Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση xperia xz1 σε android 9


Nakligan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, είμαι νέος κάτοχος του κινητού στον τίτλο και μέχρι στιγμής δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος. Ξέρω ότι υπάρχει αναβάθμιση για Android 9 διαθέσιμη, καθώς έχουν κάνει ήδη αρκετοί, αλλά και το εκθεσιακό μοντέλο την είχε ήδη περασμένη. Στο δικό μου κινητό όμως, μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση, και μου δείχνει έκδοση 8.0.0. Δοκίμασα και στο xperia companion, και εκεί μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Στις 24/12/2018 στις 2:19 ΜΜ, saruman123 είπε

Θα περιμένεις να σου έρθει.

Είναι ανάλογα τη χώρα.

το ίδιο μου απάντησε και η sony, το πέρασα όμως επίσημα κάνοντας software repair από το xperia companion για pc (δεν είναι κάτι περίπλοκο, το πατάς και γίνεται αυτόματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Nakligan είπε

το ίδιο μου απάντησε και η sony, το πέρασα όμως επίσημα κάνοντας software repair από το xperia companion για pc (δεν είναι κάτι περίπλοκο, το πατάς και γίνεται αυτόματα)

Οι εντυπώσεις σου απ την 9.0? 

Αλλαγές που παρατήρησες? 

Επεξ/σία από Netr0nic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Netr0nic είπε

Οι εντυπώσεις σου απ την 9.0? 

Αλλαγές που παρατήρησες? 

Δεν είχα ούτε μια αποσύνδεση από το wifi από την στιγμή της αναβάθμισης, βελτιώθηκε ελάχιστα η κάμερα και εκσυγχρονίστηκε λίγο η αρχική, η μπάρα με τις ειδοποιήσεις κλπ. Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα αρνητικό μέχρι στιγμής, ήταν πολύ προσεγμένη αναβάθμιση και το τηλέφωνο έγινε ακόμα πιο σταθερό  😊

 

Υ.Γ. ανέβηκε λίγο και η επίδοση στο antutu από 195.000 σε περίπου  208.000 αν αυτό λέει κάτι σε κάποιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...