Προς το περιεχόμενο

MI A2 Lite


Prasino Mantarinh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να αγορασω το mi a2 lite για να αντικαταστησω το redmi 4a που αργο πεθαινει σιγα σιγα 

Θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια

Εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο κινητο απο αυτο το site? https://www.webtelecom.gr/index.php?route=product/product&product_id=6306
Ειναι legit? Θα εχω κανενα θεμα μαζι τους?

Αξιζει να παω για την 4GB RAM εκδοση ή να παω για την 3GB υπαρχει τεραστια διαφορα στην λειτουργια του ή με τα 4GB RAM ειναι πιο *future proof*?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο κινητό με μεγάλη οθόνη και μικρό μέγεθος. 

Το νοτς λίγο τα χαλάει. 

Επίσης τη νύχτα η κάμερα είναι τραγική. 

Με gcam πρέπει να βελτιώνεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Prasino Mantarinh είπε

Καλησπέρα σας μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να αγορασω το mi a2 lite για να αντικαταστησω το redmi 4a που αργο πεθαινει σιγα σιγα 

Θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια

Εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο κινητο απο αυτο το site? https://www.webtelecom.gr/index.php?route=product/product&product_id=6306
Ειναι legit? Θα εχω κανενα θεμα μαζι τους?

Αξιζει να παω για την 4GB RAM εκδοση ή να παω για την 3GB υπαρχει τεραστια διαφορα στην λειτουργια του ή με τα 4GB RAM ειναι πιο *future proof*?

Καλύτερα αυτό με τα 4GB.

Αλλά αν διαθέσεις παραπάνω καλύτερα κοίτα το mi8 lite ανώτερο σε όλα πλην την μπαταρία και το audio jack.

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Prasino Mantarinh είπε

Καλησπέρα σας μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να αγορασω το mi a2 lite για να αντικαταστησω το redmi 4a που αργο πεθαινει σιγα σιγα 

Θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια

Εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο κινητο απο αυτο το site? https://www.webtelecom.gr/index.php?route=product/product&product_id=6306
Ειναι legit? Θα εχω κανενα θεμα μαζι τους?

Αξιζει να παω για την 4GB RAM εκδοση ή να παω για την 3GB υπαρχει τεραστια διαφορα στην λειτουργια του ή με τα 4GB RAM ειναι πιο *future proof*?

Σίγουρα αυτό με τα 4 γιγα ραμ. Το κινητό έχει πολύ καλή οθόνη για χιαομι, τέλεια μπαταρία (μου βγάζει 6.30 ωρες σοτ μ.ο.) απλά να προσέξεις την οθόνη όταν το ανοίξεις για τυχόν bleed ή αν για το αν κάποιο σημείο της οθόνης δεν λειτουργεί.

Γτ εμένα μου έβγαλε αυτά τα δύο προβλήματα αλλά στο bestpricομαγαζο που το πήρα μ φέρθηκαν άψογα (2 φορές αντικαταση)

Επεξ/σία από greekbusters
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, saruman123 είπε

Καλύτερα αυτό με τα 4GB.

Αλλά αν διαθέσεις παραπάνω καλύτερα κοίτα το mi8 lite ανώτερο σε όλα πλην την μπαταρία και το audio jack.

Στην αρχη σκεφτομουν να παω για το MI A2 αλλα με χαλασε πολυ οτι δεν εχει sdcard slot 3.5m jack και λιγοτερη μπαταρια 
Σε συγκριση το MI A2  με το MI8 Lite τι εχει διαφορετικο ?

 

8 ώρες πριν, adi32 είπε

Πολύ όμορφο κινητό με μεγάλη οθόνη και μικρό μέγεθος. 

Το νοτς λίγο τα χαλάει. 

Επίσης τη νύχτα η κάμερα είναι τραγική. 

Με gcam πρέπει να βελτιώνεται 

Το εψαξα λιγο καλυτερα και οντως η φωτογραφια το βραδυ ειναι καπως χαλια.. 
Το gcam βελτιωνει πολυ την κατασταση https://youtu.be/0vCSd5j0kR8?t=145 (Το B ειναι stock camera, C Gcam  του A2 Lite )
Επεδη ειμαι και λιγο ασχετος συνηθως χρησιμοποιω OpenCamera Το Gcam θελει root ή κανει καπως void την εγγυηση?
Απο Selfie δεν μπορω να βρω καποιο δειγμα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Στην αρχη σκεφτομουν να παω για το MI A2 αλλα με χαλασε πολυ οτι δεν εχει sdcard slot 3.5m jack και λιγοτερη μπαταρια 
Σε συγκριση το MI A2  με το MI8 Lite τι εχει διαφορετικο ?

 

Στα ίδια επίπεδα είναι μόνο που δέχεται sd και έχει μεγαλύτερη μπαταρία(3350mAh)

3.5mm jack δεν έχει ούτε το mi8 lite.

Από το MiA2 lite όμως είναι καλύτερο.

Το "ατού" των Mi A είναι ότι έχουν Pure Android αλλά ακούω οχι και τόσο καλά σχόλια τώρα τελευταία.

 

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω πως τα mi A2/lite πήραν και πρόσφατα Android 9 (stable), ξεκλείδωσαν το FM radio (αν σε ενδιαφέρει) ενώ (κατά πάσα πιθανότητα απ' οτι διαβάζω) έφτιαξαν και το πρόβλημα με το android auto. Για να περάσεις gcam  γίνετε και χωρίς root (unlock bootloader) και θα βρείς οδηγούς αν ψάξεις λίγο (δές και xda). Γενικά ότι και να πάρεις καλό είναι να σκεφτείς και μελλοντικά (αναβαθμίσεις λειτουργικού)  όπου τα 4G Ram θα σε καλύπτουν πολύ καλύτερα ( αν και δεν είδα μεγάλες διαφορές μεταξύ Android 8.x και Android 9.x σε κατανάλωση μνήμης).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...