Προς το περιεχόμενο

O Reggie Fils-Aimé εξηγεί γιατί το RDR2 δεν θα κυκλοφορήσει στο Switch


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ειναι ακριβως ετσι. η ιδια η NIN ειχε δηλωσει οτι για εκεινην απειλη ηταν το mobile gaming. γιαυτο και βγαλανε το αποτυχημενο Wii-U με την γαλοτσα-χειριστηριο, γιατι θελανε ο παιχτης να μπορει να παιζει σε οποιοδηποτε σημειο του σπιτιου, περαν απο το δωματιο οπου ειχε την κονσολα του. οποτε δεν θα υπηρχε λογος να στραφει στο mobile του. δεν επιασε αυτο, οποτε κανανε την ιδια την κονσολα φορητη.

το προβλημα για την ΝΙΝ αυτη τη στιγμη, οπως το βλεπω εγω, ειναι οτι θα εχει δυο φορητες (DS/Switch) που θα ανταγωνιζονται η μια την αλλη. διοτι κακα τα ψεματα, το Switch σαν φορητη κονσολα την αντιμετωπιζει το κοινο και οχι σαν μια home console με δυνατοτητες παραπλησιες με αυτες του ανταγωνισμου.
 

Παρόμοια δήλωση είχε κάνει και ο της Sony. Ότι τα PC είναι η απειλή για εμάς και όχι το Xbox.

 

Πίσω από τις λέξεις τα πράγματα είναι απλά: και οι μεν και οι δε ψαρεύουν από το mobile/pc πεδίο. Να το ανταγωνιστούν δεν μπορούν. Είναι άλλο κοινό απλά. Ότι "αρπάξουμε".

2 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Αρρώστια

IMG_20181213_225853.jpg

Κατάλαβα.... butthurt ε? Τώρα εξηγούνται όλα.

Μπορείς να τα θάψεις στην χωματερή άνω Λιοσίων... έχει πολύ χώρο και χώμα. Ακόμα δεν σου ήρθε ειδοποίηση ότι κλείνει το online του?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Παρόμοια δήλωση είχε κάνει και ο της Sony. Ότι τα PC είναι η απειλή για εμάς και όχι το Xbox.

Πίσω από τις λέξεις τα πράγματα είναι απλά: και οι μεν και οι δε ψαρεύουν από το mobile/pc πεδίο. Να το ανταγωνιστούν δεν μπορούν. Είναι άλλο κοινό απλά. Ότι "αρπάξουμε".

Κατάλαβα.... butthurt ε? Τώρα εξηγούνται όλα.

Μπορείς να τα θάψεις στην χωματερή άνω Λιοσίων... έχει πολύ χώρο και χώμα. Ακόμα δεν σου ήρθε ειδοποίηση ότι κλείνει το online του?

Για αυτό τα έχω σε κουτιά φίλε ,και μπαταρία 2 μέρες κ βάλε μετά από τόσα χρόνια 

Ποτέ πότε ψηφιακά, και όχι το συμπαθώ το switch αλλά όταν βγει η έκδοση 2 ίσως το πάρω αναλόγως τις βελτιώσεις που θα του κάνουν άμα του κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Παρόμοια δήλωση είχε κάνει και ο της Sony. Ότι τα PC είναι η απειλή για εμάς και όχι το Xbox.

Πίσω από τις λέξεις τα πράγματα είναι απλά: και οι μεν και οι δε ψαρεύουν από το mobile/pc πεδίο. Να το ανταγωνιστούν δεν μπορούν. Είναι άλλο κοινό απλά. Ότι "αρπάξουμε".

δεν κοιτανε να το ανταγωνιστουν, αλλα να προφυλαχθουν απο αυτο. η ΝΙΝ προς το παρον δειχνει να εκανε την καλυτερη κινηση με το Switch. να δουμε πως θα εξελιχθει το πραμα στην πορεια ομως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@NEKROMA Χαχα. Είσαι τόσο σίγουρος ότι τα Games όμως θα παίζουν για καιρό? Γιατί κυκλοφορούν φήμες (facts) ότι η nand των παιχνιδιών του vita είναι ΓΤΠ....

