Προς το περιεχόμενο

Rocu Streaming Stick+ (Amazon.co.uk) 73€ (με μεταφορικα)


SeNNinhA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οποιον ψαχνει ενα αξιολογο vfm TV Box το Rocu Streaming Stick+ με 25% εκπτωση απο Amazon UK στα 73€ με τα μεταφορικα

Roku Streaming Stick+

 

Item Subtotal:  £49.17 
Postage & Packing:  £4.13 
Promotion Applied:  -£2.42 

 

Total before VAT:  £50.88 
VAT:  £12.21 

 

 

Order Total:  £63.09 
EUR 72,85*
Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολυ καλη προσφορα για ΑΑΑπροβληματιστα μηχανακια, πιστοποιημενα απο netflix (σημαντικοτατο χαρακτηριστικο, κανενα προβλημα με netflix στο μελλον).

Σε συγκριση με το express βλεπω σαν διαφορές,

- 4K Ultra HD up to 60fps , HDMI (4K video via HDCP 2.2 HDMI)

- HDR support

- Advanced wireless receiver for up to 4X the range, 802.11ac dual-band MIMO

- ( Remote with TV power and volume buttons )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Πολυ καλη προσφορα για ΑΑΑπροβληματιστα μηχανακια, πιστοποιημενα απο netflix (σημαντικοτατο χαρακτηριστικο, κανενα προβλημα με netflix στο μελλον).

Σε συγκριση με το express βλεπω σαν διαφορές,

- 4K Ultra HD up to 60fps , HDMI (4K video via HDCP 2.2 HDMI)

- HDR support

- Advanced wireless receiver for up to 4X the range, 802.11ac dual-band MIMO

- ( Remote with TV power and volume buttons )

 

Σωστα. 

Και σε σχεση με το ltra λειπει μονο η ethernet και η εξοδος ακουστικων απο το remote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ultra εχει διπλασια χρηματα ομως. 

Το κακο με το express ειναι οτι εχει IR θυρα για το remote και πρεπει να το βαλεις καπου που να το βλεπεις σχεδον καρφι. Το σκεφτηκα γιατι ειναι εξαιρετικα φθηνο αλλα δεν με βολευει κατι τετοιο.

Η εξτρα κεραια wifi λενε κανει καλη δουλεια.

Μειονεκτημα μονο των Rocu οτι δεν βαζεις KODI αλλα παιζει μονο ως screen mirroring.

Το προτιμησα απο το Mi Box S που σκεφτομουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος του εδώ και 1.5 μήνα περίπου, απόλυτα ικανοποιημένος. Πάρα πολύ καλό wifi με το κόλπο που έχουν κάνει στην κεραιά. Θέλει extra τροφοδοσία την οποία μπορείς να του την δώσεις από το USB της TV σου. Το θέμα είναι πως οι Roku συσκευές για να πάιξουν όλο το υλικό, να σου ξεκλειδώσει το app store όλες τις επιλογές κλπ κλπ, θέλει αρχικά να φτιάξεις Roku account μέσω VPN (με IP Αμερικής) και εφόσων το σετάρεις να πάιξεις στο router σου με Smart DNS (ή VPN). Εγώ το έχω κάνει έτσι και το δουλεύω απροβλημάτιστα. Τώρα να δώσει κάποιος 70φέυγα ευρώ μόνο για να βλέπει netflix δεν ξέρω κατα ποσο αξιζει αλλά τεσπα. Προσωπικά μου το ειχε φέρει φίλος απο Αμερική στα $50, έδωσα και άλλα $25 για 2 χρόνια υπηρεσία smart DNS και ειμαι κομπλέ

Όποιος το αγοράσει λοιπόν ας τοέχει υπόψη του.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vadergr είπε

Νομίζω το roku έχει και αυτόματη εναλλαγή framerate.

Αν μπορεί κάποιος, ας επαληθεύσει .

Κάπου διάβασα ότι ισχύει για τα νέα μοντέλα (φαντάζομαι το +) μετά από αναβάθμιση σε OS8. Τελικά υπάρχουν και άλλοι ψείρες, εκτός από εμένα! :-)

Επεξ/σία από flatwave
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Tο streaming stick αυτη τη στιγμη διαθεσιμο @ 49,90 λιρες με πωλητη το Αμαζον. Περιπου 65 ευρω με τα μεταφορικα. Ειχα τρεις λιρες εκτωση και μου πηγε 60,30 ευρω τελικη. Αν καποιος ενδιαφερεται...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσοχη ειχα το roku ultra... καπως ετσι το ελεγαν.. ενα απο τα τελευταια τουμπανα τελος παντων.

