Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση σχετικα με το Popcorn Time


Dragon Emperor 7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εψαχνα καποιο site για να δω το creed 2 σε καποια αξιοπρεπη αναλυση και ενας φιλος μου προτεινε το Popcorn Time.Το ειχα ακουσει ξανα σαν προγραμμα αλλα δεν μπηκα ποτε στον κοπο για να δω κατι που περιεχει. Το κατεβασω ολο χαρα, το εγκαταστω , βρισκω την ταινια και ειμαι ετοιμος να την παρακολουθησω. Μου πεταγετε ομως ενα pop up μηνυμα που αναφερει vpn και ασφαλεια. Για να μην τα πολυλογω εψαξα το θεμα και βρηκα οτι υπαρχει κινδυνος να πεσουν προστιμα αν δεν χρησιμοποιησω ενα αξιολογο vpn με πληρωμη.Επειδη ομως ειναι ενας φτωχομπινες αναρωτιεμαι αν μπορω να το χρησιμοποιησω χωρις ενα τετοιο προγραμμα. Ειδα παλαιοτερα θεματα περι ασφαλειας χωρις vpn στο popcorn time στην Ελλαδα αλλα ηταν λιγο outdated δηλαδη ηταν πριν 4-5 χρονια.Και τωρα με τα γεγονοτα που εγιναν που εκλεισαν αρκετες πειρατικες σελιδες με online streaming πιστευω οτι εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα.Γνωριζει καποιος που το χρησιμοποιει ή ξερει καποιον φιλο του αν ειναι ακομα ασφαλες αυτη η μεθοδος για το popcorn time? 

Ευχαριστω για τον χρονο σας εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μην κατεβαζεις σαπιες εκδοσεις του popcorntime απο τυχαρπαστες σελιδες. Η σωστη εκδοση εινια αυτη που δινει η σελιδα popcorntime.sh και δεν εχει διαφημησεις για vpn και αλλες αηδιες.

Και καλως ορισες στο φορουμ.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, jim_p είπε

Να μην κατεβαζεις σαπιες εκδοσεις του popcorntime απο τυχαρπαστες σελιδες. Η σωστη εκδοση εινια αυτη που δινει η σελιδα popcorntime.sh και δεν εχει διαφημησεις για vpn και αλλες αηδιες.

Και καλως ορισες στο φορουμ.

Εγω το κατεβασα απο το popcorn-time.to ... δηλαδη δεν χρειαζεται κανενα vpn προγραμμα?

Καλως σας βρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα, καθε φορα που μια δημοφιλης εφαρμογη ή σελιδα σταματαει, πεταγονται διαφοροι επιτηδειοι, φτιαχνουν κατι με το ιδιο ονομα και το ιδιο λουκ ακριβως και το πλασαρουν σαν συνεχεια του original. Και φυσικα βγαζουν και "αποδειξεις" οτι το δικο τους ειναι το σωστο και τιων υπολοιπων προβληματικο, για διαφορους λογους (πχ malware).

Ετσι εγινε και με το popcorntime. Το αυθεντικο popcortime εκλεισε το 2014 και λιγο καιρο οι "απογονοι" του αρχισαν να βγαινουν, το καθενα απο διαφορετικο domain αλλα με ιδιο ονομα παντα. Ο μονος τροπος να βρεις ποιο ειναι το σωστο σε αυτο το μπαχαλο ειναι να παρακολουθεις τι γινεται με το καθενα. Προς το παρον, το μονο καθαρο "παιδι" του original popcorntime εινια αυτο που δινουν στο popcorntime.sh, κυριως επειδη ειναι opensource και επειδη εινια κομματι του butter project. Τα υπολοιπα ειναι απλα σαπιλα που πρεπει να αποφυγεις.

Γιαυτο βγαλε αυτο που εχεις και βαλε κατι σωστο :)

p.s. Δεν χρησιμοποιω popcorn time εδω και κατι χρονια.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις πρόβλημα με το vpn, απλά σε προειδοποιεί ότι μπορεί να έχεις θέμα και αυτό ισχύει περισσότερο για το εξωτερικό. Το pct σε όλες τις εκδόσεις του είναι στην ουσία ένας torrent client με ενσωματωμένο Player και ένα απλό Interface για να επιλέξεις ταινία. Βασικά σου κατεβάζει την ταινία από torrent και στην προβάλει, πράγμα που μπορείς να κάνεις και μόνος σου με έναν client όπως π.χ. το qbit torrent και να βάλεις τους υπότιτλους μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2019 στις 5:06 ΜΜ, micos000 είπε

Δεν έχεις πρόβλημα με το vpn, απλά σε προειδοποιεί ότι μπορεί να έχεις θέμα και αυτό ισχύει περισσότερο για το εξωτερικό. Το pct σε όλες τις εκδόσεις του είναι στην ουσία ένας torrent client με ενσωματωμένο Player και ένα απλό Interface για να επιλέξεις ταινία. Βασικά σου κατεβάζει την ταινία από torrent και στην προβάλει, πράγμα που μπορείς να κάνεις και μόνος σου με έναν client όπως π.χ. το qbit torrent και να βάλεις τους υπότιτλους μόνος σου.