Αντίθετα με τα cards της Nintendo.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 minutes ago, greed said:

Για πες μου κινητο των 350€ με oled 6 ιντσων σε δυναμη switch. 

Τι δύναμη switch ρε φίλε μας δουλεύεις; Το iPhone 6 πιο δυνατό είναι από αυτή τη μούφα. 

Το Wolfenstein 2 πάντως ακόμα δεν το βρίσκω στο App Store. 😕

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως άμα ήμουν Nintendo και ήθελα χρήμα και θα ακολουθούσα την μόδα του mobile, θα έβγαζα  το ίδιο το switch αλλά με dock για iPhones. Συνεργασία με Apple και γεια σας. Θα έβαζα και περιορισμό από iPhone τάδε (με τις ευλογίες της apple) και πάνω, να παίζει αλλιώς μόνο καιρός, νέα κτλπ έτσι θα είχες και αναβάθμιση hardware κάθε 9μηνο και γραφικά που έχουν τα καλύτερα τα iPhones.

Που υπογράφω για ποιοτικός και μοντέρνος CEO της Nintendo???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

@NEKROMA Χαχα. Είσαι τόσο σίγουρος ότι τα Games όμως θα παίζουν για καιρό? Γιατί κυκλοφορούν φήμες (facts) ότι η nand των παιχνιδιών του vita είναι ΓΤΠ....

Αντίθετα με τα cards της Nintendo.

Δεν έχουν κάποιο πρόβλημα μερικά παιχνιδια είναι κ του 12 , το vita έχει και αυτο αρνητικά πολλά, είχα game boy  και  nitendo advance , σαν φορητό το switch έπρεπε να έχει oled κ μεγαλύτερη μπαταρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, aris1986 said:

Εγώ πάντως άμα ήμουν Nintendo και ήθελα χρήμα και θα ακολουθούσα την μόδα του mobile, θα έβγαζα  το ίδιο το switch αλλά με dock για iPhones. Συνεργασία με Apple και γεια σας. Θα έβαζα και περιορισμό από iPhone τάδε (με τις ευλογίες της apple) και πάνω, να παίζει αλλιώς μόνο καιρός, νέα κτλπ έτσι θα είχες και αναβάθμιση hardware κάθε 9μηνο και γραφικά που έχουν τα καλύτερα τα iPhones.

Που υπογράφω για ποιοτικός και μοντέρνος CEO της Nintendo???

Ευτυχώς που δεν είσαι Nintendo τότε, φίου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Εγώ πάντως άμα ήμουν Nintendo και ήθελα χρήμα και θα ακολουθούσα την μόδα του mobile, θα έβγαζα  το ίδιο το switch αλλά με dock για iPhones. Συνεργασία με Apple και γεια σας. Θα έβαζα και περιορισμό από iPhone τάδε (με τις ευλογίες της apple) και πάνω, να παίζει αλλιώς μόνο καιρός, νέα κτλπ έτσι θα είχες και αναβάθμιση hardware κάθε 9μηνο και γραφικά που έχουν τα καλύτερα τα iPhones.

Που υπογράφω για ποιοτικός και μοντέρνος CEO της Nintendo???

Το ανεμιστηράκι θα ήταν και αυτό made by Apple για πολλά (apple) CFM να μην κάνει throttling?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ευτυχώς που δεν είσαι Nintendo τότε, φίου. 

Πάντως πρωτοπορεία. Και apple κινητό τα παιδιά και κονσόλα Nintendo φορητή ή στο σπίτι + notifications από iOS και να παίζουν ζελντα και Μάριο εκεί.

Αφού με το Μάριο Run για εκεί φλέρταρε η Nintendo.

