Προς το περιεχόμενο

H Nvidia φερνει το G-Sync και στα FreeSync Monitors


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο άρθρο και λέει πράγματα που ισχύουν. Οπότε για να είναι καλυμμένοι 100% σωστά έπραξαν ώστε να είναι σίγουρος ο αγοραστής αν θέλει 100% να δουλεύει όπως πρέπει το monitor του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, toxotis70 είπε

Έχω pc με i7 6700 kai rtx 2060, σε τηλεόραση 4κ 60p.

Ποια είναι η καλύτερη ρύθμιση για να μην έχω tearing? 

V sync on 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

V sync on 

Αν είναι tv όμως κατά 99% δε θα υποστηρίζει VRR και 4k θα τα βρει πολύ σκούρα η 2060 να κρατήσει 60ρι ακόμα και medium settings τουτέστιν stutterfest με vsync on. Μια εναλλακτική θα ήταν να παίξει με borderless window και κόφτη από το ίδιο το game ή rivatuner στα 60 kai vsync off αν το υποστηρίζουν ή στη χειρότερη να κάνει force το adaptive vsync από nvidia control panel (θα έχει έτσι tearing όταν πέφτει κάτω από το 60ρι αντί για stuttering που για μένα είναι προτιμότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν δεν είχα gsync οθόνη δεν μπορούσα να βρω άλλη λύση. Δυστηχως έτσι είναι. Η θα έχεις stuterings η θα έχεις tearing. 

Με την 2060 ίσως τελικά το vsync να είναι μια χαρά ώστε να έχει τα μισα fps (30fps) σταθερά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Εγώ όταν δεν είχα gsync οθόνη δεν μπορούσα να βρω άλλη λύση. Δυστηχως έτσι είναι. Η θα έχεις stuterings η θα έχεις tearing. 

Με την 2060 ίσως τελικά το vsync να είναι μια χαρά ώστε να έχει τα μισα fps (30fps) σταθερά. 

Η τρίτη εναλλακτική θα κρατάς τα min της οθόνης σου και θα είσαι κομπλέ χωρίς tearing η stutter. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...