Έτσι όπως τα λες, το interface ομως κάνει πολλές δουλειές, κρατάει αγαπημένα, ποιές έχεις δει, βαθμολογίες imdb κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εχω κανενα 3μηνο να ασχοληθω ,σε περιπτωση που κατι εχει αλλαξει)

Εξαιρετικο προγραμματακι,απο τα υπολοιπα παρομοια τυπου ψαξε ταινια πατε 70 κλικ ανοιξε δεν ανοιξε,κολαει δεν κολαει κλπ.

μειονεκτημα:

αργουσε να ανεβασει νεες ταινιες(με υποτιτλους ειδικα ,πολυ καιρο)

πλεον δυσκολα βρισκεις με υποτιτλους.Απεξω που θα βρεις θελει ρυθμιση συγχρονισμου κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υπότιτλους τους κατεβαζεις και τους βαζεις μετα. με το g και το h ρυθμίζεται ο συγχρονισμος.
Σε αλλα νεα, με ενα δεξι κλικ στο magnet link (αντιγραφη τοποθεσιας δεσμου) και ενα ctrl+v στο popcorn(οπουδηποτε) παιζουν σχεδον ολα.

Εχει παρατηρησει κανεις οτι ανα ωρες και στιγμες, ο ηχος αποσυγχρονιζεται λιγακι; κλεινω την προβολη και την ξαναανοιγω εκ νεου και δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για εμένα που με ενδιαφέρουν μόνο ταινίες/σειρές, έχει κάτι καλύτερο να μου προσφέρει το Kodi; Εκτός από το στήσιμο που είναι φασαρία ολόκληρη, πρέπει να δοκιμάζεις ένα κάρο links για να βρεις κάποιο που θα παίζει την ταινία σωστά. Διορθώστε με αν λέω κάτι λάθος!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Επειδη δεν βρηκα καποιο καλυτερο θεμα, ποσταρω σε αυτο εδω που ειναι το πιο προσφατο.

Popcorntime.sh τελος
https://torrentfreak.com/popcorntime-domain-registrar-orders-dns-deactivation-191105/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Απεγκατέστησα μόλις χθες το popcorn time γιατί για πρώτη φορά δεν μου έδινε συνδεσιμότητα, και τώρα δεν μπορώ να το επανεγκατεστήσω. Όταν προσπαθώ, μου το βγάζει μέσω κάποιων links που με παραπέμπουν σε χρεώσεις μέσω SMS (12sms τον μήνα/ 2,27€ το SMS) και μου ζητάει να πληκτρολογήσω τον αριθμό του κινητού μου. Στο μεταξύ πριν 10 μέρες είχα κατεβάσει το "Ουδέν νεώτερο απ'το δυτικό μέτωπο" κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς σχετικά με το θέμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ph.Dim. είπε

Απεγκατέστησα μόλις χθες το popcorn time γιατί για πρώτη φορά δεν μου έδινε συνδεσιμότητα, και τώρα δεν μπορώ να το επανεγκατεστήσω. Όταν προσπαθώ, μου το βγάζει μέσω κάποιων links που με παραπέμπουν σε χρεώσεις μέσω SMS (12sms τον μήνα/ 2,27€ το SMS) και μου ζητάει να πληκτρολογήσω τον αριθμό του κινητού μου. Στο μεταξύ πριν 10 μέρες είχα κατεβάσει το "Ουδέν νεώτερο απ'το δυτικό μέτωπο" κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς σχετικά με το θέμα ?

Δοκίμασε το stremio.Το χρησιμοποιεί ένας φίλος και παίζει τα πάντα.Εγώ δεν το έχω δουλέψει ποτέ.Δεν είμαι του streaming.Κατεβάζω από hosters.

btw το Ουδέν νεώτερο απ'το δυτικό μέτωπο το είδες; Καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το stremio. Θέλει όμως να βάλεις και κανά δυό addons για να παίξει όπως το torrentio και το opensubtitles. Το 10 το ψάχνεις στο google και το 2ο το στήνεις από τα official addons (όχι τα community).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Ph.Dim. είπε

Απεγκατέστησα μόλις χθες το popcorn time γιατί για πρώτη φορά δεν μου έδινε συνδεσιμότητα, και τώρα δεν μπορώ να το επανεγκατεστήσω. Όταν προσπαθώ, μου το βγάζει μέσω κάποιων links που με παραπέμπουν σε χρεώσεις μέσω SMS (12sms τον μήνα/ 2,27€ το SMS) και μου ζητάει να πληκτρολογήσω τον αριθμό του κινητού μου. Στο μεταξύ πριν 10 μέρες είχα κατεβάσει το "Ουδέν νεώτερο απ'το δυτικό μέτωπο" κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς σχετικά με το θέμα ?

Δοκίμασε από εδώ. -> https://www.techspot.com/downloads/6450-popcorn-time.html

Ή το Ρώσικο fork. -> https://github.com/popcorn-time-ru/popcorn-desktop/releases

Αν δεν φορτώνει ταινίες δοκίμασε να πας settings > Api server > custom movies server: https://ytx.mx/ custom series server: https://popcorn-ru.tk/

Δεν το χρησιμοποιώ και δεν έχω δοκιμάσει τίποτα από τα παραπάνω, οπότε ότι κάνεις με δική σου ευθύνη και προσοχή. Όπως έγραψα όμως και πριν, προτιμώ το stremio καθώς είναι πολύ καλύτερο.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...