσεις, το τελευταίο βαράει "ελευθέρας" με NVN και API στο μέταλλο. Κερασάκι? Η δημιουργικότητα της Nintendo. 

 

Μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω @@ιες. 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Είναι άσχετοι. Εντελώς. Και για εμένα κακώς ασχολείσαι. Ο μόνος ανταγωνισμός για το switch δεν είναι τα "gaming" smartphones της κακιάς ώρα κάτι που είδαμε με το Nvidia Shield ήδη αλλά τα φορητά steam machines τύπου GPD WIN τα οποία δεν είδα να αναφέρει κανείς και λογικό μιας και αυτά προσπάθησαν να κάνουν capture με τις τραγικές επιδόσεις τους την indy αγορά και απέτυχαν οικτρά.

Στο μεταξύ άλλο το αγοραστικό κοινό των μεν - άλλο του Switch. Το μεν δεν πληρώνει τίποτα, το άλλο κόλλησε (GPD WIN) στο Direct X με τραγικές επιδόσεις, το τελευταίο βαράει "ελευθέρας" με NVN και API στο μέταλλο. Κερασάκι? Η δημιουργικότητα της Nintendo. 

Μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω @@ιες. 

Απλα καποιοι μπαινουν για να βγαλουν το αχτι τους ή να τρολαρουν.
Απαντηση δεν εδωσε παντως καμια οσο ευκολο και να του το εκανα πχ με το κινητο. 

Επεξ/σία από greed
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Δεν ασχολούμαι άλλο φίλε , πάρε τρία - τέσσερα switch να βοηθήσεις την nitendo

 

Εσύ ρε πτώμα(nekroma) τι ταΐζεις τα παιδιά σου? Βυζιά και αίματα? Αντί να δεις να ταινία παίζεις κάποιο exclusive γνωστής εταιρείας? Γενικώς πως λειτουργείς στην gaming ζωή σου για να κάνεις κριτική στην ζωή και προτιμήσεις άλλων? 

 

Για να καταλάβω δηλαδή πως και τι γράφεις.

 

Εγώ προσωπικά θα πάρω και 2ο Switch για να παίζω tabletop mode shared screen στο Mario Party. Όπως κάποτε τα επιτραπέζια παιχνίδια αλλά με οθόνη. Εσύ τι? Dual Screen Hotseat σήκω-κάτσε στην οθόνη?

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Δεν ασχολούμαι άλλο φίλε , πάρε τρία - τέσσερα switch να βοηθήσεις την nitendo

Τωρα μαζευω λεφτα για ps4. Λεω να στηριξω sony γιατι μαλλον.. ουτε χρηματα για E3 δεν εχει να παει αποτι βλεπω.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Είναι άσχετοι. Εντελώς. Και για εμένα κακώς ασχολείσαι. Ο μόνος ανταγωνισμός για το switch δεν είναι τα "gaming" smartphones της κακιάς ώρα κάτι που είδαμε με το Nvidia Shield ήδη αλλά τα φορητά steam machines τύπου GPD WIN τα οποία δεν είδα να αναφέρει κανείς και λογικό μιας και αυτά προσπάθησαν να κάνουν capture με τις τραγικές επιδόσεις τους την indy αγορά και απέτυχαν οικτρά.

Στο μεταξύ άλλο το αγοραστικό κοινό των μεν - άλλο του Switch. Το μεν δεν πληρώνει τίποτα, το άλλο κόλλησε (GPD WIN) στο Direct X με τραγικές επιδόσεις, το άλλο βαράει "ελευθέρας" με NVN και API στο μέταλλο. Κερασάκι? Η δημιουργικότητα της Nintendo. 

Μου έχουν βγει τα μάτια να διαβάζω @@ιες. 

δεν ειναι ακριβως ετσι. η ιδια η NIN ειχε δηλωσει οτι για εκεινην απειλη ηταν το mobile gaming. γιαυτο και βγαλανε το αποτυχημενο Wii-U με την γαλοτσα-χειριστηριο, γιατι θελανε ο παιχτης να μπορει να παιζει σε οποιοδηποτε σημειο του σπιτιου, περαν απο το δωματιο οπου ειχε την κονσολα του. οποτε δεν θα υπηρχε λογος να στραφει στο mobile του. δεν επιασε αυτο, οποτε κανανε την ιδια την κονσολα φορητη.

το προβλημα για την ΝΙΝ αυτη τη στιγμη, οπως το βλεπω εγω, ειναι οτι θα εχει δυο φορητες (DS/Switch) που θα ανταγωνιζονται η μια την αλλη. διοτι κακα τα ψεματα, το Switch σαν φορητη κονσολα την αντιμετωπιζει το κοινο και οχι σαν μια home console με δυνατοτητες παραπλησιες με αυτες του ανταγωνισμου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Παίδες το switch κακά τα ψέματα έχει πολλά θέματα

Όπως?

 

Εντάξει το θέμα του νήματος το είχα αναφέρει στο νήμα του Switch εδώ όταν έσκασε. Για κλάματα η δικαιολογία του Reggie - χαίρω πολύ. Όλοι ξέρουμε ότι το Switch δεν σηκώνει RDR2 και άλλα τέτοια πολύπλοκα scripted open world. Το ζήτημα είναι ότι το το να καταλαβαίνεις το τι δεν μπορεί να κάνει το switch απέχει πολύ από το να θάβεις το switch ή να αποκαλείς τα games του "σαβουροπαίχνιδα" (το 98% της σημερινής AAA βιομηχανίας). (Δεν μιλάω για εσένα).

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...