Προς το περιεχόμενο

Αγορά modem


onelonelystar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

αγόρασα πρόσφατα το TP Link TD W8960N και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Σχεδόν 1 στις 2 φορές που κλείνω και ανοίγω τον υπολογιστή μου, δεν μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο. Πρέπει ή να κλείσω το modem ή να αλλάξω θύρα LAN και πάλι αυτό μπορεί να μην πιάσει με τη μία. Είχα πρόβλημα και με Ethernet pairing. Πέρασα το τελευταίο firmware, δεν είδα κάποια βελτίωση.

to the point:

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο σταθερό modem μέταξύ 20-30 ευρώ? Το πακέτο σύνδεσης είναι το βασικό 24Mbps, αυτό που θέλω να κάνει το Modem είναι να είναι σταθερό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι.

Όλα τα modem-router των 20€ είναι σάπια (περιορισμένες δυνατότητες) αλλά αυτό που περιγράφεις δεν οφείλεται στο χαμηλό κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κρατάς το modem/router του παρόχου ;;;
Αν κατάλαβα καλά έχεις προβλήματα με σύνδεση lan μέσω καλωδίου ή και με το wifi ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πάροχος (Wind) δεν μου έδωσε Modem,, μου το είχαν πει αυτό εξαρχής που πήγα να κάνω τη σύνδεση. έτσι αγόρασα αυτό.

Wifi δεν έχω κάποιο πρόβλημα, μόνο μέσω LAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα να κανεις λιγη υπομονη, να μαζεψεις κατι τοις παραπανω και να παρεις κατι της προκοπης που θα σου κρατησει και περισσοτερο καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, onelonelystar είπε

σωστό και αυτό! έχεις να μου προτείνεις κάποιο μοντεμ μήπως?

Αναλογα το ποσα θα μπορεις να διαθεσεις, οσο περισσοτερα τοσο καλυτερο (ενταξει δεν λεω να πας στα 200-300ε αλλα οχι και στα 50ε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...