Προς το περιεχόμενο

H Walmart εξασφαλίζει πατέντα για σύστημα που θα “κρυφακούει” πελάτες και υπαλλήλους


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Δεν ξέρω τι εχεις ακούσει . Εγω δεν εχω ακούσει κάτι για τα κρέατα στα goodys . Και επειδή έτυχε κάποια στιγμή να μπω στις κεντρικές αποθήκες τους που φυλάνε τα τρόφιμα εχω άλλη άποψη .

Εσυ που εχεις ακούσει όλα αυτά τα χρόνια για τα goodys ; 

Εχουν ακουστει πολλα,απο τι βαζουνε μεσα για να μεινει ιδια η εμφανιση ενος burger και να μη μυριζει χαλασμενο για πολυ καιρο.Επισης οτι εχουν βρει δοντια ποντικου παλιοτερα πανω σε μπιφτεκι κ.α

Αν πραγματικα κανω λαθος,εσυ φυσικα ξερεις απο κοντα τις αποθηκες τους και γνωριζεις τι ισχυει και τι οχι.

Μακαρι να εχουν φτιαξει γιατι τρωει πολυς κοσμος και ειναι κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, risingsun είπε

Εχουν ακουστει πολλα,απο τι βαζουνε μεσα για να μεινει ιδια η εμφανιση ενος burger και να μη μυριζει χαλασμενο για πολυ καιρο.Επισης οτι εχουν βρει δοντια ποντικου παλιοτερα πανω σε μπιφτεκι κ.α

Αν πραγματικα κανω λαθος,εσυ φυσικα ξερεις απο κοντα τις αποθηκες τους και γνωριζεις τι ισχυει και τι οχι.

Μακαρι να εχουν φτιαξει γιατι τρωει πολυς κοσμος και ειναι κριμα.

 

Αυτό που λες μου θυμίζει ιστορία ενος φιλου μου που παλιοτερα δουλευε σε εργοστασιο με χωριατικά λουκανικά σε επαρχιακή πόλη. Όλος ο χώρος ήταν γεματος μύγες και μερικες καταληγαν στο τελικό προϊόν. Επισης, όσο πιο πικαντικο το λουκανικό τόσο πιο σαπιο ήταν και το κρεας. Τα μπαχαρια, κρεμμύδια κλπ εμπαιναν για να καλύψουν την μυρωδια. Ωραια πραγματα.

17 ώρες πριν, panoskatos είπε

Είναι κρέατα που μπορεί να έχουν μείνει στους -22 βαθμούς για 6 μήνες , δεν σημαίνει οτι θα πάθεις κάτι αμα τα φας, δεν θα αρρωστήσεις, δεν θα πεθάνεις , απλά θα γεμίσεις την μπάκα σου και θα χορτάσεις με κάτι που έχει χάσει την φρεσκάδα του , την όποια ιδιαίτερη γέυση του και κάποια πολύτιμα συστατικά για τον οργανισμό σου.

Εδώ δεν παθαμε τίποτα με τα κρεατα στο στρατό. Θα παθουμε με αυτά του 6μηνου; Να βλέπεις το σφαχτό κρεμασμένο στον καταψυκτη με σφραγίδα 1970 και να το λες και φρέσκο.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

Αυτό που λες μου θυμίζει ιστορία ενος φιλου μου που παλιοτερα δουλευε σε εργοστασιο με χωριατικά λουκανικά σε επαρχιακή πόλη. Όλος ο χώρος ήταν γεματος μύγες και μερικες καταληγαν στο τελικό προϊόν. Επισης, όσο πιο πικαντικο το λουκανικό τόσο πιο σαπιο ήταν και το κρεας. Τα μπαχαρια, κρεμμύδια κλπ εμπαιναν για να καλύψουν την μυρωδια. Ωραια πραγματα.

Και ο γυρος τι ειναι.Τα ιδια πραγματα ακριβως.Οσο πιο πολλα μπαχαρικα τοσο πιο σαπιλα οπως λες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, risingsun είπε

Δεν μιλαω μονο για το κρεας αλλα και για τις πατατες,ψωμι κ.α

Σιγουρα για το επαγγελμα σου γνωριζεις,δε διαφωνω καθολου αλλα οταν μιλαω για 'πλαστικο',εννοω και την πραγματικη ποσοτητα πλαστικου που βαζουν στο κιμα,ο θεος να τον κανει κιμα.Εχουν ακουστει διαφορα γι'αυτο λεω.