Κακώς το είπα για δω δημόσια θα μου κλέψουν την ιδέα.😏

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Masamune είπε

Αν ένας ιάπωνας θέλει να παίξει Assassin's Creed Odyssey στο Switch του, μπορεί να το παίξει. Μόνο αυτό είπαμε, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Το είπες και καλά σαν απάντηση σε αυτό που έλεγε κάποιος ότι δεν αντέχει τέτοια παιχνίδια. Προφανώς δεν ισχύει η απάντησή σου στο πλαίσιο αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Retromaniac said:

Το είπες και καλά σαν απάντηση σε αυτό που έλεγε κάποιος ότι δεν αντέχει τέτοια παιχνίδια. Προφανώς δεν ισχύει η απάντησή σου στο πλαίσιο αυτό. 

Το είπα σαν απάντηση σε κάποιον που έλεγε ότι στο Switch δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει το συγκεκριμένο παιχνίδι. Προφανώς και ισχύει η απάντηση μου γιατί ο εν λόγω τίτλος είναι ήδη διαθέσιμος στην συγκεκριμένη αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, KilliK είπε

δεν ειναι ακριβως ετσι. η ιδια η NIN ειχε δηλωσει οτι για εκεινην απειλη ηταν το mobile gaming. γιαυτο και βγαλανε το αποτυχημενο Wii-U με την γαλοτσα-χειριστηριο, γιατι θελανε ο παιχτης να μπορει να παιζει σε οποιοδηποτε σημειο του σπιτιου, περαν απο το δωματιο οπου ειχε την κονσολα του. οποτε δεν θα υπηρχε λογος να στραφει στο mobile του. δεν επιασε αυτο, οποτε κανανε την ιδια την κονσολα φορητη.

το προβλημα για την ΝΙΝ αυτη τη στιγμη, οπως το βλεπω εγω, ειναι οτι θα εχει δυο φορητες (DS/Switch) που θα ανταγωνιζονται η μια την αλλη. διοτι κακα τα ψεματα, το Switch σαν φορητη κονσολα την αντιμετωπιζει το κοινο και οχι σαν μια home console με δυνατοτητες παραπλησιες με αυτες του ανταγωνισμου.
 

Εγώ πάντως (και πιστεύω πολλοί άλλοι) την πήρα για home console, χωρίς να με ενδιαφέρει αν έχει δυνατότητες παραπλήσιες του ανταγωνισμού. Η φορητότητα ήρθε σαν μπόνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, NEKROMA είπε

Αρρώστια

IMG_20181213_225853.jpg

Πλάκα πλάκα αυτή η καραμέλα για το PS Vita πρέπει να σταματήσει το οποίο θεωρώ πως είναι η καλύτερη κονσόλα των τελευταίων ετών. Ναι δεν έχει AAA τίτλους αλλά εχει διασκεδαστικους το οποίο είναι το Α και το Ω για να θεωρήσω μια κονσόλα καλή. Το αν είναι αρκετό για να θεωρηθεί επιτυχημένη είναι άλλο θέμα. Και το Sega Dreamcast ήταν η τελευταία κονσόλα που κατάφερε τεχνολογικά να ξεπεράσει τα gaming pc της εποχής και είχε το μεγαλύτερο ποσοστό επαναστατικών τίτλων, αλλά δεν τα κατάφερε για μεγάλο διάστημα.

 

Τέλος να προσθέσω πως όλοι παραπονιούνται για παιχνίδια αλλά εγώ προσωπικά έχω στο PS Vita περισσότερους τίτλους από όσους μπορεί να έχει κάποιος σε PS4 / Xbox One και Switch μαζί. Ξέρουμε πολύ καλά πως το να αναφέρουμε σα πρόβλημα το πόσα παιχνίδια έχει είναι εντελώς υποκριτικό αφού και οι 'καλές' κονσόλες που έχουν τόσα παιχνίδια (τα οποία οι περισσότεροι δε γνωρίζουν πως δεν είναι ούτε 20% περισσότερα από το αποτυχημένο PS Vita) δεν αρκεί και όλοι θα αγοράσουν τις κλασσικές 20 mainstreamιες.

Spoiler

Και δεν μπορώ να τους βγάλω κ όλους φωτογραφία γιατί εχω σπρώξει στο πατάρι τους πιο παλιούς.

 

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...