Προς το περιεχόμενο

EVGA NVIDIA GeForce GTX 1070 SC 8GB ACX 3.0 Black Edition [ΤΕΛΟΣ]


ASDIC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το Scan.co.uk

https://www.scan.co.uk/products/evga-geforce-gtx-1070-sc-gaming-acx-30-black-ed-8gb-gddr5-vr-ready-graphics-card-1920-core-1594mhz-g

Μεταφορικα 40,5 λίρες με DPD international

Συνολο με την ισοτιμια εαν τα υπολογισα σωστα βγαινει 390 ευρω.

Skroutz https://www.skroutz.gr/s/10043837/EVGA-GeForce-GTX1070-8GB-SC-Gaming-ACX-3-0-Black-08G-P4-5173-KR.html?keyphrase=08G-P4-5173-KR

Επεξ/σία από ASDIC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

40 λιρες μεταφορικα απο Αγγλια ελεος... το αμερικανικο αμαζον λιγοτερα εχει. Οταν πριν απο λιγο καιρο επαιρνες με 400 ευρω zotac 1070 ti σου κακοφενεται αυτη η προσφορα. 

Επεξ/σία από MessatsuRoku
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αξίζει ρε παιδιά... με 430 ευρώ (μέσα τα μεταφορικά) παίρνεις rtx 2070... εγώ πιστεύω αν δεν τον νοιάζει τον άλλον τα μελλοντικά γραφικά να κάνει λίγο υπομονή και θα παίσουν πολύ οι τιμές στην σειρά 1000.... γνώμη μου.

303 συγκεκριμένα από το ισπανικό άμαζον με τα μεταφορικά μέσα η ζοτακ....1070...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά με τις 2060/1160 να είναι τόσο κοντά να βγουν (λογικά μέσα στον επόμενο μήνα), τόσα λεφτά για 1070 ακούγονται αρκετά. 2070 με 430 ευρώ απο που παίρνεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πόσο νομίζετε θα έχει η 2060 όταν βγει; Θα τη χαρίζουν;

Τιμές Ελλάδας:

2070 η φθηνότερη 550€

Τιμές Ευρώπης (idealo.de):

2070 η φθηνότερη 500€.

Δε βάζω μέσα ξεπουλήματα, Χριστουγεννιάτικες προσφορές, daily deals κτλ. Μια εικόνα της αγοράς στα γρήγορα.

Άρα λογικά (μάντης δεν είμαι) η 2060 θα παίξει στα 450€ μίνιμουμ Ελλάδα, 400€ Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμένεται και 1160 που θα είναι GTX και όχι RTX και θα έχει χαμηλότερη τιμή. Γενικά η λογικά σου είναι λίγο υπερβολική, οι επιδόσεις είναι λογικό να αυξάνονται απο γενιά σε γενιά, οι τιμές δεν αλλάζουν τόσο δραματικά. Συνέβη στις 2070/2080 λόγω RTX τεχνολογίας και έλλειψης ανταγωνισμού, δεν είναι ο κανόνας όμως. Οι τιμές από γενιά σε γενιά είναι σταθερές γενικά εδω και χρόνια. Με την λογική σου η 1060 που όταν βγήκε ήταν γρηγορότερη και από 980 έπρεπε να κανει 600 ευρώ. Και όπως και να έχει σε 10 μέρες θα ξέρουμε γιατι η nvidia 8-10 Ιανουαριού αναμένεται να ανακοινώσει τις νεες κάρτες, οπότε αξίζει η αναμονή εκτός αν βρεθεί κάποια πραγματικά καλή προσφορά.

Επεξ/σία από TheMechanic1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 διαφορετικές εκδοχές της ΧΧ60 ανακοίνωσε η GB με μνημες GDDR6 και GDDR5 από 3-6GB και με ενδιάμεση μνήμη στα 4 νομίζω. Τόσο GTX εκδόσεις όσο και RTX. 

Δε ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους αλλά θα δώσουν πολλές επιλογές στο mid range λογικά μαξ 450€ θα παίξει η 2060 σε RTX

40 λεπτά πριν, TheMechanic1 είπε

Γενικά με τις 2060/1160 να είναι τόσο κοντά να βγουν (λογικά μέσα στον επόμενο μήνα), τόσα λεφτά για 1070 ακούγονται αρκετά. 2070 με 430 ευρώ απο που παίρνεις??

