Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Xbox One S - Θόρυβος όταν είναι σβηστό


giannis22k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, giannis22k είπε

Το ανεμηστηρι τον ιδιο "θορυβο"σου κανει με τα υπολοιπα που ειχες;

Οχι το ανεμιστηρι δεν ακούγετε καθόλου μονο ο θόρυβος ακούγετε λιγο οταν η κονσόλα είναι κλειστή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, giannis22k είπε

Εννοω τον ηχο που εχουν τα περισοτερα s σαν ακουμπανε καπου οι φτερωτες οχι οτι ακουγεται ποιος ξερει (σχεδον καθολου)

Τελικώς καταλήξαμε ότι είναι ανεμιστήρας και όχι coil whine - πόσο μάλλον τροφοδοτικό να τσιτσιρίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Τελικώς καταλήξαμε ότι είναι ανεμιστήρας και όχι coil whine - πόσο μάλλον τροφοδοτικό να τσιτσιρίζει?

Ειναι και τα 2 στα περισσοτερα s .Το coil wine ανυπαρτκο σε ηχο παρα μονο σε πληρη ησυχια με τελειως κλειστη την κονσολα και αφου βαλεις το αυτι πανω δεξια στην κονσολα το ακους και το ανεμηστηρι δεν το λες θορυβωδες αλλα αν πας κοντα στην κονσολα ακουγεται λιγο 

Εσενα εχει τιποτα απο αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετσι ακουγεται ο ανεμιστηρας σε πολλα s.Και να το γυρισεις πισω στη ms, μπορει να στο γυρισει στην ιδια κατασταση.Παντως απο θεμα λειτουργιας δεν υπαρχει κανενα θεμα.Ο ανεμιστηρας λειτουργει σωστα και κανει την δουλεια του.Απορω με την ms που δεν εχει λυσει το προβλημα με τον ηχο στον ανεμιστηρα και συνεχιζει να βαζει τους ιδιους ανεμιστηρες στις κονσολες.

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Στις 29/12/2018 στις 1:27 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Σε ολα τα s υπαρχει αυτος ο θορυβος.Ενας ηχος σαν τσιτσιρισμα.Και το δικο μου το εχει.Δεν ειναι προβλημα ετσι δουλευουν τα σλιμ.

Φίλε μου μόλις το πήρα κ όταν είναι ενεργό κάνει αυτόν τον ήχο , είναι νορμάλ έτσι ; Γτ τα έχω παίξει από χθες κ δν ξέρω τι γίνεται. Καινούργια κονσόλα δλδ κ να μου κάνει αυτό.

Ξέρεις κάποιο τρόπο να το κάνω πιο αθόρυβο; 

Δεν έχει θέμα ούτε με θόρυβο ούτε τπτ η κονσόλα , το ανεμιστηρακι δημιουργεί όλο το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ποιον ηχο λες? Απο τον ανεμιστηρα η απο το τροφοδοτικο.?Αν λες το τσιτσιρισμα που βγαινει μεσα απο την κονσολα,ναι ολα ετσι κανουν.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
Στις 29/12/2018 στις 1:50 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Σου ακουγεται το ανεμιστηρι με το γνωστο προβλημα σαν να ακουμπαει/βρισκει καπου η φτερωτη?

Φίλε μου κ εμένα όταν είναι κλειστό ακούγεται σαν να δουλεύει το ανεμιστήρι και σαν να ακουμπάει κάπου ! Ξέρεις τι μπορεί να είναι να το στείλω Microsoft μιας και είναι στην εγγύηση ακόμη Xbox s series 500 gb η κονσόλα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο οταν ειναι κλειστο το ακους? Δεν γνωριζω αν στα series s εχουν το ιδιο προβλημα στον ανεμιστηρα με τα xbox one s.

Παντως και αυτο να ειναι περα απο τον περιεργο θορυβο που ακους, δεν εχει καποιο προβλημα η κονσολα σου.Λειτουργει σωστα ο ανεμιστηρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...