Δηλαδη οτι εχουν ακουστει αυτα τα χρονια,ειναι ψεμματα?

Τα goodys,mc donald's,kfc π.χ εχουν μεγαλη αποσταση απο το 'βρωμικο' που λεμε δηλ. πιτογυρο,σαντουιτς κλπ

Σιγουρα και αυτα ειναι σαπιλες αλλα τουλαχιστον δεν τρως πλαστικο.

πιστευεις πραγματικα οτι ριχνουν ΠΛΑΣΤΙΚΟ μεσα στον κιμα? και δεν εχει αντιδρασει κανεις απο τους εργαζομενους που φτιαχνει τον κιμα? αυτους που παραγγελνουν το πλαστικο? αυτους που το ξεφορτωναν? και εφοσον "εχει ακουστει" οπως λες δε μπηκε κανεις στον κοπο να κανει μια αναλυση και να τραβηξει μοα μηνυσαρα να βγαλει λεφτα? απο τοσους ανθρωπους που τρωνε κανεις δεν επαθε τιποτε ωστε να το βρουν στις εξετασεις? δε ξερω....αλλα μου ακουγεται τρελο.και αποτι φαινεται ουτε εσυ ξερεις...απλα εχεις ακουσει. σου εξηγησα γιατι μας φαινεται σα πλαστικο.και εμενα μου φαινεται.αλλα να ριχνουν πλαστικο....και να το πιστευουμε επειδη τοσα ακουγονται...δε το νομιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, fingolfingr είπε

 

Αυτό που λες μου θυμίζει ιστορία ενος φιλου μου που παλιοτερα δουλευε σε εργοστασιο με χωριατικά λουκανικά σε επαρχιακή πόλη. Όλος ο χώρος ήταν γεματος μύγες και μερικες καταληγαν στο τελικό προϊόν. Επισης, όσο πιο πικαντικο το λουκανικό τόσο πιο σαπιο ήταν και το κρεας. Τα μπαχαρια, κρεμμύδια κλπ εμπαιναν για να καλύψουν την μυρωδια. Ωραια πραγματα.

Εδώ δεν παθαμε τίποτα με τα κρεατα στο στρατό. Θα παθουμε με αυτά του 6μηνου; Να βλέπεις το σφαχτό κρεμασμένο στον καταψυκτη με σφραγίδα 1970 και να το λες και φρέσκο.

Πήγα και εγώ στρατό (2010) μπήκα σε καταψύκτη μέσα που μάλιστα ήταν καλοριφέρ το -5°C (καταψύκτης για κρέατα) σε σχέση με το -17°C που είχε έξω και είχα μολις μπει μέσα στα μαγειρεία από την πίσω πόρτα, έψαξα που λες τα κρέατα και τις σφραγίδες και ήταν όλα καινούργια της χρονιάς. Όλο τέτοια άκουγα αλλά δεν είδα.ποτε καμία φωτογραφία τόσα κινητά κυκλοφορούν με κάμερα έστω από 2006 και μετά.

Θα περίμενα πχ εγώ το 2010 να δω κρέας του 1990 έστω αλλά που....🤔 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, aris1986 είπε

Πήγα και εγώ στρατό (2010) μπήκα σε καταψύκτη μέσα που μάλιστα ήταν καλοριφέρ το -5°C (καταψύκτης για κρέατα) σε σχέση με το -17°C που είχε έξω και είχα μολις μπει μέσα στα μαγειρεία από την πίσω πόρτα, έψαξα που λες τα κρέατα και τις σφραγίδες και ήταν όλα καινούργια της χρονιάς. Όλο τέτοια άκουγα αλλά δεν είδα.ποτε καμία φωτογραφία τόσα κινητά κυκλοφορούν με κάμερα έστω από 2006 και μετά.

