Προς το περιεχόμενο

Spotify Family


leprosy23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας.

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά που  η ανάρτησή μου δεν έχει να κάνει με το family αλλά δεν βρήκα απάντηση σε άλλα topic. Η απορία μου (ίσως χαζή) είναι η εξής:

Βγαίνει μία νέα κυκλοφορία (αυτό που λέμε CD) κάποιου καλλιτέχνη και λέει ότι διατίθεται μόνο μέσω Spotify.

Αν υποθέσουμε ότι θέλεις να τον στηρίξεις και να το αγοράσεις, μπορείς να το κάνεις  μεμονωμένα αγοράζοντας μόνο τα δικά του τραγούδια μέσω Spotify Free ή ουσιαστικά πρέπει να γίνεις συνδρομητής στο Premium;

Επιπλέον υπάρχει διαφορά στην ποιότητα ήχου μεταξύ Free και Premium;

Ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από PL8596
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2021 στις 1:19 ΠΜ, PL8596 είπε

Γεια σας.

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά που  η ανάρτησή μου δεν έχει να κάνει με το family αλλά δεν βρήκα απάντηση σε άλλα topic. Η απορία μου (ίσως χαζή) είναι η εξής:

Βγαίνει μία νέα κυκλοφορία (αυτό που λέμε CD) κάποιου καλλιτέχνη και λέει ότι διατίθεται μόνο μέσω Spotify.

Αν υποθέσουμε ότι θέλεις να τον στηρίξεις και να το αγοράσεις, μπορείς να το κάνεις  μεμονωμένα αγοράζοντας μόνο τα δικά του τραγούδια μέσω Spotify Free ή ουσιαστικά πρέπει να γίνεις συνδρομητής στο Premium;

Επιπλέον υπάρχει διαφορά στην ποιότητα ήχου μεταξύ Free και Premium;

Ευχαριστώ πολύ.

Το Spotify εχει μονο streaming, δε μπορεις να αγοράσεις CD μονο να το streamαρεις και ναι υπαρχει διαφορα στη ποιοτητα ηχου. Το Premium εχει δυνατότητα ακρόασης στα 320kbps ενώ το Free αν δε κάνω λαθος μεχρι και τα 160kbps.

Ηθελα να ρωτήσω, οταν πας να κανεις Spotify family plan το σποτιφαι τσεκαρει τη τοποθεσία σου για να ταυτοποιησεις οτι ειστε μελη οικογένειας που ζουν στην ίδια στέγη. Είχε κανεις θέμα με αλλα ατομα που δε μενουν κοντα και μοιραζονται λογαριασμό; Ρωταω γιατι τωρα ετοιμαζω με καποιους φιλους να κανουμε ενα τέτοιο family plan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KimonasVl είπε

Το Spotify εχει μονο streaming, δε μπορεις να αγοράσεις CD μονο να το streamαρεις και ναι υπαρχει διαφορα στη ποιοτητα ηχου. Το Premium εχει δυνατότητα ακρόασης στα 320kbps ενώ το Free αν δε κάνω λαθος μεχρι και τα 160kbps.

Ηθελα να ρωτήσω, οταν πας να κανεις Spotify family plan το σποτιφαι τσεκαρει τη τοποθεσία σου για να ταυτοποιησεις οτι ειστε μελη οικογένειας που ζουν στην ίδια στέγη. Είχε κανεις θέμα με αλλα ατομα που δε μενουν κοντα και μοιραζονται λογαριασμό; Ρωταω γιατι τωρα ετοιμαζω με καποιους φιλους να κανουμε ενα τέτοιο family plan.

Δεν τσεκαρει απαγορευεται με βαση τα προσωπικα δεδομενα. Οταν κανεις λογαριασμο family δηλωνετε ολοι την ιδια διευθυνση και τελειωνει το θεμα εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

σε family , μπορεί κάποιο άλλο μέλος να μπεί στον δικό σου λογαριασμό ή είναι τελείως ανεξάρτητα ;; Ενδιαφέρομαι και εγώ..

Το κάθε μέλος έχει τον δικό του λογαριασμό, πχ μπορω να προσκαλέσω τον ηδη υπάρχων λογαριασμό σου, ΑΛΛΑ ο διαχειριστής, δηλαδη αυτος που πληρώνει, έχει πρόσβαση σε όλους τους λογαριασμούς της "οικογένειας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KimonasVl είπε

Το κάθε μέλος έχει τον δικό του λογαριασμό, πχ μπορω να προσκαλέσω τον ηδη υπάρχων λογαριασμό σου, ΑΛΛΑ ο διαχειριστής, δηλαδη αυτος που πληρώνει, έχει πρόσβαση σε όλους τους λογαριασμούς της "οικογένειας".

Όταν λες έχει πρόσβαση, μπορεί να μπει με το δικό μου password ,να ελέγξει τις λίστες τα τραγούδια, τις ρυθμίσεις λογαριασμού κλπ ή απλά μπορεί να δεί τι ακούω ;  Δεν θέλω να μπορεί να μπει και να μου σβήσει καμιά λίστα ή να αλλάξει τις ρυθμίσεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Όταν λες έχει πρόσβαση, μπορεί να μπει με το δικό μου password ,να ελέγξει τις λίστες τα τραγούδια, τις ρυθμίσεις λογαριασμού κλπ ή απλά μπορεί να δεί τι ακούω ;  Δεν θέλω να μπορεί να μπει και να μου σβήσει καμιά λίστα ή να αλλάξει τις ρυθμίσεις..

 

Μπορεί να δει τις λιστες σου και να μπει κανονικα μεσα στον λογαριασμο σου.. πρεπει να εχει το password σου για να σε προσκαλεσει νομιζω. Για αυτο ειναι καπως εμπιστευτικό και συνηθως γινεται μεταξυ φιλων και γνωστων.. Αν και δε βλεπω γιατι καποιος διαχειριστης θα εσβηνε τις λιστες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν είναι ζωντανό το thread ακόμα αλλά θα πω και γω την ιστορία μου.

Είχα και γω premium αλλά μια μέρα είδα τη λίστα με το payment history και πόσα λεφτά έχω δώσει συνολικά και αποφάσισα να το κόψω και να δοκιμάσω άλλο service,

Βρήκα προσφορά σε deezer με καλύτερο ήχο σε λιγότερα λεφτά μέσω της sonos (κάπου 62 το χρόνο για το HiFi με FLAC) αλλά μετά το trial (και αφού είχα περάσει την κάρτα μου να με χρεώσουνε κανονικά) αποφασίσανε να το κόψουνε και να με γυρίσουνε σε free και unavailable σε αυτή την προσφορά χωρίς να μου πούνε κάτι... 

Για κάποιο λόγο ενώ netflix έχω μπει σχετικά εύκολα σε 4άδα, spotify δε βρίσκω πολύ κόσμο να το χρησιμοποιεί, οπότε αν κάποιος συμφορουμίτης ψηθεί, θα με σώσει και θα πάρει και μία καλή κριτική από τη σχετική αγγελία που έχω ανοίξει.

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...