Από τη λαϊκή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, TheMechanic1 είπε

Αναμένεται και 1160 που θα είναι GTX και όχι RTX και θα έχει χαμηλότερη τιμή. Γενικά η λογικά σου είναι λίγο υπερβολική, οι επιδόσεις είναι λογικό να αυξάνονται απο γενιά σε γενιά, οι τιμές δεν αλλάζουν τόσο δραματικά. Συνέβη στις 2070/2080 λόγω RTX τεχνολογίας και έλλειψης ανταγωνισμού, δεν είναι ο κανόνας όμως. Οι τιμές από γενιά σε γενιά είναι σταθερές γενικά εδω και χρόνια. Με την λογική σου η 1060 που όταν βγήκε ήταν γρηγορότερη και από 980 έπρεπε να κανει 600 ευρώ. Και όπως και να έχει σε 10 μέρες θα ξέρουμε γιατι η nvidia 8-10 Ιανουαριού αναμένεται να ανακοινώσει τις νεες κάρτες, οπότε αξίζει η αναμονή εκτός αν βρεθεί κάποια πραγματικά καλή προσφορά.

Περίμενε γιατί και λογικά άλματα κάνεις και σχολιάζεις και πράγματα που ούτε έγραψα ούτε υπονόησα.

Εγώ δεν έκανα καμία σύγκριση επιδόσεων και παλιάς με νέα γενιά στη λογική μου.

Λέω το εξής (οι τιμές τελείως χοντροκομμένα, δε θα κάτσω να googlάρω αναλυτικά):

2080ti στο 1200άρι ευρώ

2080 στο 700άρι ευρώ

2070 στο 500άρι ευρώ

Αν παρατηρήσεις, όσο πέφτεις κατηγορία, τόσο μειώνεται και διαφορά σε ευρώ: από 500€, σε 200€, μετά λογικά στο κατοστάρικο.

Αυτό έγραψα.

18 λεπτά πριν, TheMechanic1 είπε

Με την λογική σου η 1060 που όταν βγήκε ήταν γρηγορότερη και από 980 έπρεπε να κανει 600 ευρώ.

Το ότι «η 1060 ήταν γρηγορότερη και από 980» είναι λίγο υπερβολικό, ήταν περίπου ίδιες.

Τώρα εσύ βρήκες την εξαίρεση της εξαίρεσης και την αναφέρεις ως παράδειγμα. Εκτός του ότι το άλμα από 9xx σε 10xx ήταν χωρίς προηγούμενο σε επιδόσεις (ενώ τώρα πχ από 10xx σε 20xx δεν έχουμε τέτοιο φαινόμενο αλλιώς η 2070 θα έπρεπε να περνάει και την 2080ti) η συγκεκριμένη σειρά (η 10xx) τιμολογήθηκε πάρα πολύ επιθετικά από την nVidia, δηλαδή το ακριβώς ανάποδο από ότι κάνει τώρα που βαράει στο ψαχνό.

Τεσπά, δεν έχει νόημα η «αντιπαράθεση» σε δύο βδομάδες θα ξέρουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοείται, φιλικά μιλάω πάντα.. Απλά μια και όπως προείπα θα ξέρουμε πολύ σύντομα τι θα παίζει με τη νέα γενιά, αγορά παλιότερης κάρτας αξίζει μόνο αν βρεθεί σε κάποια πραγματικά καλή προσφορά. Ακόμα και άδικο να έχω τελικά, αξίζει νομίζω η αναμονή. Οι κάρτες αλλάζουν μετά από πάνω από 2.5 χρόνια, 2 βδομάδες αναμονής δεν είναι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 390 1070 σιγουρα δεν αξιζει.Τουλαχιστον οχι η συγκεκριμενη υλοποιηση.

Αλλα απο την αλλη και οι navi να ειναι top σε επιδοσεις και τιμη μεχρι να παρουσιαστουν μεχρι να παραχθουν μεχρι να εισαχθουν καλο Πασχα.

Οποτε μεχρι τοτε ή προσφορες ή αγγελιες για τπτ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...