Θα περίμενα πχ εγώ το 2010 να δω κρέας του 1990 έστω αλλά που....🤔 

Το Godzilla, που τον κρυβανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mancris είπε

Το Godzilla, που τον κρυβανε;

δεν εχουν λογικη αυτα που λενε για σφραγιδες 1970...για πιο λογο να εχουν παλιο κρεας κατεψυγμενο για χρονια εφοσον καθε μερα ταιζουν τοσο κοσμο. εγω ημουν μαγειρας σε μοναδες και κεντρο και παντα ερχοταν φρεσκο κρεας απο τοπικο κρεοπωλειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, aris1986 είπε

Πήγα και εγώ στρατό (2010) μπήκα σε καταψύκτη μέσα που μάλιστα ήταν καλοριφέρ το -5°C (καταψύκτης για κρέατα) σε σχέση με το -17°C που είχε έξω και είχα μολις μπει μέσα στα μαγειρεία από την πίσω πόρτα, έψαξα που λες τα κρέατα και τις σφραγίδες και ήταν όλα καινούργια της χρονιάς. Όλο τέτοια άκουγα αλλά δεν είδα.ποτε καμία φωτογραφία τόσα κινητά κυκλοφορούν με κάμερα έστω από 2006 και μετά.

Θα περίμενα πχ εγώ το 2010 να δω κρέας του 1990 έστω αλλά που....🤔 

Αυτά φίλε μου είναι λόγια εντυπωσιασμού και συνομοσιολογίας από τύπους που θέλουν να τα βλέπουν όλα από την "ανάποδη", μόνο και μόνο για να δείξουν ότι είναι κάποιοι στις παρέες του καφενείου. Μόνο το κόστος συντήρησης (ηλεκτρικό ρεύμα, συντηρήσεις μηχανημάτων, κ.τ.λ.) να βάλεις για ένα χρόνο θα έλεγα, υπερβαίνουν το κόστος του κρέατος. Υπηρέτησα και εγώ ως δόκιμος αξιωματικός σε μονάδα του ΣΕΜ (Σώμα Εφοδιασμού και Μεταφορών) και ήταν όλα φρέσκα. Ακόμα και οι γαλέτες (διπυρίτες άρτοι) ήταν ναι μεν σκληροί (λόγω αφαιρούμενης υγρασίας, κάτι σαν παξιμάδι), αλλά τραγανοί και εύγευστοι. Οι κονσέρβες όλες κοντινής παραγωγής κ.τ.λ.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΝικήταςΤ είπε

Αυτά φίλε μου είναι λόγια εντυπωσιασμού και συνομοσιολογίας από τύπους που θέλουν να τα βλέπουν όλα από την "ανάποδη", μόνο και μόνο για να δείξουν ότι είναι κάποιοι στις παρέες του καφενείου. Μόνο το κόστος συντήρησης (ηλεκτρικό ρεύμα, συντηρήσεις μηχανημάτων, κ.τ.λ.) να βάλεις για ένα χρόνο θα έλεγα, υπερβαίνουν το κόστος του κρέατος. Υπηρέτησα και εγώ ως δόκιμος αξιωματικός σε μονάδα του ΣΕΜ (Σώμα Εφοδιασμού και Μεταφορών) και ήταν όλα φρέσκα. Ακόμα και οι γαλέτες (διπυρίτες άρτοι) ήταν ναι μεν σκληροί (λόγω αφαιρούμενης υγρασίας, κάτι σαν παξιμάδι), αλλά τραγανοί και εύγευστοι. Οι κονσέρβες όλες κοντινής παραγωγής κ.τ.λ.

Ράδιο αρβύλα είναι αλλά πρέπει να πάψει να αναπαράγεται. Ειδικά από αυτούς που πήραν i5 από το σπίτι τα λένε συνήθως, αυτό και τα τύμπανα στον Έβρο και καλα...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To ρεσουμε είναι ότι πληρώνουμε για να τρώμε σκ'τα πολύ χειρότερα από αυτά του στρατού -(που τελικά τον Godzilla, δε τον κρύβανε απλά δεν υπήρχε ) .Ότι σαπίλα πάει στο ''πικαντικο" .Ταριχευμένα όλα τα ''βιομηχανικα '' Αλλα λέμε μας παρακολουθεί η κάμερα των goody's (σπαστικό αλλά πιο πολύ με νοιαζει το πλαστικό παντού ) Walmart δε νομίζω να πιάσει εδώ  ποτέ ουτε Amaζοn self - service για ευνοήτους λόγους   (νομίζω έχουν  στα βόρεια προάστια με "οργανικά" ) αλλά θα ξεχνουσα να πληρώσω :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...