οκ ναι πιστοποιημενο netflix, downmix κλπ αλλα μεγαλη πατατα κατα την γνωμη μου γιατι ειναι κλειστο με απιστευτους περιορiσμους.

ποτε ποτε δεν θα ξαναεπερνα κατι τοσο περιορισμενο.

με τα χιλια ζορια με πλαγιο τροπο καταφερα και εβαλα μια απο τις ελαχιστες εφαρμογες που μπορεις και καλα να βαλεις στη "λουφα".

εχω αρκετα κινεζικα tv box, amazon, google ultra κλπ και ποτε δεν θα επερνα κατι τοσο κλειστο,

Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο του τιτλου απλα λεω την εμπειρια μου για να μην απογοητευτει κανεις οπως εγω.

Μονο xiaomi δεν εχω παρει και θα ειναι ισως το επομενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, drdedus είπε

προσοχη ειχα το roku ultra... καπως ετσι το ελεγαν.. ενα απο τα τελευταια τουμπανα τελος παντων.

οκ ναι πιστοποιημενο netflix, downmix κλπ αλλα μεγαλη πατατα κατα την γνωμη μου γιατι ειναι κλειστο με απιστευτους περιορiσμους.

...

Μα εξ'αρχης ειναι κλειστης αρχιτεκτονικης και δεν φτιαχτηκε, ουτε προωθειται εως ανοιχτης.

Οι αγοραστες και χρηστες του, υποτιθεται οτι -πρεπει να- ειναι οσοι δεν θελουν να βαλουν καμια αλλη εξωτερικη εφαρμογη.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εξ αρχής όμως δεν αναφερθηκε και μπορεί ο καθένας να νομίζει οτι πρόκειται για ενα ακόμα box κλπ που εχει το πλεονέκτημα για πιστοποιημένο netflix.

Τα τρομερά μειονεκτήματα δεν αναφέρθηκαν που κατα την γνώμη μου θα πρέπει να υπάρχει η ένδειξη "Προσοχή..." για να μην βρεθεί προ εκπλήξεως ο κόσμος.

 

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, drdedus είπε

εξ αρχής όμως δεν αναφερθηκε και μπορεί ο καθένας να νομίζει οτι πρόκειται για ενα ακόμα box κλπ που εχει το πλεονέκτημα για πιστοποιημένο netflix.

Τα τρομερά μειονεκτήματα δεν αναφέρθηκαν που κατα την γνώμη μου θα πρέπει να υπάρχει η ένδειξη "Προσοχή..." για να μην βρεθεί προ εκπλήξεως ο κόσμος.

Το μηχανάκι πάει αέρα, εξαιρετικό σε αυτά που λέει ότι κάνει. Το τι μπορεί να υποθέτει ο καθένας δεν έχει καμία σχέση με το προϊόν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, StigmaX είπε

Το μηχανάκι πάει αέρα, εξαιρετικό σε αυτά που λέει ότι κάνει. Το τι μπορεί να υποθέτει ο καθένας δεν έχει καμία σχέση με το προϊόν. 

Ετσι ακριβώς.

Το θέμα ειναι να κάνει αυτα που λεει και υπόσχεται. Και τα κάνει καλά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, StigmaX είπε

Το μηχανάκι πάει αέρα, εξαιρετικό σε αυτά που λέει ότι κάνει. Το τι μπορεί να υποθέτει ο καθένας δεν έχει καμία σχέση με το προϊόν. 

εμένα γιατί με παραθέτεις.

δεν βλέπω να λες κατι που να έχει σχέση με αυτά που λέω.

Αν τωρα θες να το συνεχίσεις και εσυ αλλα και οι αλλοι με υπεκφυγές μίλα μιλήστε μόνοι.

Δεν θα κάτσω να χάνω τον χρόνο μου.

Μίλησα πολυ συγκεκριμένο.

Και μιλάς πολύ γενικά.

Είπα το κατι παραπάνω σε αυτα που προσφέρει και δεν είχε γραφτεί (downmix) Αλλα είπα και τα αρνητικά οπως βλέπεις.

Το εθαψα εκει που του αξίζει.

Μην βρεθούν προ εκπλήξεως οι ενδιαφερόμενοι όπως εγώ παλιότερα.

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...