Προς το περιεχόμενο

Καθολου σημα σε δεκτη νοβα


KozaTG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας, πριν 3 μερες το σημα ηταν κακιστο και δεν μπορουσα να παρακολουθησω τιποτα. Πηγα στην κεραια και είχε φυγει το ""καπακι" του lnb. Οποτε πηρα αλλο, και απλα εβγαλα το παλιό και εβαλα το καινουριο. επειτα απο πολυ ψαξιμο, συνειδητοποίησα οτι δεν ηταν τοσο απλα τα πραγματα. Εβλεπα πολλα forums οσον αφορα την θεση του πιάτου. Αλλα στην περίπτωση μου το πιατο ειναι στην ακριβής θεση που ηταν και πριν! Το lnb, το κέντραρα και στις 0, αλλα και στις 15 μοίρες που διαβασα. Το θεμα ειναι οτι στον αποκωδικοποιητη, δεν μου εδειχνε τιποτα. Πηγαινα στις πληροφορίες σηματος και εδειχνε σε ολα N/A. Λέω δεν μπορει να μην πιανω εστω 20% σημα για παράδειγμα.... Χρειάζεται να κανω κατι στον αποκωδικοποιητη? Ή το lnb θελει την τέλεια ρύθμιση? Συγγνώμη για τα πολλα λογια. Ευχαριστώ και καλή χρονιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως ξέρεις ότι το πιάτο δεν έχει χάσει την στόχευση προς το δορυφόρο ,ίσως θέλει ρύθμιση αριστερά ή δεξιά ή πάνω ή κάτω ,στο βύσμα F το καλώδιο είναι οκ που συνδέεται με το LNB ; δες εδώ  https://www.doriforikanea.gr/sub/contents/doit/oct08.pdf

Επεξ/σία από adsl2+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, adsl2+ είπε

Πως ξέρεις ότι το πιάτο δεν έχει χάσει την στόχευση προς το δορυφόρο ,ίσως θέλει ρύθμιση αριστερά ή δεξιά ή πάνω ή κάτω ,στο βύσμα F το καλώδιο είναι οκ που συνδέεται με το LNB ; δες εδώ  https://www.doriforikanea.gr/sub/contents/doit/oct08.pdf

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Ενταξει το εφτιαξα! Πηγα το lnb περίπου στις 15 μοιρες, με το ματι μου τωρα μην φανταστεις, και σηκωσα πιο πάνω τον βραχίονα του lnb! Ολα 98/98 τωρα! Σε ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...