Προς το περιεχόμενο

Επιλογή PCIe κάρτα ασύρματου δικτύου


Sasuskey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας! Έφτιαξα ένα desktop, κι αμέσως πήρα το USB στικάκι δικτύου TP-LINK TL-WN821N v6. Μετά από μερικούς μήνες χρήσης, η σύνδεσή μου έχει υπάρξει τόσο ασταθής που αποφάσισα ότι κάτι πρέπει να γίνει! Δυστυχώς δυνατότητα για σύνδεση μέσω καλωδίου δεν υπάρχει.

Βρήκα ότι μάλλον θα έχω καλύτερη και πιο σταθερή σύνδεση αν χρησιμοποιήσω κάποια PCIe κάρτα ασύρματου δικτύου. Καταρχάς, έχετε να προτείνετε άλλη πιο αξιόπιστη μέθοδο;

Αν όχι, έχω καταλήξει σε αυτήν: Asus PCE-AC56. Έχετε καμιά άλλη πρόταση;

Thks!

Επεξ/σία από Sasuskey
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/12/2018 at 20:26, Sasuskey said:

Γεια σας! Έφτιαξα ένα desktop, κι αμέσως πήρα το USB στικάκι δικτύου TP-LINK TL-WN821N v6. Μετά από μερικούς μήνες χρήσης, η σύνδεσή μου έχει υπάρξει τόσο ασταθής που αποφάσισα ότι κάτι πρέπει να γίνει! Δυστυχώς δυνατότητα για σύνδεση μέσω καλωδίου δεν υπάρχει.

Βρήκα ότι μάλλον θα έχω καλύτερη και πιο σταθερή σύνδεση αν χρησιμοποιήσω κάποια PCIe κάρτα ασύρματου δικτύου. Καταρχάς, έχετε να προτείνετε άλλη πιο αξιόπιστη μέθοδο;

Αν όχι, έχω καταλήξει σε αυτήν: Asus PCE-AC56. Έχετε καμιά άλλη πρόταση;

Thks!

α.μπορεις να παιξεις με powerline.

β.το ασταθης μπορει να ειναι για πολλους λογους.χαμηλο σήμα,λαθος καναλι. μια pci express καρτα εχει το κακο οτι ειναι στο πισω μερος ενος pc οποτε πολλες φορες δεν εχεις το καλυτερο σημα.επισης καλη φαση Dual band καρτα αλλα αν δεν εχεις dual band router δεν μπορεις να εκμεταλευτεις τα 5ghz 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ναι αυτό με το powerline το σκέφτηκα, αλλά το ρεύμα είναι σε 3 διαφορετικές φάσεις (?) στο σπίτι μου, οπότε δε λειτουργεί. 

Τελικά παρήγγειλα το pci express, όταν μου έρθει θα ενημερώσω αν είδα βελτίωση. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Sasuskey said:

Ναι αυτό με το powerline το σκέφτηκα, αλλά το ρεύμα είναι σε 3 διαφορετικές φάσεις (?) στο σπίτι μου, οπότε δε λειτουργεί. 

Τελικά παρήγγειλα το pci express, όταν μου έρθει θα ενημερώσω αν είδα βελτίωση. Ευχαριστώ πάντως.

τα powerline παιζουν σε τριφασικο απλα με χαμηλοτερη ταχυτητα.

βεβαια αν μπορουν να μπουν στην ιδια φαση το προτειμουμε.

 

Q: Can TP-LINK powerline adapters work in different phases of three-phase circuit?

A: Yes, but its rate will be affected when crossing the phases. For three-phase four-line circuit, we suggest you use the topology below to get good performance.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...